anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

764 ODPOW. 764
profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Jestem z Pleszewa, 30km od Kalisza, Wielkopolska. Przyjechał do mnie ten sam serwisant co półtora roku temu. Potwierdził istnienie nowych płyt, które mają inne podzespoły i na których nie występują błędy. Nie mam powodu mu nie wierzyć. Gość bardzo w porządku, do pogadania, normalny facet, nie ściemniał i nie mądrował się. Jaki miałby cel w okłamywaniu mnie? Gwarancje mam od nowa na kolejne dwa lata. Aktualizacja zrobiona, na razie obraz bez błędów. Nie mam się do czego przyczepić. Na razie jestem zadowolony. Jeżeli coś się zmieni dam znać.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Zrzut ekranu 2024-04-12 140550.png

 Nie jestem elektronikiem więc mogę się mylić, może ktoś mnie poprawić w tym temacie. Ale to chyba właśnie to oznacza Revision A1, jeśli  tu zmieni się rewizja np. na B0 to wtedy nastąpiła jakaś zmiana . Jeśli na każdej jest A1 to są to identyczne płyty. Oczywiście poproszę o korektę jeśli ktoś posiada pełniejszą wiedzę w tym temacie. Tak było m.in. w przypadku PlayStation PS3 chyba bo juz nie pamiętam, poprawione płyty główne miały symbol rewizji właśnie B0

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Część,
w końcu naprawili (bynajmniej na ten moment) zgłosiłem pikselozę , zabrali
TV i dostałem nowy podobno z nową płytą - i jak na razie zero pikselozy :wink:
I tak niech zostanie
profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Nowy telewizor?
profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Tak bo dodatkowo padła matryca chyba, to już 2 wymiana na gwarancji