anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Jaki masz model? Ja posiadam xr94j soft z lutego to pkg.5660 więc masz jeszcze nowszą wersję... Wymiana płyt nic nie daje i nie da gdyż jest to problem wyłącznie oprogramowania... 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Mam ten sam model X94J. Jeśli twierdzisz że jest to wina wyłącznie oprogramowania to jak wytłumaczysz to, że na obecnym oprogramowaniu 6.5770 przez kilka miesięcy wszystko było ok. i w pewnym momencie zaczęło się krzaczyć. Czy oprogramowanie nagle się popsuło?

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Nadpisują się pliki tworzą się błędy podczas każdorazowej pracy tv... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Prosz bardzo , co kryje się za tymi pięknymi słowami AI, Cognitive Processor XR :)))))
(MT5895) Sony Bravia VH i VH2

SoC; Mediatek MT9950
CPU Type: 4 x ARM Cortex A-73
CPU Bit: 64-bit
Max CPU Frequency: 1.8GHz
GPU Type: ARM Mali G-52 MC2
Max GPU Frequency: 800MHz
Memory: 96-bit LPDDR4
Memory Frequency: 3700MHz
RAM: 4 GB

ROM: 32 GB
Chyba można znaleźć masę smartfonów o dużo lepszych parametrach i za dużo mniejsze pieniądze. Apple nazywa Retina albo super Retina panele LG, ale kto to wie. albo Metal kto wie? to po prostu DirectX 12. Dajemy się dymać na każdym kroku przez marketing., jesteśmy dla nich planktonem.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

czyli nasze TV to takie smartfony na androidzie z przerośniętym ekranem i nic kuźwa więcej, resztę załatwia soft od sony

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Parametry jak parametry do obsługi tv wystarczające to nie smartfon, ale pozatym są jeszcze procki wizji dźwięku itp itd zresztą nie od dziś wiadomo, iż dobrze napisane oprogramowanie nie potrzebuje 12gb ramu i sic 3.5ghz... Tak czy siak niech kuźwa napiszą soft, który raz na dobre zakończy tą gównianą pikseloze.... 

profile.country.PL.title
Anonimowy2212
Użytkownik

Kiedyś na kanałach w mojej kablówce z użyciem karty CI+ była koszmarna pikseloza i nie dało się oglądać. Po dłuuugim doświadczeniu ze specyficznymi ustawieniami metodą prób i błędów udało mi się trochę tą pikselozę złagodzić. Nie zmienia to faktu, że i tak nie jestem w pełni zadowolony z obrazu w TV kablowej (nadal mam CI+). Przeskakujące piksele cyklicznie co jedną sekundę, błędy ruchu to jednak trochę za dużo dla mnie. Jestem ciekawy jaka jest wasza intensywność pikselozy i czy na prawidłowo działającym TV bez CI+ mogą występować jakieś "szarpnięcia".

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

U mnie już pikselozy na kanałach 1080i nie ma jest tylko dźwięk i czarny obraz z raz na jakiś czas pojawiającymi się kolorowymi kwadratami, natomiast na kanałach 576p jest możliwość oglądania, ale raz na jakiś czas występuje pikseloza.... Kiedy wyciągnę moduł z gniazda na kanałach nie kodowanych cyfrowych jak ręką odjął nie "zająknie się"... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

 

Panowie prawda jest tak że jesteśmy w niszy czyli w dupie, UPC ma podkładkę bo ostrzega że CI+ nie działa poprawnie ze wszystkimi TV i nawet maja na stronie listę zgodnych. Dla Sony jesteśmy garstką upartych co nie chcą dekodera. I jeśli na święta chcemy spokojnie bez nerw i obciachu przed teściowo obejrzeć Potop i Kevina to trzeba się będzie przeprosić z dekoderem. Ja akurat dzisiaj mam mało pikselozy ale wczoraj zamazywał się obraz co chwila. Nie wiem już co pomaga... Jak zamawiałem moduł to laska z UPC mnie ostrzegała że mogą być problemy i nigdy nie wiadomo z którym TV jest ok. Mój stary LG nie ma żadnych problemów z modułem ale nie jest na Androidzie :)))) A tu co odpowiada za obraz i dźwięk , MediaTek | S900 (MT9950)

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

No tak w niszy, ale czy aż tak w dupie to chyba nie do końce bo gdyby tak było to i w lutym nas by mieli w dupie a coś z tym zrobili.... Nic pozostaje nam czekać tylko moim zdaniem kluczową w tym rolę odgrywa support Sony to Oni mając sygnały od użytkowników powinni informować odrazu dalej gdzieś tam Sony, iż takie problemy się pojawiają.... W sypialni mam jakiś kdl Sony 32 cale kilku letni, ake też z tych wyższych modeli i tam moduł ci działa bez zarzutu nigdy nie było z nim problemów....