anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-50WF660 - czy posiada upłynniacz ruchu, czy nada się na monitor do PC

profile.country.PL.title
Wiktor9999
Poszukiwacz

Sony KDL-50WF660 - czy posiada upłynniacz ruchu, czy nada się na monitor do PC

Witam. Setki tysięcy osób, telewizorów zakupionych od groma i nie można znaleźć najprostszej informacji

o w/w modelu telewizora Sony [ Sony KDL-50WF660 ]. Okazuje się że na setki tysięcy osób posiadających w/w telewizor nikt nie wpadł na pomysł aby korzystać z tv jak z monitora do PC - interesujące. Albo nie znalazłem

takich informacji w sieci... [ Troszkę sobie żartuję, ponieważ zadziwia mnie jak mało jest takich informacji ]

 

Po przeczytaniu w dokumencie pdf, ze strony tvtest.pl o w/w modelu informacji o tym że w/w telewizor wypada

świetnie co chodzi o obraz, doczytaniu że nie posiada upłynniacza ruchu który powoduje więcej szkody niż pożytku,

byłem w stanie kupić w/w telewizor aby korzystać z niego jako dodatkowego wyświetlacza obrazu dla komputera PC.

 

Znalazłem tutaj na tej stronie jednak informacje, że telewizor [ Sony KDL-50WF660 ] podpięty przez HDMI jest

inaczej interpretowany i pojawia się rzekomo jakiś monit który nie chce zniknąć. Wygląda na to że nici z podłączenia

w/w telewizora przez HDMI i korzystanie z niego jako dodatkowego wyświetlacza obrazu z komputera PC.

 

Pytania:

 

1. Sony KDL-50WF660 - czy posiada upłynniacz ruchu czy nie ? [ serwis tvtest.pl podał że nie ],

a nawet jeśli posiada, czy jest możliwość jego wyłączenia.

 

2 Sony KDL-50WF660 - z uwagi na dobre parametry obrazu, czy ten model telewizoru nadaje się

na monitor do komputera ? Interesuje mnie dobra czerń i dobre odwzorowanie barw co było zachwalane

w tym modelu przez serwis tvtest.pl w dokumencie pdf który sobie można na stronie pobrać.

 

3. Sony KDL-50WF660 - czy ten model posiada możliwość regulacji ostrości itp, aby można było to że

tak powiem wyzerować, aby nie dodawał do obrazu niczego "od siebie". Poszukuję tzw. ustawienia na płasko,

czyli bez ulepszaczy ostrości, kontrastu itp. Interesuje mnie normalny obraz jak z monitora od PC, z dobrą

czernią oraz dobrymi kolorami, przejściami tonalnymi itd.

 

4. Sony KDL-50WF660 - jeśli jest problem w tym modelu z HDMI + PC ( ten monit opisany na tej stronie który nie chce

zniknąć ) - może warto między telewizorem wpiąć jakiś rozdzielacz HDMI a potem PC ? Może dodatkowe urządzenie

pośredniczące rozwiąże problem z rozpoznawaniem źródła sygnału ? Fajnie byłoby gdyby obraz źródłowy z PC,

w/w telewizor traktował jak obraz z odtwarzacza video itp. Aby jakoś "oszukać" oprogramowanie telewizora,

aby nie pojawiały się jakieś niespodzianki z niechcianymi monitami itp...

 

Proszę o podpowiedź, chętnie bym kupił taki model FullHd Sony KDL-50WF660 w dobie pseudo UHD.

Dzisiaj to nie żart, ludzie chodzą do sklepów z mikroskopem, aby przyjrzeć się matrycy. Mam na myśli

inne marki telewizorów. Choć kto tam wie...

 

 

 

 

 

 

 

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

wspomniany model oferuje technologię Motionflow XR 400Hz, który można włączyć i wyłączyć. Telewizor 60WF660 posiada różne tryby obrazu, m.in. gra lub grafika, w którym wyłączone są wszystkie „ulepszacze” obrazu. Nadaje się do wykorzystania jako dodatkowy monitor do komputera. Jednak należy wziąć pod uwagę, że przy takim rozmiarze, trzeba zachować odpowiednią odległość od ekranu.

