anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Moim zdaniem to nie jest problem czysto softwerowy bo w softwerze jest tak że albo coś działa albo nie. Nie wiem jak by to wytłumaczyć że softwer psuje się z czasem. Problem tkwi w elektronice a Sony próbuje to naprawić oprogramowaniem. Jakieś parametry w elektronice z czasem się zmieniają a softwer tego nie "przewiduje".

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Nie bardzo, po wyjęciu moduły, na kanałach niekodowanych żadnej pikselozy :slight_smile: moim zdaniem coś tu się nie wyrabia, coś z synchronizacją... software to jak już wiemy po tym ile aktualizacji do windowsa czy androida i iosa miesięcznie dostajemy, widać jaka jest obecna jakość kodowania, prawdopodobnie raczej z braku czasu a nie możliwości. Takie Sony ma kupę sprzętu do ogarnięcia i wiele problemów z każdym a terminy gonią. Z tego co czytałem dotyczy to tylko modeli z AndroidTV, tu bym raczej szukał przyczyny, podobnie ja z telefonami z Andoidem długa ścieżka do update :slight_smile:

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

No nie do końca jest tak jak piszesz, gdyby tak było to by żadna aktualizacja tego nie by naprawiła, a naprawiła i to ta z lutego... Moim zdaniem wygląda to tak, iż ostatnia czerwcowa poprawka została napisana na starszej wersji zamiast tej z poprawionymi plikami na moduł cam... Zresztą problem też dotyczył modeli starszych xh gdyby wiedzieli, że coś z prockiem jest nie tak wyeliminowali by go w modelu następnym czyli xj a zarówno w xh jak i xj problem ten się pojawił. Mój ojciec ma xh9060 tv już dostał huba z 5 aktualizację i wszystko śmiga, aż miło na cam.... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No dokładnie, aktualizacja z lutego była naprawczą , zrobili ją żeby ugasić pożar z pikselozą, a tą z VRR moim zdaniem pisali już wcześniej  ponieważ obiecywali ją już dawno, przecież VRR był dźwignią do sprzedaży i ludzie też o tym pisali że obiecanki cacanki, inni już mają VRR, konsolowcy czekają , testerzy rozgrzani a VRR jak nie ma tak nie ma. I raczej jak kolega pisał zrobione na sofcie sprzed lutego. Na stronie jest wyraźnie napisane update (luty 2022)  Rozwiązano problem incydentalnej pikselizacji i zamazywania się obrazu... a potem weszła ta aktualizacja 6.5929 i problem wrócił do tego czasu było wszystko git.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja tylko nad jednym się zastanawiam czy serwisy Sony Poland przekazują info Sony Eu, iż problemy tego typu ponownie się pojawiły po ostatniej aktualizacji? A było nie jedno zgłoszenie o problemie i dobrze o tym wiedzą i pytanie czy coś z tym robią czy czekają, aż tam u góry wyślą nową poprawkę. Pozatym ciekaw jestem gdzie i jak można byłoby się skontaktować z Sony.... 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Nieprawdą jest, że aktualizacja lutowa naprawiła na stałe problem z pikselizacją ponieważ ja od lutego nie robiłem żadnej aktualizacji czyli mam obecnie wersję 6.5660 i mam problem z pikselizacją która coraz bardziej się nasila i jak to wytłumaczyć? Software się zepsuł? Zresztą kilka osób też już pisało że nie robili ostatniej aktualizacji i mają to samo. 

profile.country.PL.title
Pieron27
Użytkownik

Ja mam wersje 6.577 i żadnej pikselowy nie mam. Po tej aktualizacji wyłączyłem automatyczne aktualizacje i najpierw sprawdzam czy inni użytkownicy nie maja problemów a potem aktualizuje. Na razie poczekam na poprawioną wersje oprogramowania. A fakt faktem Sony spadło w jakości. Już raczej nie kupię od nich żadnego TV.

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Sorry, źle napisałem bo mam wersję 6.5770, Pieron27 jaki masz model TV i czy używasz modułu CAM?

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Johnoo widzisz nie masz już wersji z lutego... Ja po aktualizacji w lutym nie miałem do czerwca ani razu pikselozy... 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Przecież ja mam wersję 6.5770 a najnowsze to jest 6.5929. Dodam jeszcze że przed aktualizacją lutową miałem wymienianą płytę główną po której pikselizacja zniknęła ale po 2-3 tygodniach wróciła.