anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

2 problemy z 450

Askatras
Początkujący

2 problemy z 450

Witam mój pierwszy problem polega na tym że w euforii po zakupie sony :c56 450 nie myśląc o czytaniu instrukcji rozładowałem baterie i podłączyłem do ładowarki.Po zgaśnięciu diody wpakowałem baterie i przeczytałem instrukcje... no i mam już 85 proc. baterii i nie wiem czy rozładować ją na maxa czy dać do ładowania..
2 problem po wykonaniu zdjęcia z podglądu live view do wykonania następnego zdjęcia wyświetla mi się ekran z ustawieniami ? to z czarnym tłem.
Dziękuje za POMOC

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

co do pierwszego problemu to baw się aparatem do momentu aż sam się wyłączy z braku energii w aku a dopiero potem wrzuć do ładowarki, najlepiej na noc
takie cykle powtarzaj koło 5-6 razy
co do drugiego to odpowiem za parę chwil bo nie mam pod ręką aparatu

Askatras
Początkujący

a czy po moim błędzie co do ładowania efektywność baterii mocno podupadnie?
Bardzo dziękuje za pomoc!

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Nie.
Jeżeli po zrobieniu zdjęcia nie wyświetla Ci się ono na podglądzie to włącz automatyczny podgląd w menu (zakładka z trybikiem).
A jeżeli chodzi Ci o to, że aparat automatycznie nie przechodzi w tryb podglądu Live View - to w tym modelu normalne.

Askatras
Początkujący

ok dzięki
po zrobieniu 3 fotek bez flesza bateria spada mi o 1 proc
czy to normalne po 1 ładowaniu

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Po kolejnych trzech o kolejny procent w dół?
Jak długo oglądasz każde zdjęcie po zrobieniu, jak długo ustawiasz ostrość przed zrobieniem zdjęcia? Te wszystkie czynności mają wpływ na zużycie energii, na początku przy poznawaniu aparatu dużo częściej grzebiemy w menu, zmieniamy ustawienia itp. i wtedy na pewno aku wystarczy na krócej. z czasem dochodzimy do wprawy i spokojnie robimy ponad 1000 fotek na jednym ładowaniu (w tym modelu). Tak więc na razie zachowaj spokój i poznawaj aparat, ucz się jego obsługi i ciesz ze zrobionych zdjęć.

profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

Przypuszczam, że chodzi oco innego. Spadek na początku może nie być istotny.
Maksymum piojemnosci akumulatora przypada na zakres niższy.
Aparat nie mierzy pojemności akumulatora, tylko napiecie na akumulatorze.
I te procenty to może być wskaźnik orientacyjny.
Błędem jest ocena wskazań po 3 fotkach. Musisz uformować akmulator, i wledy możesz oceniać jego pojemność. Formowanie to 3-5 cykli.
Myślę, że możesz sie nie przejmować. Bo a450 ma potężny akumulator. Nawet jak trochę spadnie, to i tak ma dużo.
Bronek

oldguest
Początkujący

Nie ma się czym przejmować. Rozładować i naładować do końca.

profile.country.pl_PL.title
kodi-----
Początkujący

Dokładnie nie ma się co przejmać, że spada o procent po 3 fotkach. Po naładowaniu każdy aku ma tak, że w pełni naładowany jest jakby nieco "przeładowany", znaczy po wyjęciu z ładowarki na chwile ma wyższe napięcie, a potem delikatnie spada i to może powodować, że będziesz miał szybszy spadek napięcia na moment. Ja swoją 550tke rzadko muszę ładować, ale te 99% też mi się szybko pokazuje, za to potem, całkiem długo siedzi w przedziale 90-99% :)