anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

793 ODPOW. 793
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No rejczel , jak przyjdą to zrób fabryczne i tak „nowa płyta” moim zdaniem od innego klienta tylko z wipowana i downgrade :))) będziesz musiał wszystko od zera 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Płyta od innego klienta. To skąd mamy wiedzieć czy nie wkładają czasem jakiejś popsutej, używanej i nieoryginalnej? Chyba się tego nie można dowiedzieć. Nie sprawdzi się i trzeba zaufać im na własne ryzyko.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Haha to tylko taka moja złośliwa teoria :))) bo musieliby do każdego TV wyprodukować conajmniej jedną płytę zapasową :)) A to Android tak jak w telefonie albo tablecie wystarczy mieć dostęp do bootloadera i możesz zrobić wszystko nawet wgrać nowszego androida :)))

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

U mnie zgłoszenie reklamacji / rękojmi nie dojdzie do końca realizacji. Nie zostanie zrealizowane. Poinformowali mnie ze sklepu, że mam przysłać im zdjęcia pikselizacji, a to jest niemożliwe, ponieważ występuje ona o najróżniejszych porach i interwałach czasowych i trudno jest trafić, aby wykonać akurat zdjęcie zjawiska. Musiałbym oglądać telewizję non-stop i czekać z aparatem fotograficznym w ręku, aby pyknąć fotkę. Jest to niewykonalne. Teraz np. w ciągu ostatnich dwóch dni pikselozy brak. Nie jest człowiek w stanie przewidzieć, kiedy się pojawi, a oni chcą fotkę z wizualizacją tej pikselozy. Z racji obowiązków rzadko oglądam telewizję. Nie jestem w stanie siedzieć 24h. Pikselizacja pojawia się np. co godzinę, co kilka minut, potem kilka lub kilkanaście dni przerwy, jeden raz w ciągu dnia, innego dnia pojawi się z 20 razy lub 3 razy, potem znów kilkanaście godzin lub dni przerwa itd. Dlatego nie jestem w stanie dostarczyć im fotki z pikselozą. A jeśli bym nawet trafił i zrobił fotkę, to znacznie może wydłużyć to proces rozpatrywania reklamacji. Mam dość zaprzątania sobie tym głowy! Pozostaje mi całkowicie zaakceptować obecny stan pikselizacji. Niech się dzieje co chce. Nie mam już ochoty walczyć z niedouczonymi technikami z firmy Sony, ich nieuczciwymi praktykami i znieczulicą w stosunku do klientów. Za niedługi czas i tak pozbędę się tego telewizora i kupię coś innego. Pozdrawiam!

 

"Chcesz być wkur....y, kup sobie Sony" 🙂 🙂

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Mogę Ci wysłać zdjęcie bo ja nie muszę się czaić na zamazany obraz bo po ostatniej aktualizacji zrobił się taki dramat, że pikseluje non stop 🤯 oglądanie tv stało nie niemożliwe. Nie mam już gwarancji mam ochotę czymś rzucić w ten pieprzony tv. 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Bardzo Ci dziękuję za fotkę i chęć pomocy, ale nie chcę już się tym zajmować, bo mam ich gdzieś. Szkoda mi nerwów, energii i czasu na to. Oni się pewnie z nas śmieją, że jest pewna grupa ludzi z felernymi telewizorami i że to przeżywamy. Totalny brak empatii. U nich interesik się kręci dzięki nam klientom, a oni mają na nas wywalone. Jak się do nich dzwoni to są tak nieuprzejmi i niezorientowani w temacie, że brak słów. Kasa jest, kawka na ich biurku też, więc jest pięknie.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Nie chce was jeszcze bardziej dołować ale u mnie pojawiła się szara plamka kurzu tak lekko poniżej lewy górny róg , w tym miejscu na krawędzi obudowy jest otwór z głośnikiem , jak w niego zajrzeć to widać że matryca świeci prze jakieś otwory . Dramat normalnie zakleiłem ten otwór cały taśma ale plamka już jest. Najpierw clouding zauważalny i już miałem oddawać to gowno ale zabrali i przysłali wybrany z najmniej widocznym cloudingiem potem ten moduł teraz kurz , ciekawe co jeszcze . Dlaczego o połowę tańsze LG które mam w sypialni i mające już chyba ponad 8 lat nie ma żadnego z tych problemów ? Jedyny pożytek z tego że już wiele osób uchroniłem przed zakupem czegokolwiek od Sony… kiedyś już Anonymous dopierdolilo tej firmie , możecie sobie poczytać , myślę że zbiera im się na kolejny wpierdolik przypominający 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

A tak apropo znikających kanałów z własnej listy to zauważyłem, że przez dwa lata jak tylko używałem telewizora to takiego zjawiska nie było. Zaczęły znikać dopiero jak po raz pierwszy wyciągnąłem moduł CAM i kartę. Ktoś też tak miał?

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

A może by tak zarządu napisać maila, że my, klienci Sony jesteśmy bezradni na działania naprawcze techników, a dział obsługi nic nie robi w tej sprawie. Może trzeba byłoby wyżej sięgnąć a nie tylko do działu obsługi? Tutaj znalazłem namiary...

https://www.sony.pl/presscentre/contacts

profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

Dobry pomysł.