anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a580 i video

Rydzek
Początkujący

a580 i video

Witam mam problem. Od razu piszę jestem dość blady z techniką wiążącą się z filmowaniem.
A więc chodzi głównie o jakość nagranego filmu po zmianie rozmiaru odtwarzając film czułem się jak bym oglądał coś nagranego telefonem komórkowym 3 megapikseli. Oglądałem videotesty :c56 na youtube i bardzo mi się podobały. Postawię na początku pytania może będzie łatwiej

1.W jakim programie pracy nagrywać filmy (AUTO, P,M,S SCN ) ?
2.Jaki format filmu używać ? MP4 (1440x1080) czy AVCHD
3.Jeśli wrzucę filmiki na komputer muszę zmienić rozmiar na inny? Bo przecież nie mam odtwarzacza który odtwarzał by filmy o formacie MP4
4.Jeśli mam zmienić rozmiar na inny to na jaki?
4.Może ktoś zna bezpłatny program do odtwarzania plików MP4

P.S proszę o używanie języka mniej profesjonalnego, pisać tak żebym zrozumiał ;)

5 ODPOW. 5
piteron
Początkujący

-ja nagrywam w preselekcji przysłony,a jak nie zależy mi na głębi ostrości to na P
-ja nagrywam w mp4,różnica na 40 calach prawie żadna,ale nocne sceny nagrywam w AVCHD,tam wieksze bitrate daje o sobie znać(większe bitrate tzn ze na filmie masz wiecej informacji ,plik jest większy itp)
-są odtwarzacze,i to nawet darmowe i popularne,mp4 odtworzysz np Allplayerem,Bestplayerem,a nawet WMP,linków nie wstawiam bo to chyba zabronione,ale Google i znajdziesz
-nie wiem czy na pewno chodzi o rozmiar,czy nie o rozszerzenie,ja jak nagrywam na mp4 nic nie zmieniam,ewentualnie na AVI,ale to tylko po to żeby mój telewizor z dysku zobaczył ten plik
-odtwarzacze juz podałem,na MP4 nie ma problemu,na AVCHD spróbuj wbudowanego w oprogramowanie dostarczone razem z aparatem
-Pamiętaj o najważniejszym,ze sam player to nie wszystko,musisz w systemie mieć odpowiedni kodeki,ja osobiście polecam K-Lite Codec Pack Standard

Rydzek
Początkujący

Dziękuje Ci bardzo :c37 teraz jest wszystko :thumbsup: a ma może ktoś jakieś wskazówki ? :c18

piteron
Początkujący

ale o jakie wskazówki chodzi ?

Rydzek
Początkujący

Szczerze to chyba wszystko mi powiedziałeś. widzę już swój błąd co robiłem źle. Dzięki

brzoza
Początkujący

Odnośnie filmowania to podpowiem koledze, że warto przełączyć tryb AF na manualny (to ten przełącznik na korpusie przy obiektywie) no i używać statyw tam gdzie się da. Piteron wspomniał o trybie "A" więc - też polecam używać.
Oprogramowanie dołączone do aparatu wg mnie daje radę i warto też z niego korzystać. Możesz sobie zrobić płytę z filmami i z własnym (do wyboru) menu. Na dużym telewizorze LCD prezentuje się świetnie :)