anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A77 nie czyta karty 128G

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
jatom.
Użytkownik

A77 nie czyta karty 128G

Witam,

Czy A77 może czytać karty 128Giga? (Adata 128GB). Mam komunikat: "Nie można odczytać karty. Włóż kartę ponownie".. (firmware 1.07)

Message was edited by: jatom-----

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

W instrukcji so A77 nie ma podanego ograniczenia wielkości karty pamięci (ja nie znalazłem...), przykłady dotyczą kart max 32GB. Ponadto jest klauzula, że nie gwarantuje się współpracy z wszystkimi rodzjami kart.

Niewykluczone, że pojemność 128GB jest jak najbardziej obsługiwana, ale... nie każdego producenta (i nie pytaj dlaczego - np. Kingstony na komputerze śmigają aż miło, a w aparatach działają... różnie) - i może A-Data jest tu wyjątkiem (może to też być podróbka, która właśnie dlatego nie chce współpracować?).


A żeby sprawdzić doświadczalnie? Przyznaję, że nikt z moich znajomych nie używa tak dużych kart (i do tego z A77), więc niestety...


Ale może masz możliwość podejść gdzieś do Salonu Sony, porozmawiać z obsługą i sprawdzić Twoją kartę, czy w innym egzemplarzu zadziała?

Wspominałem, że karta sfomatowana w komputerze niekoniecznie będzie działać w aparacie?

Ale aparat powinien ją zobaczyć. I sformatować.

Message was edited by: Tadeusz.O

Wg specyfikacji ze strony producenta, maksymalny rozmiar kart Adata to 64GB: http://www.adata-group.com/index.php?action=product&cid=7&step=2_1 128GB wygląda na chińską podróbę...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

odkod przeczytaleł pare książek o fotografii podobnie jak Kris uważam, że lepiej mieć kilka kart niż jedną dużą mam 4 po 4gb i jedną 32 gb i to w zupełności wystarcza

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jak słusznie zauważył Tadeusz, nie ma kart ADATA 128GB.


Na wielu forach, wiele osób padło ofiarą podróbek - wystaczy spojrzeć tutaj - lista podrabianych kart ADATA na ebay-u:


http://thessdreview.com/Forums/attachments/storage/8593d1361441529-fake-adata-cards-ebay-png

Sugeruję sprawdzić pojemność karty w komputerze - zapewne jej pojemność będzie oscylować w granicach 26GB, a prędkości będą katastrofalnie małe. To NIE MA PRAWA poprawnie funkcjonować z aparatem SLT-A77.


Tak na marginesie - jeśli jakaś karta ma oznaczenie SDHC i pojemność większą niż 32GB to NA PEWNO podróbka!


Karty SD powyżej 32GB mają oznaczenie SDXC!!!




Message was edited by: Lajam.


profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Właśnie kwestia pojemności i nazwy standardu SDHC mnie zaniepokoiła. Przez chwilę pomyślałem, że ADATA jako pierwsze przekroczyła barierę (światła) :wink:



Fajnie, że wyjaśniłeś tę sprawę.

Jatom. życzę powodzenia w oddaniu karty i zakupu oryginalnej karty pamięci.

Ja karty kupuję w sklepie. Stacjonarnym. Bo wiem, że pochodzą z oficjalnego kanału.


Wydajemy spore pieniądze na aparat, obiektywy, torby, więc nie ma co oszczędzać na nośniku naszych wspomnień i zleceń.


____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

przepraszam, że się wtrącę - zawsze kiedy kupuję nową puszkę zmieniam też kartę i zawsze zmieniam o małej pojemności to w zupełności wystarczy moim zdaniem nie ma sensu łądować do puszki jak największą. No chyba, że ma się kilka akumulatorków które zaspokoją ilość pstryknięć w rawie. Pozdrawiam i przepraszam, za wtrącanie się do wątków

A77+sal18200
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

dodam tylko że ta największa strasznie długo się zgrywa i bardziej cenię te po 4 gb

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

fotoandreq wrote:


dodam tylko że ta największa strasznie długo się zgrywa i bardziej cenię te po 4 gb

Jakbyś zgrywał 4 karty po 4GB to by się okazało, że czas jest podobny jak przy zgrywaniu 16GB :dizzy:


Oczywiście warunkiem jest taka sama klasa szybkości kart. :slight_smile:


profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

no właśnie a te po 4 mają 15 i 20 a ta większa 30 i wydaje mi się, że jednak mimo to czas jest o wiele dłuższy, ale to może mi się tak tylko wydawać, trzeba by to kiedyś zmierzyć

Message was edited by: fotoandreq