anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Strefy czasowe KD-55XH9096

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Strefy czasowe KD-55XH9096

Witam
W telewizorze KD-55XH9096 jeżeli ustawię godzinę na automatyczną lub ręcznie to po wejściu w GUIDE, programy są przesunięte o godzinę do przodu, po wejściu w info lub przełączeniu kanału wyskakuje informacja o aktualnie nadawanym programie ale nie ma niebieskiego paska informującego ile zostało do końca i jest czas przesunięty informujący o programie także o godzinę, t.z. aktualnie nadawany program jest na niebiesko że będzie za godzinę. Natomiast jeżeli ustawię czas na automat czy ręcznie i zmienię strefę czasową na 0 to i GUIDE działa prawidłowo i info+ działa prawidłowo tylko czas jest przesunięty o godzinę do tyłu na ekranie aplikacji i ustawień w HOME. Wydaje mi się że jest problem ze strefą czasową. Uprzedzając, przywracałem telewizor do ustawień początkowych, nie mam takiego problemu z telewizorem KDL-42W655 w drugim pokoju, ten sam nadawca.

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

...a nie masz przypadkiem gdzieś odznaczonego używania zmiany czasu na letni/zimowy?

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Nie, nie ma takiej opcji, mam natomiast w strefach czasowych Uniwersalny czas koordynowany i tak ustawiłem. Jak nic się nie zmieni to tak pozostanie tylko że jak się wejdzie Home to tak kłuje ta godzina do tyłu po oczach. Lepsze to niż złe wyświetlanie EPG czy info+ przy prawidłowej strefie czasowej.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jakiego sygnału dotyczy problem TV naziemnej, satelitarnej czy kablowej?

Napisz jak masz ustawiony czas w ustawieniach TV z sieci czy z transmisji?

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Problem dotyczy telewizji kablowej, czas mam ustawiony na automat z sieci i transmisji bo tylko taka opcja występuje, nie jest to rozdzielone. Jest jeszcze ustawienia ręczne i strefy czasowe, ale o tym napisałem w poście wcześniejszym.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Rozumiem, że drugi TV korzysta też z telewizji kablowej. Pytanie czy opcja czas ustawiony na automat z sieci i transmisji korzysta z sieci czy transmisji. Jeśli z sieci może problem leży po stronie godziny routera. Czy robiłeś miękki reset TV? Korzystasz z najnowszej wersji oprogramowania?

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xh90xx_x90xxh_x91xxh_xh92xx-series/kd-55xh90...

 

Pozdrawia

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

"Pytanie czy opcja czas ustawiony na automat z sieci i transmisji korzysta z sieci czy transmisji."

Jak to sprawdzić?

Telewizor KDL-42W655 w drugim pokoju ma czas ustawiony na automat i strefy czasowe na automat a także czas letni/zimowy na automat, pobiera czas z sygnału cyfrowego, a w podglądzie jest strefa 0+, czyli nie prawidłowa.

GUIDE i Info+ działają identycznie na obu telewizorach, znaczy prawidłowo, z tą różnicą że po wejściu w HOME na KDL-42W655 nie ma wyświetlanego czasu bo go tam fizycznie nie ma, a w telewizorze KD-55XH9096 jest i jest błędny o godzinę do tyłu.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skierowałem sprawę do supportu - oto odpowiedź:


Proponuję, żeby klient zgłosił się do nas bądź telefonicznie lub mailowo.

Pozdrawiam