anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

profile.country.PL.title
Ferruu
Poszukiwacz

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

W dniu dzisiejszym zauważyłem czarne plamy na matrycy.  plamy występują z prawej, lewej i górnej części ekranu. TV nie ma nawet 2 lat i jest uruchamiany bardzo rzadko. Obstawiam uszkodzona matrycę. Jak sądzicie?

20220424_155151.jpg

20220424_154920.jpg

115 ODPOW. 115
profile.country.PL.title
Borysek09
Użytkownik

Być może w xh9096  da się wyczyścić matrycę ale w moim xh9505 na pewno nie, potwierdziło to dwóch serwisantów , obecnie muszę czekać bo aktualnie telewizor znajduje się jeszcze w serwisie w Łodzi, ale jak przyjedzie to też kieruję sprawę do UOKiK

profile.country.PL.title
Beskit78
Użytkownik

Możesz pomoc i podpowiedzieć jak to zrobić najłatwiej ?

profile.country.PL.title
Beskit78
Użytkownik

Sony odrzuciło mi reklamacje. Xh90 i nie chcą nawet wyczyścić. Co mam robić ? Jak  najszybciej zgłosić to do UOKIK ?

gniedzwiedz
Poszukiwacz

Mam ten sam problem. Sprawę zgłosiłem do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie (siedziba sklepu Euro RTV AGD). Link do informacji jak załatwić sprawę: http://wiih.org.pl/index.php?id=137&id2=136

Jest to spór pomiędzy konsument i sprzedawca w ramach rękojmi.

Bardzo proszę, żeby ktoś opisał jak i gdzie zgłasza sprawę do UOIK.

Przemek19799
Poszukiwacz

Mam ten sam problem, zakurzona matryca. Serwis Sony odmawia naprawy gwarancyjnej telewizor 55XH9505, 15 miesięcy użytkowania. NIGDY WIĘCEJ SONY!!!

20220507_080346.jpg

profile.country.PL.title
Beskit78
Użytkownik

Zachęcam do komentowani pod moim postem na Sony Polska na Fb. Tu nie wyjdziemy poza swoją bańkę. Tam możemy im napsuć krwi. 

http://facebook.com/SonyPolska/posts/10161872946092166

 

 

 

profile.country.PL.title
Ferruu
Poszukiwacz

TV odebrałem z czyszczenia matrycy w kwietniu tego roku, usługa została przeprowadzona w ramach gwarancji. 26 lipca TV ponownie trafił do serwisu tym razem wymieniono płytę główną... Gwarancja kończy się w październiku. 

profile.country.PL.title
piotrp
Poszukiwacz

Cześć, udało się Wam rozwiązać problem? U mnie w KD-55XH9096 po 1,5 roku pojawiła się przy prawej dolnej krawędzi taka plama właśnie... Dzwonić do serwisu? Jak to sprawnie załatwić? Komuś się udało?

Nie powiedziałbym, że mam pokój i szafkę RTV zakurzoną tak, żeby kurz pod matrycę wchodził... Dosyć ciekawy case u mnie, bo wszystko było dobrze, pojechałem na wakacje, wracam po tygodniu i takie coś na ekranie. Dość małe i widać tylko na jasnych kolorach, ale strasznie irytujące.

 

IMG-1454.jpg

profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

Miejscowa wada dyfuzora. Tez to miałem. Zgłosiłem wraz z czyszczeniem matrycy (robale). Czekam aż tv wróci z serwisu.

profile.country.PL.title
Pirat360
Użytkownik

Mam 85xh90.W poniedziałek maja zabrać tv na czyszczenie matrycy. Boje się ze za chwile będzie to samo.  Mogłem zostać przy projektorze nie był by problemów.