anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55A80K - HOME screen

profile.country.PL.title
Spiders
Nowicjusz

XR-55A80K - HOME screen

Cześć mam pytanie dot. wspomnianego modelu i "HOME" screen ( czyli w sumie widoku na nasze aplikacje vod/ music/ etc. ). Wg adb natywna rozdzielczość to 1920x1080 - dopiero w momencie włączeniua PS5, NETFLIXa itd. zmienia się ( na 4K ). Co więcej - fizycznie nie da się zmienić rozdzielczości w "HOME" poprzez ustawienia obrazu ( tzw "all grayed" z ang. ). Poprzez ADB niejako wymuszając rozdzielczość na 4K telewizor pokazuje błąd ( "Google TV nie obłusuguje rozdzielczości 4K, tylko 720p, 1080p, 2K, 4K ..." - tak, taka jest wiadomość ). Próbowałem poprzez komendę adb shell >> wm size - tutaj 4K, oraz wm density. Nic nie działa.

Czyli reasumując:

=Klasycznie - bez opcji programisty - nie jesteśmy w stanie zmienić TV 4K na HOME screen z 1080p na 4K .. bo ... właśnie, bo ?

=Nieklasycznie - czyli poprzez adb - również nie.

Pytanie: Dlaczego?

/Z góry dziękuję za odpowiedzi/ pomoc

 

PS Uprzedzając pytania - celowo użyłem ang. skrótów, żeby uściślić że obszedłem temat na angielskich forach. Chyba .. jak to się mówi "Sony tak ma". Jakby ktoś zapytał czemu się o to pytam/ czepiam .. A no temu że "inne" TV mające Google/Androida - mają HOME na 4K - widać to niestety od razu bo ikony/ loga ( =do czasu włączenia aplikacji ) są po prostu brzydkie/ rozmazane.

0 ODPOWIEDZI 0