anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Xbox one x

profile.country.PL.title
Asiaimacius22
Poszukiwacz

Xbox one x

Czy ktoś się orientuje jak wyglądają gry na xbox one x z 4k czy też wlancza się automatycznie hdr jak na canal plus 4k na tv sony xd 9305 czy można zmienić na tryb np. Żywy 

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Najlepiej poprosić doradcę w sklepie o test tego duetu, choć zapewniamy, że z PS4 będzie działać równie imponująco :wink:

profile.country.PL.title
Asiaimacius22
Poszukiwacz

A czy w ps4 będzie można wyłączyć tryb hdr nie chce zaliczyć wtopy jak z canal plus 4k którego nie oglądam a muszę płacić za ten jeden kanał i czy wiadomo czy będzie jakaś aktualizacja aby wylaczyc ten nieszczęsny hdr

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

HDR włącza się w grach, które go obsługują. W Netflixie włącza się Dolby Vision już przy uruchomieniu aplikacji.

Gry wyglądają super, szczególnie te zoptymalizowane pod X (4k z HDR).

profile.country.PL.title
topietr27
Użytkownik

przepraszam bardzo, jako użytkownik kompletu SONY A1 55" + PS4 PRO

również byłem zapewniany o świetnym HDR, 4K itp...  mija pół roku od kiedy pojawiła sie aktualizacja która skutecznie zniechęciła mnie do gry. Sytuacja nie uległa poprawie brzydko mówiąc olewacie Państwo klienta. Telewizor kupowany był głównie z myślą o grach, obecnie mam mebel z IKEI.

Mówicie Państo że aktualizacja wprowadziła system który ma wpływ na działanie telewizora ale nie zmienia jego specyfikacji technicznej ! Bzdura ! 

 

Jestem Państwu bardzo wdzięczny za tak pofesjonalne podejście do klienta.

 

Pozdrawiam

 

Tomasz P.

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

@topietr27, ja rozumiem Twoją frustracje, ale to nie jest wątek o A1, tylko o telewizorze LCD z innej serii, który nie ma problemu z mechanizmami ochrony przed wypalaniem. Mógłbyś proszę nie zaśmiecać tematu?

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Na X1X w grach obsługujących HDR-a, możesz sobie do woli włączać i wyłączć tą funkcję, plus do tego masz do wyboru tryby wyświetlania obrazu np.: 4K 30fps HDR, 1080p 60fps HDR, 4K 60fps HDR lub inne kombinacje dla gier do których jest to pobrania dodatkowy patch umożliwiający wykorzystanie mocy X1X, możesz również ustawiać siłę HDR'a. 

Ale HDR nie ma wpływu na zmiane trybu kolorów z żywego na normalny itd.

 

@Sony

Tylko jest jeden niuans, ktoś kto ma filmy 4K na płycie, na waszej konsoli ich nie odtworzy bo napęd nie odczytuje treści UHD z Bluray.

 

@micihol

Tomek P, wcale nie ciągnie tematu swojego OLED-a, napisał tylko jaki ma problem i jak sony podchodzi do sprawy a tym samym odradza zakup produktów tej marki. Brak możliwości wyłączenia HDR'a lub jego błędne działanie (w postaci przekłamań lub obniżenia działania) wcale nie ogranicza się do OLEDÓW, na XD również występuje problem z HDR np C+4K (jest wątek na forum), na XE z kolei występuje problem z HDR z NETFLIXA o DolbyVision nie wpominam (również jest wątek na forum).

A co robi firma Sony - NIC, na każdą bolączkę zalecają RESET do fabrycznych ustawień. SERWIS KPINA. Jedno naprawiają drugie psują.

A sprawa Tomka P i jego mebla - OLEDA za ponad 9K powinna trafić do sądu.

Firma Sony niech wreszcie doprowadzi oprogramowanie TV do używalności, a nie ciągłe zwiechy lub totalne zamulanie TV. Inżynierowie z SONY uczcie się od swoich "kolegów" z PANASONICA jak robić TV.

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Ja mam konsole XOX i mam Sony XE9005. Wszystko działa bardzo dobrze. HDR śmiga elegancko. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz spróbuje odpowiedzieć lub pomoc. 

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

@KrissKEJ, Tomek P. juz w dosc jasny sposob wypowiedział się o swoim problemie z A1. Ja go rozumiem, ale to nie jest temat o tym.

 

Mam XE i nie mam problemów z DolbyVision, oglądanie MŚ w 4k i HDR na Canal+ 4k było prawdziwą przyjemnością, także nie mam pojęcia o czym piszesz, a wątek na forum o DV z Netflixa zdaje się być w większości utyskiwaniem na jakość obrazu przez osoby, które słysząc "HDR" oczekują wypalenia im oczu, a to nie o to chodzi. 

Nie mam też problemów z zamulaniem telewizora, chociaż rzeczywiście są marki, które pracują sprawniej, ale liczyłem się z tym kupując AndroidTV, wziałem Sony przede wszystkim dla jakości obrazu i się nie zawiodłem.

Z meblem za 9k, to duża przesada. Z tego co rozumiem, to problem jest jedynie z grami, jakkolwiek w pełni rozumiem frustracje, to z drugiej strony - kupowanie OLEDa do gier to proszenie się o kłopoty... albo odpali Ci się mechanizm zabezpieczania i przyciemni, albo za chwilę będą "duszki" :slight_smile:

 

We współpracy z X1X i S zarówno seria XD jaki i XE 93 sprawi się doskonale, o to było pytanie.

 

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Co do działania X1S czy X1X z XE lub XD jest bardzo dobrze.

 

Offtop

Problem OLEDA istnieje tylko jak na razie w  SONY. Sąsiad ma OLEDA LG OLED55C8PLA i PS4Pro i X1X i żadnych zabezpieczeń w postacie ochrony matrycy nie uświadczył i nic mu się nie wypaliło, wszystko pięknie ładnie śmiga.

Co do HDR to po to kupuje sie serie XE lub XD bo w tej klasie TV efekt HDR jest celujący ponad 1200 nitów. I właśnie po to się kupuje takie TV. A ty piszesz, że ludzie oczekują wypalenia oczu, nie ludzie oczekują, że kupując ekran za 9K, będzie działał w 100% swoich możliwości a nie jakiś inżynierek wprowadzi sobie jakąś innowację w postaci obniżenia parametrów TV. Jest to niezgodne z prawem i taki użytkownik ma prawo reklamować TV. Chciałbyś mieć samochód który ma 350KM a po wgraniu aktualizacji włączy ci się np.  przy wyprzedzaniu ochrona silnika i spadnie na 150KM. Proszę cię...

Jesteś szczęśliwcem co do modelu lub pracujesz w serwisie sony i to i owo możesz załatwić.

Był i jest problem z C+4K na TV Sony. Natomiast co do DV z netflixa to jest problem i nie tylko ja go mam, inni użytkownicy też ale to nie jest chyba problem z TV tylko z metadanymi przesyłanymi z NF. Koleżko chyba nie widziałeś DV z płyty BD lub z Amazona, nawet nie ma porównania do tego gó.... co oferuje Netflix.