anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A6500 czy A6400

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
warmik
Poszukiwacz

A6500 czy A6400

Witam wszystkich,
jestem następną osobą która stoi przed dylematem co kupić A6500 czy A6400. Aparat był by wykorzystywany do wszystkiego, zdjęcia, filmy (100%-wy amator) + zdjęcia produktowe. Przeglądam neta i mam mętlik w głowie odnośnie stabilizacji która lepsza czy w body czy w obiektywie. Brak tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi. Nigdzie nikt nie pokazał jak to jest z ta stabilizacją, chętnie zobaczył bym test jak zachowyje sie A6500 z włączona stabilizacja w body, a wyłaczona w obiektywie i odwrotnie. Dużo by mi to powiedziało.A6400 kusi focus, a w A6500 stabilizacja(mętlik), A6400 nie przegrzewa się, A6500 podobno tak (nowy soft to już poprawił). W planach pewnie będzie zakup gimbala do rejestrowania filmów bardziej ambitnych. Czy jest szansa że będzie aktualizacja w A6500 poprawiajaca jasnośc ekranu przy filmowaniu w 4K?, a może też zaktualizują focusa (oko) który jest w A6400  . Różnica w cenie zakupu, jest i nie jest.Może A6500 z rynku wtórnego :wink:

Tagi (2)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
warmik
Poszukiwacz

Wybór padł na A6500, stabilizacja wzieła górę. Przeprowadziłem szybki test z obiektywem sony 4/18-105, obraz w 6500 dużo dużo stabliniejszy niz w 6400, a obiektyw jest stabilizowany. Matryca jest ta sama w obu. Jako że będe bardziej focił pewnie to będzie 70% stwierdziłem ze A6500 bardziej będzie do mnie pasował, pewnie przy innej odwrotnej proporcji brał bym A6400. Focus w A6500 tez jest diabelnie szybki, ta róznica 0,03s myślę że jest dla zdjec nie odczuwalne, przy filmowaniu może. Focus na oko ok, ale to do filmowania, a stabilizacja w korpusie i obiektywie bezbłedna.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
warmik
Poszukiwacz

Ale sie rozpisaliście!!! Czy ta społecznośc jeszcze żyje??

Dzieki za odpowiedzi 😞

K.

profile.country.PL.title
Norkrys
Poszukiwacz

Nie radzę kupować Sony A6400,nie tylko z powodu braku stabilizacji, ale fatalnej pracy na czułościach powyżej 100ASA. Mam dwa body A6500 , aby w terenie nie wymieniać obiektywu. Nie mam obiektywu zoom interesuje mnie tylko najwyższa jakość. Stabilizacja w body A6500 współpracuje ze stabilizacją w obiektywie. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Najpierw odniose się do postu autora. Stabilizacja w obiektywie współpracuje ze stabilizacja w korpusie. Piszesz, że będziesz używał gimbala, w takiej sytuacji stabilizacja w korpusie jest zbędna. AF w 6400 jest kosmiczny, nie jestem pewny, ale matryca też jest nowsza niż w 6300/6500. Ja jeśli miałbym kupować nowy aparat (mam 6300), to wybrałbym 6400. Obiektywy z systemu w większości mają stabilizację i wg mnie ona w zupełności wystarcza, za to diabelnie szybkiego i sprawnego AF nic nie zastąpi.

 

Nawiązując do wypowiedzi Norkrysa skąd Ci się wzięła fatalna jakość powyżej iso100? Pytam, bo robiłem zdjęcia i a6500 i a6400 mam a6300 i wg mnie na iso100 te aparaty są nie do odróżnienia, a na iso powyżej 3200 wygrywa jednak najnowszy produkt, czyli 6400...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jeśli potrzebujesz mieć stabilizację - a6500.  Wszystko inne przemawia za a6400 i ten aparat bezapelacyjnie bym brał. 

 

EDIT: Do a6500 nie spodziewałbym się aktualizacji bo tam jest słabszy procesor i raczej nie będzie tego co w a6400.

 

Pozdrawiam!

profile.country.PL.title
warmik
Poszukiwacz

Wybór padł na A6500, stabilizacja wzieła górę. Przeprowadziłem szybki test z obiektywem sony 4/18-105, obraz w 6500 dużo dużo stabliniejszy niz w 6400, a obiektyw jest stabilizowany. Matryca jest ta sama w obu. Jako że będe bardziej focił pewnie to będzie 70% stwierdziłem ze A6500 bardziej będzie do mnie pasował, pewnie przy innej odwrotnej proporcji brał bym A6400. Focus w A6500 tez jest diabelnie szybki, ta róznica 0,03s myślę że jest dla zdjec nie odczuwalne, przy filmowaniu może. Focus na oko ok, ale to do filmowania, a stabilizacja w korpusie i obiektywie bezbłedna.

profile.country.PL.title
Norkrys
Poszukiwacz

 
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@warmik  napisał(a):

Wybór padł na A6500, stabilizacja wzieła górę. 


Gratulacje! Zachęcam do dzielenia się swoimi zdjęciami na forum, a także uczestniczenie w naszych konkursach. Np tutaj https://community.sony.pl/t5/konkursy/konkurs-fotograficzny-szalenstwo/ba-p/2613706