anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR65A90J nowy a nie działa

Miniak1300
Poszukiwacz

XR65A90J nowy a nie działa

Cześć,

 

Zakupiłem na początku stycznia XR65A90J. Fajna cena była - 12500PLN. Telewizor przywieźli po kilku dniach i zaczął się problem. Podłaczony do sieci, nie dało się uruchomić. Tylko czerwona dioda miga na dole. Zgłosiłem reklamację. Okazało się, że nie zamierzają go wymienić. Przysłali jakiś serwis, chłopaki zabrali sprzęt i tyle. Zadnej informacji co, kiedy. Jestem już prawie 2 tygodnie bez TV i bez kasy.

Rozumiem, że sprzęt może zawodzić ale niska jakość obsługi klienta to już wybór firmy Sony.

Byłem do tej pory fanem Sony. Mam mnóstwo ich sprzętu: TV, lustrzanki, obiektywy, kamery, głośniki, playery. Chyba nadzedł czas zmiany preferencji.

Może doradzicie jakiś sprzet TV? 

 

Pozdrawiam

 

3 ODPOW. 3
Miniak1300
Poszukiwacz

Drogie Sony,

 

Zakupiłem w sklepie internetowym jeden z tzw. topowych modeli telewizor marki Sony: XR65A90J. Telewizor został dostarczony niesprawny. Nie można go uruchomić. Zgłosiłem reklamację, serwis odebrał. Mija drugi tydzień jak wydałem na produkowany przez Sony sprzęt 12500PLN i zero informacji na temat statusu reklamacji, czy telewizor zostanie wymieniony czy naprawiony. Nie będę ukrywał, że kupuję sprzęt Sony od wielu lat. Nigdy nie miałem takiej sytuacji jak obecnie chociaż zakupiłem ponad 20 różnych urządzeń. Czy to jest jakaś nowa strategia? Sprzedawanie uszkodzonego sprzętu? Oszczędzacie na QA? 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kamilf398
Poszukiwacz

Witam

Można wiedzieć w jakim sklepie internetowym go kupiłeś? Moim zdaniem powinłeś żądać z tytułu rękojmi wymiany odrazu na nowy a nie naprawy. Czy wydając tyle pieniędzy na TV chcesz kupić sprawny, działający TV a nie uszkodzony który trzeba odrazu naprawiać? Widać jak wygląda kontrola jakości w fabrykach Sony. Chyba że w transporcie uszkodził się. Jaki kurier Ci go przywiózł?

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Po jakiego grzyba oddałeś TV  do serwisu, przecież miałeś 2 tygodnie na zwrot TV do sklepu bez podania przyczyny !!! Podziwiam ludzi którzy kupują SONY  TV OLED, to są TV tylko do oglądania w ciemności i 2-3 godziny dziennie do filmu, do codziennego użytkowania się nie nadaje ze względu na możliwość wypalenia matrycy !!! Sony nie uznaje takiej usterki niestety.