anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV wersja v3.317 - lista błędów

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

TV wersja v3.317 - lista błędów

Witam,

 

Zakładam wątek dotyczący listy błędów w wersji v3.317 (aktualnie dystrybucja jest zawieszona). Kto zainstalował i chciałby zgłosić jakiś błąd niech pisze jaki ma model TV o raz wypisze błędy. Niech to wygląda tak:

Model X8305C

- średnio raz dziennie TV przestaje reagować na pilota. Pomaga odłączenie TV od sieci.

 

Nie widzę sensu rozbijania wątków na modele TV.

Raz na jakiś czas listę błędów przekażemy do Sony.

 

Pozdrawiam

 

 

120 ODPOW. 120
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Dobry pomysł. Proszę moderacje forum o usunięcie reszty tematów podobnych wraz z przeniesieniem postów z nich. Ponieważ ja nie napotkalem problemów po aktualizacji z poziomu tv, sugeruję uważne przejrzenie się resztą tematów i nie powielanie  niby problemów (np.dlugie przełączanie kanałów) bo to system i tak ma. Mój tv to kd-55x8509c i nie widzę problemów. Lepiej działa niż przed.

grzech82
Poszukiwacz

KD-55X8507c to mój TV. matribs zgodzę się z Tobą, że każda aktualizacja wnosi coś nowego w działaniu naszych TV - wnoszone są nowe funkcje i poprawki w stabilności działania. Mnie natomiast nurtują ciągle nierozwiązane problemy, które w moim przypadku przeszkadzają (znacząco utrudniają) użytkowanie tego sprzętu. Mam na myśli:

- uruchamianie przewodnika po programach GUIDE jest uciążliwe ( zanika obraz i dzwięk przy uruchomianiu i wyłączaniu tej funkcji);

- w przypadku używania modułu CAM i telewizji cyfrowej DVB-C nie mogę zablokować tego aby operator nie zmianiał poukładanej (posortowanej) przez mnie listy kanałów. Jest to uciążliwe gdyż co jakiś muszę szukać kanałów i przesuwać je z innych jakiś odległych pozycji;

- przetestowałem nową funkcję PAP w konfiguracji HDMI - CYFROWA i ANALOGOWA i przy zmianie kanału pojawia czarny ekran (cały monitor TV jest czarny) i dopiero po tym zmienia się kanał;

- zauważyłem jeszcze problem w poruszaniu się po funkcjach konfiguracyjnych ( takich jak np ustawienia telewizji cyfrowej) poruszanie się po menu jest bardzo powolne (spowolniona rekcja na działanie pilota). Problem ten jest jednak najmniej istotny.

 

profile.country.PL.title
adik04
Poszukiwacz

Potwierdzam ma ten sam problem, podglad pap/pip działa nie testowalem nagrywania ale brak reakcji na pilota jest,pomaga czasami zmiana żrudla czyli lewy górny klawisz ale nie zawsze. :angry:

konrad.paluszewski
Nowicjusz

Witam
 Po aktualce softu zarejestrowałem pena 32gb. Po rejestracji zostalo 28gb i nie nagrywa wyświetlając info ze dysk jest nie zarejestrowany a potem ze ma poniżej 32gb. Nie wiem czy ladowac kasę w pena 64gb - czy to będzie działać. Dysku hdd nie kupie bo chce nagrywać pojedyncze materiały i je usuwać. Tym bardziej ze nie jestem pewny czy hdd tez będzie chodzić, bo na innym forum użytkownik napisal ze ma takie same komunikaty po podłączeniu dysku hdd1tb?
Co do pip to po lewo jak mam kablowke po hdmi to nie mam możliwości drugiego obrazu. Ale jak mam konsole czy dvd to mogę dać obraz po kablu z naziemnej tv - bez możliwości zmiany sygnału na inny
 Lipna ta aktualka.
 Ps polskie znaki mam w klawiaturze przeglądarki a nie ma ich w guide

profile.country.PL.title
wabarto14
Poszukiwacz

Rzeczywiście potwierdzają się błędy braku reakcji na pilota itp.

Moim zdaniem Sony powinien usprawnić brak dźwieku po naciśnięciu na pilocie GUIDE, jest to troche uciążliwie.

Dodatkowo miałem nadzieje że wprowadzona wraz z aktualizacja opcja nagrywania będzie dawała możliwośc np. zatrzymania oglądania TV w danym momencie i później oglądania z przesunięciem czasowym - Może SONY rozważy taki dodatek?

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

U mnie ostatnio telewizor wpadł w Bootloop. Uruchamiał się, włączał się ostatni kanał TV, pilot nie reagował i następował samoczynny reboot po kilkunastu sekundach. 

Takie coś odbyło się kilkukrotnie (bez wyraźnego powodu - wcześniej TV działał jak należy już po aktualizacji do felernego 3.317).

Odłączyłem go od prądu. Po ponownym podłączeniu jeszcze kilka samoczynnych rebootów i się uspokoił. Teraz działa normalnie.

profile.country.PL.title
bohdang
Użytkownik

KD-55X8509C. Ja sygnalizuję takie oto błędy: brak opcji zmniejszenia/powiększenia pola wyświetlania, działa tylko przesuwanie ekranu w prawo/lewo; brak możliwości włączenia trybu 3D w niektórych aplikacjach; brak możliwości nagrywania na HDD z dowolnego źródła - dowolnego materiału; brak możliwości nagrywania z telewizji kablowej podłączonej przez HDMI; brak działania automatycznego utrzymywania jednego poziomu dźwięku dla różnych źródeł; brak możliwości użycia słuchawek bluetooth.......i jeszcze pewnie coś się znajdzie.

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

To ja jeszcze dodam:

 

- czasami telewizor reaguje z dużym opóźnieniem na włączenie pilotem

- po dłuższym czasie w stanie wyłączenia, po ponownym włączeniu, sygnalizuje podpięcie dysku USB (którego nie ma) pytając o program, w którym ma go otworzyć.

profile.country.PL.title
adik04
Poszukiwacz

Witam wszystkich. Znalazlem kolejny blad a mianowicie mam podlaczona klawiature Microsoft bezprzewodowa ktora jest wlanczana przelacznikiem z boku, domyślnie mam ja wylaczona a jedynie nadajnik usb jest caly czas w telewizorze i tu mamy kolejny problem. Telewizor przy wlanczaniu pokazuje napis kontroler wlaczony/odlaczony i tak na okraglo pomaga wylaczenie calkowite tv. Kiedy poprawka do tego felernego softu.:smileydevil: