anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Może i jest tak jak kolega pisze, ale nie każdy ma upc.... 

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

irekbr jakby to była wina złego podłączenia przewodu antenowego to pikselioza byłaby od początku. A to pojawia się nagle beż zmiany w instalacji. U mnie jest tak, że na sofcie z lutego 2022, który jest podobno dobry ( u mnie przez ok. rok) pojawią się czasami co kilka minut a czasami jest dłuższą przerwa pomiędzy błędami w obrazie.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

JacekSZ tylko pytanie czy ta pikseloza nie jest z winy dostawcy... Ja po przejściu na dekoder zewnętrzny z kartą cam też miewam niekiedy pikseloze... A przecież w tym przypadku tv odgrywa rolę odbiorcy sygnału a zatem to nie jego wina tylko dostawcy... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ja ma w domu dwa TV oba na Module. To Sony które się krzyczy i LG w sypialni sprzed chyba 6-7 lat . LG jak skala pracuje na module od początku nigdy żadnych problemów włącz wyłącz. Do testowania przenosiłem Sony do sypialni żeby tam się wpiąć w kabel , pikseloza . LG do dziennego pod kabel zero pikselozy . Skrzynka: kabel 10 metrów bezpośrednio ze skrzynki kolejno z każdego gniazda Sony zawsze pikseloza. LG skała zero problemów. Przekładanie modułów to samo 1:0 dla LG. Też uważam że UPC coś knocie sygnale ale sorry dla Sony to problem a dla starego LG nie ? Sony jest niekompatybilne z tymi modułami na to wyglada i dlatego na stronie Upc nie ma nas na liście zgodności . No i jedyne co zostało to dekoder …

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

Testowane na dwóch TV i dwóch kartach CI w dwóch różnych miejscach w mieszkaniu 10 letni Panasonic OK a Sony po roku dobrej pracy bez zmiany "softu" błędy w różnych odstępach czasowych na początku mało a teraz coraz więcej.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No i trzeba cały czas pamiętać, że bez modułu kanały niekodowane działają wyśmienicie. A to znaczy że problem jest z dekodowaniem a nie z sygnałem. Za dekodowanie odpowiada interface CI+ w TV i tu jeszcze poczebuje potwierdzenia bo tylko w jednym źródle to wyczytałem… ale zaczynam to olewać i czekam na koniec umowy bo dekodera 4K nie chcą mi dać przy tej umowie…

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Mnie już nawet nie dziwi postawa Sony odkąd dowiedziałem się że kupują cały gotowy układ od Mediatek czyli cały komputer Procesor KartaGraficzna pamięć cały układ jest kupiony gotowy . Możesz na stronie Mediatek kupić sobie taki układ i samemu zrobić tv z AI. Sony robi tylko soft który właśnie widzimy jak działa … A miałem LG kupić bo ten w sypialni działa rewelacyjnie , i pilot różdżka to też rewelacja , Sony nawet nie umie zrobić nic podobnego dramat  

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Haha jak czytam w specyfikacji układu na stronie Mediatek to za dekodowanie DVBC tez odpowiada ten układ i chyba to do nich powinniśmy pisać o update … jaka żenada jprd

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Taki jest świat projekt jest Sony a od części są kooperanci nie widzę w tym nic dziwnego pozatym prócz tego Sony wkłada swoje procesory obrazu oraz dźwięku więc to nie do końca tak jest jak piszecie.... Pozatym śmieszy mnie to że idąc do sklepu kupujecie tv Sony z takim a nie innym pilotem a później się wypisuje ze lg ma pilota w kształcie wibratora i jest lepszy od tego stosowanego przez Sony no ludzie.... Spójrz na schemat lg czy samsunga tam to dopiero jest chińszczyzna... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Panowie trafiła mi się okazja, sprzedaje ten badziew do mieszkania na wynajem za polowe ceny, ale wale to. Dołożę i kupię TV który nie ma problemu z byciem TV a nie tylko platformą streamingową. Raczej nie ma szans że kiedyś to naprawią radzę się zastanowić . SonyESaudio wylecz się z mitu Srony :))) a jeśli audio to poczytaj o MarkLevinson, NAD, Mcintosh, Rotel, cambridge audio itd i pamiętaj że patrzysz na TV Sony z ekranem LG hahahahaha