anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-50w755c bardzo powolne działanie

profile.country.PL.title
swierzaczek
Nowicjusz

Sony KDL-50w755c bardzo powolne działanie

Witam

Już 4 lata posiadam KDL 50w755C i tak jak na początku wszystko ładnie działało, po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku na pilocie telewizor od razu reagował tak już długi czas borykam się z problemem mułowatości. Reakcja na przyciski z pilota na żenującym poziomie, aplikacje, które chodzą jakby im zabrali 90% mocy przerobowej. Rozumiem, że sprzęt się starzeje, firma chce sprzedać nowe modele, aplikacje są coraz bardziej wymagające, aktualizacje androida też pochłaniają sporo zasobów, ale bez przesady. Czy ktokolwiek to tam u SONY kontroluje ? Oczywiście winą obarczam aktualizacje. Jakbym wiedział, że tak będzie nigdy bym telewizora nie podłączał do Internetu. Na domiar złego da się przywrócić telewizor do stanu fabrycznego, ale chodzi tylko o same ustawienia. Aktualizacji nie da się cofnąć. Czy ktoś ma jakieś rady jak ożywić ten "złom" ?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@swierzaczek  Posiadam ten sam telewizor i nie zauważyłem spowolnienia. Korzystam z porad na tym forum oraz niekiedy zaglądam na angielskie i niemieckie forum Sony. Na bieżąco czyszczę pamięć podręczną.Po przywróceniu ustawień fabrycznych odczekuję kilka minut , aby pozwolić na aktualizację aplikacji. Po wgraniu nowej aktualizacji zawsze wykonuję reset ze zmianą koloru diody a następnie przywracam fabrykę. Wyłączam niepotrzebne aplikacje.Na angielskim forum jeden z forumowiczów twierdzi, że do porządnego wyczyszczenia androida trzeba przynajmniej trzykrotnie przywrócić ustawienia fabryczne. Ile w tym prawdy nie wiem. Baterie w pilocie niestety trzeba wymieniać u mnie raz na kwartał. To tylko parę wskazówek z których korzystam, bo jest ich o wiele więcej i trzeba by pisać elaborat.

Telewizor podłączony przewodowo,internet światłowód. Switch TP-link.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
swierzaczek
Nowicjusz


 Na bieżąco czyszczę pamięć podręczną. - rozumiem, że zaraz po włączeniu telewizora takie działanie zostaje u Ciebie przeprowadzone. U mnie czyszczenie pamięci nie pomaga, a nawet jeśli by pomogło to każda sekunda stracona na tę operację nie jest tego warta. I nawet jeśli by to pomagało wystarczyło zrobić w menu, by po wyłączeniu TV sam czyścił pamięć podręczną. SONY wie, że czyszczenie nie pomaga, więc i takiej opcji nie ma.
Po przywróceniu ustawień fabrycznych odczekuję kilka minut , aby pozwolić na aktualizację aplikacji. Po wgraniu nowej aktualizacji zawsze wykonuję reset ze zmianą koloru diody a następnie przywracam fabrykę. - i teraz główne pytanie: po co mam przywracać do fabrycznych ustawień skoro telewizor ma działać i już. Wyłączam niepotrzebne aplikacje. - no fakt te 3 aplikacje na krzyż da się wyłączyć. Nadal nie pomaga. Na angielskim forum jeden z forumowiczów twierdzi, że do porządnego wyczyszczenia androida trzeba przynajmniej trzykrotnie przywrócić ustawienia fabryczne. -potem znowu pobierze sobie aktualizacje i będzie zapewne tak samo działać. To że przywraca się do ustawień fabrycznych nie oznacza przywrócenia do poprzedniej wersji androida. Wersja jest bieżąca, tylko aplikacje w nim zawarte są starsze, które i tak same się zaktualizują. ; Ile w tym prawdy nie wiem. Baterie w pilocie niestety trzeba wymieniać u mnie raz na kwartał. - a to to już mi rozwaliło głowę. Dobrze, że samochodu nie trzeba tankować i lodówki napełniać żywnością. To tylko parę wskazówek z których korzystam, bo jest ich o wiele więcej i trzeba by pisać elaborat.

Telewizor podłączony przewodowo,internet światłowód. Switch TP-link.

pozdrawiam


 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Pytanie, czy w trybie awaryjnym dzieje się to samo?

https://bit.ly/2AWkEde

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Temat powolności działania telewizora nie jest jednoznaczny. Jest wiele rad, jedne działają bardziej inne mniej lub wcale. Spotkałem się np z radą aby usuwać z listy niepotrzebne stacje bo to wymusza częste aktualizacje telewizora i stąd  jego mułowatość skoro coś tam sobie stale w tle aktualizuje. Nigdy nie usuwałem stacji ale z racji że mam własną antenę a sytuacja na niebie się zmienia to 1-2 razy w roku skanuję niebo.

Nie twierdzę że nasze 756c (2 szt.) chodzą tak jak po pierwszym uruchomieniu bo to wtedy były inne warunki i inny android no i starałem się na początku jak najmniej grzebać w telewizorze (niektórzy od razu po włączeniu jako pierwsze działanie uskutecznieją "ulepszanie" sprzętu) ale obecne działanie telewizora nie jest znacznie wolniejsze. Nigdy (nawet po aktualizacjach andka) nie przywracałem ustawień fabrycznych - z lenistwa wobec ponownego ustawiania tak wielu parametrów  :wink:

Jedyne co czasem robię to czyszczenie pamięci wewnętrznej (czasem minimalnie pomaga) które łączę z wyłączeniem poprzez dłużej przytrzymany zielony przycisk pilota.

Aplikacji w telewizorze mam kilkanaście więc nie jest on całkowicie "goły" :wink:

Zauważyłem jedną prawidłowość: telewizor zawsze jest nieco przymulony kiedy syn ogląda YT ale wtedy pomaga czyszczenie pamięci i zielony przycisk :wink:

Jeszcze w temacie internetu słow kilka :wink: Mam szybki internet - do niedawna każdy telewizor łączył się z nim na wifi, teraz na kablu. Różnica w działaniu jest widoczna ale nawet na wifi nie miałem problemów ani spowolnień (z winy tv).

Tyle spostrzeżeń "na gorąco" i z całym szacunkiem dla spotykanych w internecie jak również zalecanych na forum przez Sony rad :wink: