anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

U mnie również pikselizacja wróciła, co kilka minut krzaczy obraz, zgłosiłem to do sony. Gdy Wy to robiliście przyznali, że znają problem i planują jakieś rozwiązanie? Czy znów zaczyna się wielomiesięczna batalia eh.. 

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Spoiler
Ja zgłosiłem do Sony i serwisant przyjechał. Oczywiście Sony zdziwiona i twierdzi, że problemu nie ma. Gdy napisałem, że na forum coraz więcej pojawia się tematów o pikselozie obrazu stwierdzili, że to nie jest dla nich wyznacznik tylko oficjalne zgłoszenia. Pan serwisant przyjechał, bardzo fajny i miły facet. Troszkę pogadaliśmy. Sformatował mi tv do zera i wszystko zainstalowałem od nowa. Niestety format nie odinstalowuje aktualizacji. Soft cały czas jest najnowszy. Niestety format nie pomógł. Serwisant zasugerował, aby zgłosić naprawę jeszcze raz, a on przyjedzie i wymieni płytę główną. Po zgłoszeniu do Sony oni jakoby przyznali się do błędu, ponieważ zalecili nie aktualizowanie systemu po wymianie płyty i czekanie na kolejną aktualizację. Czyli jednak problem jest. Zalecam wam wszystkim zgłaszanie problemu na potęgę, bo tylko wtedy coś z tym zrobią.
profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Dostalem dziś odpowiedź od Sony, potwierdzili, że ostatnia aktualizacja przywróciła problem pikselizacji i ich technicy pracują nad rozwiązaniem, a wiec aktualizacją, która rozwiąże problem. Jeśli do tego czasu chce problem zlikwidować to mogą mi wymienić płytę główną, ale zastrzegli, aby wyłączyć automatyczną aktualizację. Tak więc wróciliśmy do historii sprzed niecałego roku, znów trzeba czekać na zbawienną aktualizację, plus jest taki, że szybciej o tym poinformowali i nie trzeba kombinować z kartami, dostawca kablówki itd ... 

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Coś mi tu nie pasuje. Ja aktualizacji nie instalowałem a też kwadraty zaczęły się robić. Tv leci na rękojmię. Może teraz uda się odzyskać 5 koła za 90j 65cali. 

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Wydawałby się, że w większości przypadków nowy soft w lutym PKG6.5660.0668EUA rozwiązał problem z piksezozą i uświadomił inżynierom z Sony co jest nie tak w software lub hardware aby przyszłości taki problem się nie pojawiał. A tu jednak "zonk" - coraz więcej w moim przypadku problemów z jakością obrazu. Gwarancja się kończy a nowego softu brak. Co robić ? Wymieniać płytę? Zmieniać kartę CI+ na dekoder? A może czekać na nowy soft z niepewnością czy rozwiążą problem czy też nie. Tyle lat z telewizorami Panasonic i takich problemów ze współpracą z kartami CI+  nie miałem na żadnym. A tu pierwszy Sony i to nie z najniższej półki i problem z podstawową funkcją współczesnego tv. Zaczynam myśleć,  że kara dla prezesa w Sony odpowiedzialnego za sofware powinna jakaś być. Tylko co z nami. "Jak żyć  panie prezesie, jak żyć?"

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

ktoś coś? odświeżam żeby nie zapomnieli że ludzie cierpią i czekają na update. Ciekawe że w nocy około 3-4 prawie wcale nie pikseluje, ale w ciągu dnia dramat. Może ktoś z sony by napisał czy jest na co czekać i mniej więcej jak długo , bo nie wiem czy dzwonić do upc po dekoder. Konsola ps5 wam się całkiem nie udała od designu po wydajność klapa, no i już absurd brak obsługi Atmos, wszystko czego nie ma w ps5 jest w Xbox. TV sony zawsze uważałem za najlepszy ale po przejściach z pikselozą i chyba każdy ma bardziej lub mniej widoczne plamy na gładkich tłach, np niebo w Minecraft. To ostatni produkt sony jaki kupiłem. sami na to zapracowaliście. Dlaczego iphone jest aktualizowany przez wiele lat do momentu aż technicznie już nie da rady a wasze telefony tylko 2 lata i koniec? sami sobie strzelacie w kolano i się dziwicie że ludzie tego nie kupują , kto tam zarządza ? Polecam stronkę z testami tv, chyba najlepsza na tej planecie  (TV Reviews: Best of 2022 - RTINGS.com)

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Obawiam się, że nikt z Sony tutaj nie zagląda. No bo po co?

Telewizor działa, a że jedna z funkcji nie - to już nie ich problem. 

Może przy okazji następnej wersji softu się naprawi albo nie - poczekają zobaczą. 

A jak wam się nie podoba to weźcie sobie dekoder i pocałujcie nas w d...

Bo przecież klienci, którzy korzystają z kart CI+ to pewnie jakiś ułamek promila.

Tylko, że rzeczywiście niech się nie dziwią przy takim podejściu do tematu nie zwiększą

sprzedaży a ktoś kto miał taki lub inny problem z ich sprzętem będzie ich omijał dalekim łukiem.

profile.country.PL.title
karawek
Poszukiwacz

XR-55X90J, CI+ Toya i problem ten sam. Zgłoszone do Sony. Korespondencja aż się gotuje, są na etapie wciskania mi problemów z instalacją.  Pikseloza tak mnie waliła po oczach że przeszedłem na dvb-t. Ten sam operator kablowy, ta sama puszka, ten sam kabel, obraz idealny tylko oferta kanałów znacznie skromniejsza . Sony daje ciała z odbiorem za pomocą CI+. Przerabiałem to rok temu i wtedy naprawili to pewnie coś z tym zrobią tylko kiedy? Smaczkiem jest że tv za 800 zł dekoduje to bez problemu a tv sony kupiony rok temu za 5 koła się sypie. Gdyby nie ten drobiazg to tv byłby rewelacyjny, niestety dla mnie to dyskwalifikacja. Sprzedam chyba dziada lub wywalę do innego pokoju (pod xboxa bo ps5 to też żart) i nigdy więcej tej firmy.

A co do czytania tego forum. Ja nawet nie jestem pewny że oni tam w Sony wiedzą że takie forum istnieje. 

 

profile.country.PL.title
Anonimowy2212
Użytkownik

Mam XR-55A80J i CI+ od Toya. Również mam dziwne artefakty czy pikselozę na ekranie w tv kablowej. Nie wiem czy ta pikseloza którą ja doświadczam jest związana z tymi problemami które wy opisujecie (możliwe że mam jakiś specyficzny problem z telewizorem). Także czy moglibyście opisać jak wygląda ta pikseloza?

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Kanały z kablówki charakteryzują się tym, że w trakcie oglądania, nagle obraz się klatkuje, tak jakby część klatek się nie przesuwa, po chwili się wszystko normuje. Kiedyś widziałem wpisy użytkownikow modeli OLED z zeszłego roku, którzy wydali na TV ponad 10k i też byli wściekli, że w tej cenie zaznali tego problemu