anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY XE90 - MotionFlow & Tryb kliszy = Artefakty

profile.country.PL.title
cpss86
Poszukiwacz

SONY XE90 - MotionFlow & Tryb kliszy = Artefakty

Witam

Posiadam telewizor SONY XE90 65'

Telewizor ma problem z płynnością obrazu i wygląda na to, że źródłem problemu jest MotionFlow lub Tryb kliszy.  Nagrałem jak to wygląda:

https://drive.google.com/open?id=1BWRdhKpwA3bEmX4jwwd9sBbiPmNOwnH8

Przy ustawieniu "Tryby kliszy" na DUŻA. Bardzo, bardzo źle. Zwróćcie uwage na kaptur tego pana... 

Dlaczego tak się dzieje. Czy u was też to występuję ?

Jest to serial "DARK", dostępny na Netflixie, odcinek 2. Fragment od 15:35~~.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Napisz dokładnie jaki model TV posiadasz. Napisz też czy problem występuje z innych źródeł sygnału.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
piotr-----
Poszukiwacz

Witam.

U mnie jest podobnie . KD 55 XE9005 .Też mam takie objawy i problem z ustawieniem ruchu w telewizorze.Najlepszym ustawieniem jakie udało mi sie ustawić  był tryb wyrażny,który złagodził lekko objawy ale szczegółowość byla mniejsza.Oglądając  film bluray  Quantum Of Solace full hd.                                                              To jest problem tego modelu i poprzedniego XE93.

Płynność jest tylko średniej klasy.Moze ktoś nam podpowie jak ustawić  prawidłowo płynność ruchu.Pozdrawiam.

 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

U mnie w XE9005  Dobrze jest, gdy ustawię.Ruch Motionflow na  Płynny , a  Tryb Kliszy na średni

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Tylko zauważyłem jedno, że ta scena z tym kapturem nie cała jest zła przy dużych ustawieniach ruchu, podczas poruszania się głowy ze wspomnianym kapturem.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Ustawcie sobie True Cinema i małą kliszę. Powinno być ok.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Ja osobiście lubię bardzo efekt w filmach jak ustawię Płynny i Efekt Kliszy na średni i wtedy obraz jest bajka

profile.country.PL.title
piotr-----
Poszukiwacz

płynny     ma słaba jakość obrazu.   wyrażny jest lepszy.zobaczcie test telewizora

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kd-55xe9005-test.html

profile.country.PL.title
piotr-----
Poszukiwacz

Ustawcie i zobaczcie obraz na MotionFlow włączony 4 i tryb klisza mała .Wszystkie zakłócenia znikają .Ja mam telewizor od pazdziernika i prawie codziennie bawię się ustawieniami.Oglądam fragmenty filmów na bluray z dość szybkimi akcjami.Nie daje mi to spokoju .W salonie Sony Centre Szczecin nie uzyskałem pomocy.Miła obsługa ale nie pomogla .Odsyłają do serwisu.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

piotr-----    U mnie na Płynnym, jest ostry , bardzo ładny obraz