anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Status naprawy "do wymiany AEP"

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Status naprawy "do wymiany AEP"

Cześć

Miałem tv sony 65x95j  który trafił do naprawy do NIK radom w ramach gwarancji sony serwis exstra, 
Status naprawy jak w tytule.
Z wątków na forum wyczytałem że mogę spodziewać się wymiany na odnawiany nowszy model co mi nie przeszkadza o ile będzie to model z tej samej serii tj x95k lub x95L ewentualnie model oledowy z niższej serii, może ktoś ma doświadczenia jak wyglądają takie negocjacje z serwisem i ewentualna wymiana.  
Z góry dzięki za info. 

40 ODPOW. 40
profile.country.PL.title
Pomocniczka
Użytkownik

Ale kazdy z tych telewizorw jest innej serii :grin:

jeden z 2022 roku a kolejny z 2023, to serwis raczej po konsultacji z Sony wybieraja model i bede ci w stanie zaproponoac taki sam lub o takich paramterach.

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Jestem po rozmowie z serwisem, dostane ten sam model nowy lub  odnawiany 65x95j  z 2,5 letnią gwarancją wynikającą z mojej przedłużonej gwarancji. 
Dla mnie ok, obawiam się tylko że nowego 3 letniego tv raczej nie znajdą, co nie zmienia faktu że gdyby coś było nie tak to mam ponad 2 lata żeby go ponownie zgłosić na gwarancje czyli koszt przedłużenia  gwarancji mogę uznać za "zwrócony" :slight_smile:

profile.country.PL.title
MiroEs
Użytkownik

No i gitara, niech służy już bez awarii. 

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Byłbym bardziej zadowolony gdyby wymienili mi na jakiś nowszy model x95k, x95L albo zwrócili około 6k (że o kwocie na fakturze nie wspomnę  wtedy pewnie poszedłbym w stronę philipsa lub LG nawet jeśli z poprzedniego roku, a tak nadal mój amplituner będzie mnie budził w nocy...... obsesyjnie będę teraz zabijał  muchy w moim pokoju :grin:  i nadal zastanawiał się nad logiką softwarowego wyłączenia wbudowanego w TV mikrofonu, mimo że już dawno mamy polskiego asystenta google.  
No i kwestia pilota....fajny, wygodny, podświetlany ale baterie połyka jak koń dropsy..... chciałbym dostać taki sam bez klawiatury numerycznej i ładowany na usb-C......
Więcej grzechów mojego TV nie pamiętam, choć pewnie znalazłoby się jeszcze kilka....... 
Konfigurowanie i kalibrowanie TV od 0 to też coś co mnie przeraża bo cały dzień mi na to zejdzie, no ale cóż zrobić.  

profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

IMG_20240201_115218.jpgIMG_20240202_103149.jpg

profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Pierwszy tv przyszedł zepsuty drugi w stanie odnowiony na pierwszy rzut oka widać micro ryski na ramce typu black piano ,która rysuje się od samego patrzenia.

Miedzy dolna ramka a matryca jakieś paprochy .

Naklejka  z opisem wejść  z odzysku widać odklejona .

Czas  pracy 1h ilość włączeń 12 ,nie wybrzydzając podpisałem odbiór.

Po dwóch dniach zauważyłem  na jasnych  scenach widać jakieś mazy jak by palce ,ściereczka z mikro fibry w rękę.... i zdziwienie  nie schodzi .

Na jasnych  planszach testowych   , mazy jak by dwóch palców od środka matrycy różnych rozmiarów i w różnych miejscach 7 sztuk.

Dodatkowo w prawym górym  rogu wystaje klej ,tylna obudowa z prawej strony rusza się,  jak by  zatrzaski nie trzymały.

W czwartek ma być serwis, będzie wymiana na inna sztukę ,ale już teraz będę odbierał bardzo skrupulatnie łącznie z testem matrycy .

Daje ostania szanse teraz jeżeli następny  będzie nosił ślady  użytkowania zażądam zwrotu pieniędzy  ,widać refurb  z odzysku składany w  szopie z tego co było pod ręka.

W czwartek napisze jak wygląda sprawa po wizycie serwisu.

 

profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

IMG_20240202_105043.jpg

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Ciekawe..... dlatego uważam, że przy wymianie 3-4 i 5 letnich telewizorów powinni oferować najstarszy nowy telewizor z tej samej serii jaki mają na stanie przykładowo jeśli nie mają nowych x95j powinni mi zaoferować nowy x95k a nie przypadkowy odnawiany.  wtedy nie byłoby takich problemów.....

W ostateczności zwracać wspólnie ustaloną kwotę?

Przebijałeś się przez support sony czy zadzwoniłeś/napisałeś odrazu do MIK Radom?
Przy odbiorze wszystkiego i tak sprawdzić się nie da bo aż głupio trzymać człowieka a większość rzeczy wychodzi po 1-2 dniach

Mój telewizor został odebrany tak szybko że zdążyłem tylko kliknąć przywrócenie do fabrycznych natomiast czy proces się zakończył nie mam zielonego pojęcia.....

Co do menu serwisowego, nie mam pewności czy mogę w nie wejść żeby sprawdzić jaki tv ma przebieg, bo wejście do menu serwisowego zgodnie ze stanowiskiem sony może być podstawą do utraty gwarancji. 

profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Temat trochę zgłębiłem sprzęt idzie z magazynu z Holandii  ,sporo przychodzi zbitych i nie działających loteria .

Mik radom widać mocno działają w interesie gwaranta w sumie ,nie ma co się dziwić to ich chleb .

Zapewniają że wszystko będzie ok ,a opnie o refurbach  w Internecie to  przypadki  sporadyczne ,ale nie chce mi się wierzyć wystarczy poszukać tu na forum jest sporo zawiedzionych ludzi.

 

Nie mam nic przeciwko do odnowionego sprzętu , latam  kilka lat dronami od Dji i tam nie odróżnisz nowego od refurba ,a w sonym widać jest spory problem z określeniem jakie warunki ma spełniać odnowiony sprzęt,

sztuka to sztuka.

Nie wspominając o jakości obsługi klienta dji to dzień a sony ..... może nie ma co się dziwić są na pierwszej linii z  rozczarowanymi klientami .

Wysłałem te zdjęcia  z opisem gdzie się dało, ale czy to cos da ?Wątpię taka polityka firmy i zapis w umowie.

Może kolego będziesz maił więcej szczęścia.

Paradoks kupiłem serwis  extra plus dla świętego  spokoju ,a otrzymałem cos zupełnie odwrotnego .....