anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XF9005 spostrzeżenia po nowej aktualizacji

profile.country.PL.title
deminek75
Poszukiwacz

XF9005 spostrzeżenia po nowej aktualizacji

Witam,

Po wgraniu nowego opragramowania mam mieszane uczucia co do polepszenia obrazu.

Ogólnie obraz zrobił się taki bardziej nasycony - przejaskrawiony. Skutkuje to tym, że niektóre sceny w filmach są za jasne tzn biały aż oślepia lub sceny które były ok teraz są ciemne. Po moim poprzednim wgraniu 6.652 zrobiłem reset tak jak zalecają a praktycznie obraz był idealny, telewizja, filmy , gra. Drobna poprawka jasności i kontrastu i było idealnie. Na trybie GRA nie robiłem nic. Teraz sytuacja wygląda tak , że co bym nie ustawił to nie mogę wrócić do tego co było. Zauważyłem że po aktualizacji jednak się kilka ustawień obrazu zmieniło. Wrażenie takie jak by sony poprzesuwało suwaki w kilku pozycjach. Wszystko bardziej świeci tak jak by telewizor dostał jakiegoś powera. Nie znaczy że to wygląda ładnie.

Najbardziej widać róznice na obrazie GRA jak gram. Mam konsole Xbox one x i teraz gry wyglądają inaczej. Zmieniła się kolorystyka i nasycenie. Mam pytanie do grających na Xbox-ie. Czy też macie takie odczucia jak ja?

Spróbuje opisać kilka gier.

1. Battlefront 2 

Obraz stał się ciemniejszy i bardziej nasycony kolorami. Elementy w grze np. strzały świecą tak aż oślepiają, miecze bohaterów bardziej żarzą od pozostałości tła. Jest to nie proporcjonalne do obrazu jaki chyba powinien być.

2. Destiny 2 

Gra kompletnie stała się ciemna. Nasycone kolory tak jak bym ustawił z 1/2 na 3/4. Jak ktoś gra to będzie wiedzieć o czym pisze,  na Ziemi na platformie panuje ciemność. Statek którym lecimy na inną planetę jest cały czarny, przedtem były widoczne elementy na ciemny. Ogólnie w grze to co było w cieniu i było widać teraz kompletnie jest czarne.

3. Nowość - Ori and the Blind Forest

Obraz ciemniejszy, kolory nasycone i wrażenie jakby był bledszy. W grze jak się teleportujemy to był taki błysk że aż oślepiało a teraz to jakies kolorowe plamy na białym tle. Gra była tak piękna że z cała pewnośćią byłem przekonany że ładniejszej gry na konsoli nie widziałem. Przy wczytywaniu gry i zmianie obrazu na HDR było widać takie łał a teraz to takie blade.Teraz to szkoda gadać.

4. Forza Horizon 4 

Tutaj praktycznie nie ma do czego się przyczepić ale muszę się przyznać że dawno nie grałem. Nie jestem na pierwszy rzut oka wskazać błędy.Na pewno obraz jest bardziej nasycony bo słońce świeci jaśniej ale to pewnie tak jak w innych grach że jasne punkty biją.

5. Battlefield 5

Obraz stał się ciemniejszy i można w zasadzie tylko tyle napisać. Gra kolorystycznie prawie taka sama.

6. DiRT Rally 2.0

Obraz stał się bledszy jakby za moło kontrastu i tylko jasne obszary w grze świecą za bardzo. Jest to nie proporcjonalne do otoczenia. Taki dziwny obraz.

Wygląda to tak jakby obraz GRA HDR był zepsuty i nie dopasowany.

Nawet w konsoli w menu jak jest obraz bez HDR to ikony gier biją po oczach.

 

Mam kilka ściągniętych plików demonstracyjnych z DolbyVision. Puszczam to przez usb. Tutaj też widać, że na pierwszy rzut oka obraz bije bardziej , jasne rzeczy. Czerń jest chyba taka sama. Kolory trochę mocniejsze.

 

Czy jest ktoś tutaj na forum kto może opisać lub potwierdzić moje spostrzeżenia?

Zaznaczę, że po wgraniu z usb aktualizacji zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych dwa razy. Nawet przed aktualizacją zrobiłem też.

