anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Może z mojej strony trochę spiskowa teoria, ale 13 lat temu w firmowym salonie Sony kupowałem model 40w5500. Do tej pory działa, bez żadnej utraty jakości w obrazie. Po 13-tu latach. Poleciłem go koledze gdy go kupowałem, też go kupił tylko w sklepie internetowym, czy w jakimś Media Markt czy podobnym. Po 3 latach mu padł. Może przesadzam, ale jakoś mi to podejrzane się wydało.

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

mirecore napisał że support Sony łączy pikselozę z wgrywaniem przez USB.

Lutowy soft wgrywałem przez USB i było super. Czerwcowy przez OTA i pikseloza się pojawiła. Więc to nie jest żadne wytłumaczenie.

SonyESAudio czy nie lepsza jest praca TV w trybie hybrydowym (kablówka bez karty + aplikacja UPC TV Go) ?

 

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

„Dokładnie dobry lcd poza czernią nie jest gorszy od oled'a, w przypadku jasności max będzie zawsze lepszy...” No wtedy porównywaliśmy na serialu „Kruk”, który jest w mrocznej tonacji i różnicy w czerni za bardzo nie było. Akurat model x85J w rozmiarze 65 cali ma zupełnie inne parametry matrycy w porównaniu do 55 cali i mniejszych w tej samej serii. I to mnie przekonało do zakupu, jak i wątpliwości sprzedawcy co do wypalania matryc w oled’ach. A mógł mi polecić tv z tą matrycą, ponieważ docelowo taki chciałem, a po za tym był droższy. Widocznie trafiłem na ewenement w typie sprzedawcy. 😁

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

no to zainstalowałem z USB, i jest dramat, u mnie jest gorzej niż było, od razu po włożeniu modułu czarny obraz i przerywa dźwięk czego wcześniej nie było, szok. Po wyjęciu modułu jak ręką odjął żyleta :slight_smile: mój to 94J oczywiście pobrałem do J :slight_smile: i mało tego, napisali że poprawili powrót z uśpienia, nieprawda znowu z uśpienia nagle obraz rozjaśniony. Chyba sobie jajka z nas robią. No to teraz najbliższy update za rok :slight_smile: zaślepka wraca na swoje miejsce. Mój LG w sypialni za 2.600,- od ponad 6 lat na module śmiga jak nowy, nie ma żadnych problemów, włącz i zapomnij.. nawet nie wiem kiedy się aktualizował, bo widzę tylko że są inne cyferki przy wersji. Ręce i nogi opadajo..

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Rozwiązane: Zakłócenia obrazu KD65XH9005 z modułem CI+ – Strona 50 - Sony z niemieckiego analogicznego forum, te same problemy, też ludzie najpierw wymieniają płyty główne, kable aż dochodzą do prawdy , że to soft od geniuszy z sony :slight_smile: identico :slight_smile: ale w UK nie znalazłem nic o modułach, ale może nie mają takiej usługi u swoich geniuszy :slight_smile: jak byłem u kumpla w Bolton to miał dekoder SKY, grzmot taki jak stare VHS :slight_smile: a obraz dhramat :slight_smile:

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Nie sądziłem, że i u Niemców te same problemy się pojawiają i nadal nie mają rozwiązanego problemu, podobnie jak u nas bez sensowna wymiana Dobrych płyt głównych i po aktualizacji pikseloza... Jestem fanem Sony, ale już tracę cierpliwość jak można k.... Tak traktować klientów, do kogo tu napisać dotrzeć, aby te pacany wypuściły w końcu takie oprogramowanie jak należy... Chyba nam się to należy wydając 5 kafli na tv... 

profile.country.PL.title
mycha1961
Poszukiwacz

witam, od 21.11 mam juz 2 plyte z softem z lutego, jest bez pikselozywitam, od 21.11 mam juz 2 plyte z softem z lutego, jest bez pikselozy

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

bravo ty :slight_smile: na wszelki wypadek wyłącz też automatyczne aktualizacje w sklepie googla :slight_smile: Musisz wejść w aplikacje Sklep Play, najechać na awatarka i tam są opcje. To tylko moja na razie teoria, ale podejrzewam że to nie sony zjebało tylko googleTV. Podejrzane jest to pikseloza pojawiła się znikąd, nie było w tym czasie aktualizacji od sony, ale te od Googla mogły być, bo sa niewidoczne. Zobaczysz zapewne jak tam wejdziesz że będzie chciał aktualizować kilka apkek typu GoogleTV itd. Oczywiście to tylko moja teoria ale na wszelki bym to wyłączył. Kiedyś rootowałem androidy, jak w tel kończyła się możliwość update andka to wystarczyło zrobić roota i pobrać z XDA jakiś mod z nowym andkiem typu Cyan itp, chyba odświeżę sobie temat i zrootuje to bydle :slight_smile:

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Dlaczego nie oddacie tego tv na rękojmię? Czas tyka a gwarancja się kurczy..... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

ARBUS, bo jedyne co mogą zrobić to wymienić sprawną płytę gł. na taką samą sprawną płytę gł. tylko ze starym softem. A nie każdemu to pasi, ja potrzebuje VRR, to była jedna z kilku opcji która mnie przekonała do tego TV. Nie zależy mi tak bardzo na TV , wystarczą mi podstawowe niekodowane i klika na UPCTVGO, z Canal+ i tak rezygnuje w UPC, bo lepiej bezpośrednio od C+ wziąć C+ONLINE itd. a URBAN24 nie oglądam :slight_smile: