anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

xd 55xe9005 no DTS / DD HD passthrough

profile.country.PL.title
nico378nico
Użytkownik

xd 55xe9005 no DTS / DD HD passthrough

witam. od niedawna posiadam tv xe90 i jestem bardzo rozczarowany tym ze telewizor nie umie przepuscić sygnału dts hd i dd true hd do amplitunera...w odtwarzaczu zainstalowanym z tym TV "video" sygnał jest przerobiony na DTS zwykłe ale jest dzwięk i to już jest cos za to KODI filmów z jakośćią dzięku DTS hd i dd true hd nie puszcze wcale..prubowałem jużmilion ustawień i i nic.. na moim starym TV z andoid boxem MINIX wszystko smigało jak trzeba a tu android TV i tego nie potrafi 😕 proszęo pomoc

32 ODPOW. 32
profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

No to witam w klubie.

Choć i tak z tego co czytam u Ciebie jest lepiej bo odtwarza dźwięk DTS, bo umnie tylko Dolby Digital czyta.

Z tego co zdołałem się zroientować to problem leży w SoC. Poniżej materiał do angielskiego forum sony:

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/5-1-dd-and-dts-passthrough-on-xd80-model/td-p/2311505

A jaki android masz w tej chwili, bo wg. powyższego linka powinny działać wszystkie formaty.

Choć i tu też jest problem bo TV sony nie mają wyjścia HDMI OUT tylko HDMI ARC i optyczne a z tego co się orientuję to HDM ARC i kabel optyczny nie przepuszcza sygnału DTS-HD i Dolby True HD

 

Rozumiem twoje rozczarowanie, bo też miałem nadzieję, że kupie TV ze świetną jakościa obrazu od Sony oraz dużymi możliwościami oprogramowania jakie daje android a tu totalna żenada ze strony oprogramowania. Nie wiem z jaką szybkościa działa twój TV ale jak poczytasz sobie na forum co się dzieje z tymi telewizorami to tak jakbym odwiedził forum Manty.

 

Jak znajdziesz rozwiązanie problemu to pochwal się na forum.

 

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za wiadomość. Przekazaliśmy Twoje pytanie naszemu zespołowi trenerskiemu. 

Wrócimy z odpowiedzią możliwie jak najszybciej.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Na Wiki jest ciekawie opisane:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

 

wersja 1.3 wspiera te formaty, wersja 1.4 wspiera ARC

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Wg mnie aby móc odtworzyć dźwięk DTS-HD czy TrueHD w amplitunerze, musi on być wysłany z TV.

W TV sony są dwa cyfrowe wyjścia audio:

- optyczne/SPDIF (który nie obsługuje dźwięku DTS-HD czy TrueHD)

- HDMI ARC (który chyba rownież nie obsługuje dźwięku HD ale nigdzie nie mogę takiej informacji znaleźć)

Wracając do tematu, że każdy inny program do odtawrzania video oprócz wbudowanewgo badziewia od Sony nie odtwarza dźwięku nawet DTS.

 

Spróbuj może jeszcze progranu SPMC (jest to jakby rozszerzona wersja KODI)

 

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Tak tylko żeby sie upewnić: W Kodim - system - system ustawienia - dzwiek -przekazywanie dzwieku ---obsluguje format DTS-HD nie dziala ??

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Jeśli chodzi o mój TV to  w przypadku włączonego "Obsługuje format DTS-HD czy DTS" kodi nie odpala filmu (pojawia się czarny ekran) jak odznaczę te dwie opcje z DTS to film się odtwarza ale dźwięk jest przekazywany w niewiadomym formacie, chyba 2.0.

Mój TV to KD-49X8309C

osaczony
Poszukiwacz

Juz tłumaczę czemu nie możesz odtwarzać DTS HD / DD HD po HDMI zwrotnie przez ARC.

Technologia HDMI ARC (do 2.0a) nie pozwala zwrotnie przesyłac kanału wiekszego niż 5.1, po prostu parametry techniczne nie dają mozliwości na przesył wiekszej ilości danych z telewizora kanałem zwrotnym (ARC) W kolejnej wersji HDMI 2.1 ma już być taka mozliwość ale obecnie nie ma. Na nic nie zdadzą się Twoje starania, już to przerabiałem i W KODI i innych odtwarzaczach. Odtwarzając film na Android TV na telewizorze (np w KODI) nie uzyskasz dzwięku HD. Dlatego ja kupiłem sobie TV boxa z Androidem i na nim odtwarzam filmy z dźwiękiem 7.1 i wszystko pięknie śmiga. 

osaczony
Poszukiwacz

Tu jest info na ten temat:

https://www.avforums.com/threads/solved-how-many-audio-channels-can-hdmi-arc-pass-to-the-avr.1716602...

 

i i info o wersji HDMI 2.1

"In the new HDMI 2.1 version, the benefit of a shield twisted pair for Ethernet is built into the spec. to eliminate interference. In addition, the ARC can be enhanced; Instead of passing approximately 1 Mbps (it was intended to be 384 Kbps but that can be stretched to 1 Mbps) it now can deliver a 38 Mbps ARC (8 channels, 192 kHz, 24 bits). That covers everything requiring a high bit rate now including – uncompressed Dolby True HD, Dolby Atmos, DTS:X, DTS HD Master Audio and so on."

 

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

A czy format DTS Ci przechodzi przez Kodi bo w moim TV tylko Dolby Digital idzie?

 

Muszę zapytać o jeszcze jedną rzecz, jakiego android boxa używasz bo te nasze android tv od sony są dobra ale na wiosnę pod pomidory.