Wspomniane problemy z monitem po podłączeniu TV do komputera wynikają raczej z ustawień karty graficznej komputera.

Pełną specyfikację techniczną możesz znaleźć tu: https://www.sony.pl/electronics/telewizory/wf660-wf663-wf665-series/specifications#specifications 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Wiktor9999
Poszukiwacz

Witam.

 

Dziękuje za szybką odpowiedź. Proszę o kolejną podpowiedź.

 

Załóżmy taką oto sytuację:

 

1. Sony KDL-50WF660 - w pierwszy jego port HDMI, załóżmy podpinam sobie płytę główną

Asrock Q1900 - dokładne dane co ona obsługuje znajdują się w linku który podaję niżej

na stronie producenta, proszę zajrzeć czy w/w płyta z wbudowaną kartą graficzną w cpu

czy będzie poprawnie współpracować z w/w modelem tv przez port HDMI link:

https://www.asrock.com/MB/Intel/Q1900-ITX/index.pl.asp

WAŻNE: Linux & Windows

 

2. Sony KDL-50WF660 - w drugi jego port załóżmy wpinam komputer stary już Dell Optiplex 760 SFF,

który posiada adapter który umożliwia pokazywanie obrazu na telewizorze z portem HDMI. W tym

punkcie również mowa o zintegrowanej grafice w płycie od Dell Optiplex 760 SFF. Wiem że to dziadek,

jednak interesuje mnie czy obraz się nie tylko pojawi, ale czy telewizor będzie go poprawnie interpretował.

Czy nie pojawi się monit którego nie da się usunąć, co było w tym serwisie przez kogoś opisane.

 

3. Sony KDL-50WF660 - załóżmy inną możliwość. Tym razem w Dell Optiplex 760 SFF, wpinam kartę graficzną

Gforce GTX 750Ti, z której wyjścia HDMI biegnie przewód do w/w telewizora Sony. Podobnie jak powyżej,

jestem ciekawy czy telewizor będzie poprawnie interpretował sygnał wejściowy przez HDMI, czy nie pojawi

się monit który nie chce zniknąć, tj. opisywała to jakaś osoba w tym serwisie.

 

Potrzebuję takiej różnorodności, ponieważ posiadam różnorodny sprzęt używany czy też nowy. Chciałbym

aby wszystko było uniwersalne, tak jak to miało miejsce w telewizorze Toshiba który przez HDMI "łykał"

wszystko bez względu na rodzaj karty graficznej. Tego właśnie się obawiam, że Sony ma nałożone

jakieś ograniczenie i nie będzie "łykał" jak Toshiba wszystkiego przez HDMI.

 

 

 

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Wiktor9999 skierowałem Twoje sugestie do supportu - oto odpowiedź:


Telewizor obsługuje podłączenie komputera przez porty HDMI. Jednak czy zostanie obraz wyświetlony, zależne jest także od ustawień samego komputera - rozdzielczość, częstotliwość odświeżania. Jeśli komputer będzie przesyłał sygnał o nieobsługiwanych przez telewizor parametrach, nie będzie obrazu/dźwięku.
W przypadku adapterów, nie możemy zagwarantować poprawnego działania połączenia urządzeń przy ich/jego pomocy.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Martinezzz1979
Poszukiwacz

Witam. Można wiedzieć gdzie w ustawieniach modelu 50wf665 jest możliwość włączenia lub wyłączenia motionflow? Ja takich ustawień nie posiadam. W moim starszym tv kdl-37ex720 taka możliwość jest w ustawieniach, a w tym jakoś nie mogę znaleźć :slight_smile: Pozdrawiam. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Sprawdź w HOME - Ustawienia - Ustawienia systemowe - Obraz - Ustawienia zaawansowane - LED Tryb Motion.

 

Pozdrawiam