Czy ktoś znalazł sposób czy można wgrać poprzednią wersję oprogramowania?

Czytałem że grono ludzi sobie chwali tą aktualizację ale ja niestety nie.

 

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

cofnięcie aktualizacji w telewizorze nie jest możliwe. Jeśli w nowej wersji oprogramowania występują problemy, prosimy zgłaszać to do Supportu poprzez formularz kontaktowy: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics lub telefonicznie pod numerem: +48 223060694

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
deminek75
Poszukiwacz

Witam,

Cofnąc opragramowanie na pewno się da, tylko Sony do tego nigdy się nie przyzna. Skoro telefony też są na androidzie i się da to w czym to przeszkadza w telewizorze.

Po co zgłaszać sprawę do supportu jak i tak nie ma odpowiednich ludzi w serwisie.

Dzisiaj rozmawiałem z serwisem w Krakowie, ja swoje a serwis swoje.

Chcą zabrać sprzęt do siebie żeby testować obraz na jakiś planszach ( hehe...już to widzę) po czym pewnie po 2 tygodniach stwierdzą że jest wszystko w normie.  Walka z wiatrakami.

Jak oglądam różne dema na youtube to wyglądają ok , a jednak i tak mam problem.

profile.country.PL.title
deminek75
Poszukiwacz

Witam,

W tej chwili widzę że 87 osób przeglądało mój post. 

Czy naprawde nikt nic nie może opisać? Ludzie, nie macie konsoli Xbox? Nie gracie?

Jeśli nie konsola to może jakieś inne spostrzeżenia na temat obrazu po aktualizacji.

Nie będziemy pisać to Sony nic nie zrobi.

Jeśli ktoś ma wszystko super, niech też napisze, podpowie. 

Widać że tutaj się tylko czyta? Ehh

profile.country.PL.title
Mopato
Użytkownik

Nie zauważyłem zmian w obrazie ani telewizji ani w grach z PS4 po wygraniu nowego softu. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
deminek75
Poszukiwacz

Robiłeś aktualizacje przez sieć czy usb?

Czy przed aktualizacją robiłeś reset do ustawień fabrycznych? Jak to u Ciebie przebiegało?

Podejrzewam jedna rzecz.....

profile.country.PL.title
Mopato
Użytkownik

Przez USB. Nie robiłem ustawień fabrycznych.

profile.country.PL.title
lasus33
Użytkownik

Spróbuj przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych i włącz aktualizacje oprogramowania online i zaktualizuj mi się udało wszystko wróciło do normy. A wcześniej obraz był jaskrawy, a czerń mało wyrażenia, obraz jak za mgłą. 

profile.country.PL.title
deminek75
Poszukiwacz

Po zrobieniu nowej - obecnej aktualizacji pokazała ci sie aktualizacja online?

profile.country.PL.title
papraga90
Poszukiwacz

Podbijam temat ostatniej aktualizacji

 

obecnie wersja oprogramowania 

wersja jądra #1 Mon Oct 12....2020

kompilacja: BRAVIA_ATV3_4K_EU-user 9 PTT1.190515.001.s38 [...]

 

Są problemy z uruchamianiem się TV, najpierw było sporadycznie może raz w tyg może rzadziej, że przy uruchamianiu tv telewizor resetuje się, włącza się na chwilę np na wyjście HDMI2 (podpięty dekoder Canal+)

i resetuje się po czym uruchamia się od zera (znaczek sony, ekran ładowania androida) i uruchamia się na ekranie głównym androida.

Ostatnio nasiliło się i pojawiało się przy pierwszym uruchomieniu danego dnia, tv robił restart. Na dzień dzisiejszy prawie przy każdym uruchomieniu jest restart. (uruchomienie mam na myśli włączenie tv pilotem gdy jest w trybie czuwania).

 

Jak już się uda włączyć TV i nie zrestartuje się, przechodzi do ekranu głównego androida, a nie do wejścia HDMI na jakim zostało wyłączone.

 

Prośba o informację jak rozwiązać problem, czy planowana jest jakaś aktualizacja w najbliższym czasie?