anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD55XF9005 Android 9 i Media Player

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Sony KD55XF9005 Android 9 i Media Player

Jako, że to mój pierwszy post witam szanownych użytkowników forum.

Mam pytanie odnośnie aplikacji Media Player i wyświetlanie przez nią zdjęć. Przed aktualizacją do Androida 9 służyła do tego aplikacja Album. Podstawową jej wadą eliminującą w zasadzie z używania było to, że zdjęcia (podczas pokazu slajdów) wyświetlała według daty/godziny zrobienia zdjęcia. Czyli jak przykładowo podłączyłem pod USB pendrive i chciałem wyświetlić zdjęcia z jakiegoś wydarzenia, imprezy, to wyświetlały się od końca do pierwszego zrobionego zdjęcia.
Po aktualizacji do Androida 9 w Media Player zdjęcia wyświetlają się już według nazwy pliku i jest tu powiedzmy OK. Niestety aplikacja dalej jest bezużyteczna jako odtwarzacz zdjęć. Teraz jest coś takiego, że zdjęcia są dopasowane do ekranu w poziomie i często góra i dół zdjęcia są po prostu niewidoczne. Dopasowanie powinno być w pionie, a po bokach ewentualnie czarne pasy gdy zdjęcie ma inne proporcje niż ekran, czyli 16:9.
Czy też macie podobnie i czy to Wam nie przeszkadza ?
Tak w ogóle, nie widzę nigdzie opcji gdzie można by ustawić np. czas wyświetlania zdjęcia podczas pokazu slajdów, dać ewentualnie podkład muzyczny.
Dlaczego zależy mi na Media Player, bo to chyba jedyna aplikacja, która wyświetla zdjęcia w rozdzielczości 4K.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

W menu odtwarzacza masz mniej więcej taki znaczek  ✓. Kliknij na niego i pokażą się kolejne ustawienia w tym zmieniające wyświetlanie zdjęcia i podkład muzyczny. Cudów się nie spodziewaj ale zawsze to coś. Gorsza sprawa, że tv nie za każdym razem widzi zawartość podpiętej pamięci...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

W menu odtwarzacza masz mniej więcej taki znaczek  ✓. Kliknij na niego i pokażą się kolejne ustawienia w tym zmieniające wyświetlanie zdjęcia i podkład muzyczny. Cudów się nie spodziewaj ale zawsze to coś. Gorsza sprawa, że tv nie za każdym razem widzi zawartość podpiętej pamięci...

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Dzięki za odpowiedź i pomoc. Ten znaczek widziałem i klikałem na niego, ale rzeczywiście miałem przestawione w tej środkowej ikonce na Brak, a powinno być na Skaluj i przytnij. Teraz jest tak jak chciałem.

Fakt z tym odczytem z USB rewelacji nie ma. Stosunkowo długo odczytuje zawartość pamięci, a czasem nie widzi. Mój staruszek 11 letni TV Samsung pod tym względem porównując to demon prędkości🙂

 

Edit.

Podkładu muzycznego nie widzę, kurdę chyba ślepy jestem

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Jeśli nadal nie znalazłeś to podpowiem...

     W czasie oglądania zdjęcia naciśnij i przytrzymaj symbol " Play" na menu odtwarzacza aż uruchomi się pokaz slajdów i wtedy w menu znowu pojawi się ✓ znajomy ptaszek. Naciskamy i pojawi się możliwość wybrania podkładu muzycznego. Z tym, że najpierw trzeba już mieć jakieś pliki z muzyką na nośniku pamięci w tv.

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Teraz znalazłem. Intuicyjne to menu na pewno nie jest.

Dziękuje.

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Ale za to ile frajdy z szukania...