anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A350 i problemy początkującego :|

Arek_-----
Początkujący

A350 i problemy początkującego :|

To mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi :D Mam nadzieję że nie popełniłem żadnego błędu zakładając ten temat ale jak coś to mnie naprowadźcie :P Przeczytałem instrukcję ale jednak kilku rzeczy nie zrozumiałem :P Chodzi mi o to jak ustawia się czas migawki? Jakie ustawienia wybrać robiąc portret aby tło było rozmazane? Lub robiąc zdjęcie jadącego auta? A i jeszcze długa ogniskowa czyli? Tyle w tej chwili problemów chodzi mi po głowie, na pewno mam jeszcze kilka i napiszę jeszcze tu :P Takie głupie pytania ale męczą mnie :x

14 ODPOW. 14
overseer
Początkujący

Mam taką propozycję - może jeszcze raz przeczytasz instrukcję...ze zrozumieniem tym razem :)

PS: Witam na forum

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

To mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi :D Mam nadzieję że nie popełniłem żadnego błędu zakładając ten temat ale jak coś to mnie naprowadźcie :P Przeczytałem instrukcję ale jednak kilku rzeczy nie zrozumiałem :P Chodzi mi o to jak ustawia się czas migawki? Jakie ustawienia wybrać robiąc portret aby tło było rozmazane? Lub robiąc zdjęcie jadącego auta? A i jeszcze długa ogniskowa czyli? Tyle w tej chwili problemów chodzi mi po głowie, na pewno mam jeszcze kilka i napiszę jeszcze tu :P Takie głupie pytania ale męczą mnie :x


tu masz dwie stronki na jednej możesz się pobawić zoomem i przy okazji zobaczyć jaki kąt widzenia przy jakiej ogniskowej będziesz mieć a na drugiej możesz zobaczyć co się dzieje przy różnych ustawieniach przysłony czasu naświetlania i wybranego iso

http://www.tamron.com/lenses/learning_c ... arison.php " target="_blank

http://dryreading.com/camera/index.html " target="_blank

HT_AdreN
Początkujący

Witam, nie chce zaśmiecać forum nowym tematem, dla tego też dopisze się tutaj.

zastanawia mnie bracketing w sony a'300.
w ustawieniach posiada on tylko dwie opcje: 0.3 i 0.7 i to daje mi małe różnice na 3 strzelonych zdjęciach. potrzebuje przykładowo zrobić zdjęcia -1", , , , "0", , , , "+1" ]
a zdjecie robione jest ," , "0" , "," , , +1 ]
co prawda zostaje zrobić te trzy zdjęcia ręcznie' ale w tedy lichy statyw daje o sobie znać i są między nimi różnice. A instrukcja za wiele mi nie pomaga w tym przypadku.
Stad tez moje pytanie, czy jest jakaś możliwość aby ustawić bracketing na inne "szersze" wartości. No i oczywiście jeżeli jest taka możliwość to jak to uczynić ^^

Niewiedza jest straszna xD Z góry dzięki za pomoc.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


Stad tez moje pytanie, czy jest jakaś możliwość aby ustawić bracketing na inne "szersze" wartości. No i oczywiście jeżeli jest taka możliwość to jak to uczynić ^^

Niewiedza jest straszna xD Z góry dzięki za pomoc.


Nie można. Dopiero w A700 wprowadzono (i to dopiero czwartym firmware) możliwość ustawiania wartości co 2EV.

Jedyne co Ci zostaje to zmieniać nastawy aparatu ręcznie pomiędzy poszczególnymi klatkami.

kundzia
Początkujący

przylaczam sie do pytania Arka :P jako kompletnie zielona w fotografii przyznam
z zawstydzeniem ze nie moge tego rozgryzc....prosze o wytlumaczenia jak blondynce :slight_smile:
z gory dziekuje 8-) :nauseated_face:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kundzia napisał(a):

przylaczam sie do pytania


ale Lajam już odpowiedział.
Nie ma innej możliwości niż ręczne ustawienie...

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kundzia
Początkujący

No ale chcialabym wiedziec ktore ustawienia i jak :? 8-).po za tym Lajam chyba nie Arkowi odpowiadal ;)....po za tym ja bym chcialam jasnej i prostej podpowiedzi co nacisnac i jak ustawic zeby tlo bylo rozmazane :rolling_eyes:
czy tak ciezko sie podzielic fachwa wiedza z laikiem aby ten zrozumial :P

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Na pewno na część pytań znajdziecie tu odpowiedź http://nasza-klasa.pl/sony" target="_blank
A resztę tu viewforum.php?f=30

kundzia
Początkujący

owszem ale dla mnie w dalszym ciagu nie jasne :rolling_eyes: