anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A77 nie czyta karty 128G

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
jatom.
Użytkownik

A77 nie czyta karty 128G

Witam,

Czy A77 może czytać karty 128Giga? (Adata 128GB). Mam komunikat: "Nie można odczytać karty. Włóż kartę ponownie".. (firmware 1.07)

Message was edited by: jatom-----

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

W instrukcji so A77 nie ma podanego ograniczenia wielkości karty pamięci (ja nie znalazłem...), przykłady dotyczą kart max 32GB. Ponadto jest klauzula, że nie gwarantuje się współpracy z wszystkimi rodzjami kart.

Niewykluczone, że pojemność 128GB jest jak najbardziej obsługiwana, ale... nie każdego producenta (i nie pytaj dlaczego - np. Kingstony na komputerze śmigają aż miło, a w aparatach działają... różnie) - i może A-Data jest tu wyjątkiem (może to też być podróbka, która właśnie dlatego nie chce współpracować?).


A żeby sprawdzić doświadczalnie? Przyznaję, że nikt z moich znajomych nie używa tak dużych kart (i do tego z A77), więc niestety...


Ale może masz możliwość podejść gdzieś do Salonu Sony, porozmawiać z obsługą i sprawdzić Twoją kartę, czy w innym egzemplarzu zadziała?

Wspominałem, że karta sfomatowana w komputerze niekoniecznie będzie działać w aparacie?

Ale aparat powinien ją zobaczyć. I sformatować.

Message was edited by: Tadeusz.O

Wg specyfikacji ze strony producenta, maksymalny rozmiar kart Adata to 64GB: http://www.adata-group.com/index.php?action=product&cid=7&step=2_1 128GB wygląda na chińską podróbę...

------------------------------
fotoamator

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,


nie wiem, jaka jest maksymalna pojemność obsługiwanych kart, ale czy próbowałeś ją formatować w komputerze? Czy karta ta w ogóle działa na innych urządzeniach?


Ja jestem zwolennikiem kupna mniej pojemnych kart (np.2x64, a najlepiej 4x32GB), bo jak Ci padnie tak pojemna karta ze zdjęciami z np. całych wakacji to nie będzie wesoło. Więc jeśli jest możliwość, to ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad zwrotem produktu, ale nie możesz oddać lub nie chcesz tego robić, to warto szukać rozwiązania.


Czekam na odpowiedź.


Pozdrawiam,

kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zamiast denerwować się na aparat, zmień kartę lub zastosuj się do moich rad powyżej : )

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Keny150
Początkujący

??? Czyli co oddać aparat??? Formatowałem karty w różnych systemach, zmieniałem karty 4 , 8 , 16 gb , wszystkie kombinacje i nic . Dzięki za taką pomoc :wink:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj Keny150


Jakiej pomocy oczekujesz od użytkowników tego forum? Poza dobrą radą?


Jest kilka możliwości, ale jeśli próbowałeś różnych kart i aparat żadnej nie czyta, to jest możliwa usterka aparatu. Autoryzowany Serwis C.S.I. na Żytniej 15 w Warszawie jest bardzo sprawny w działaniu. Po 2-3 dniach otrzymasz sprzęt z powrotem i bedziesz wiedział dokłądnie co było przyczyną nie czytania kart.


Poza usterką aparatu, możliwe przyczyny: karta nieoryginalna, karta sformatowana w komputerze, uszkodzona karta, uszkodzone gniazdo kart w aparacie (np. przez próbę wciśnięcia karty odwrotnie).

Jeśli wykluczyłeś powyższe przyczyny, skontaktuj się z serwisem, zamów kuriera i na trzeci dzień, masz sprawny aparat w domu.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Surfer-----
Nowicjusz

Witam, moja A77 po próbie z kartą 128gb odmówiła posłuszeństwa, zapakowałem 32 i zresetowałem aparat i wróciło wszystko do normy, sądzę że 128 niestety nie obsługują A77.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Pozostaje jeszcze pytanie o producenta - znane są problemy z obsługą kart Kingston (nie tylko w Sony).


No i oryginalność karty - jeśli kupiona "okazyjnie" za mniej niż połowę wartości, to jest podejrzenie...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Keny150
Początkujący

SLT-37AK , ten sam problem , po włożeniu karty pojawia się komunikat - NIE MOŻNA ODCZYTAĆ KARTY . WŁÓŻ KARTĘ PONOWNIE. Próbowałem z 6 różnych kart , niestety nic nie pomogło. Dziwne trzy zielone kreski wyskakująna ekranie , aparat nowy ...

Message was edited by: -Nagata-

wyedytowano słowa niecenzuralne

profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

może aparat chciał zrobić żart na 1 kwietnia, a tka powaznie moja 77 obsługuje 4 gb, 16 gb, z wiekszymi nie probowałem, ale skoro w innym też nic to pewno wina karty

profile.country.PL.title
jatom.
Użytkownik

Oczywiście sprawdziłem zanim napisałem - karta działa poprawnie, szybko i w pełnym wymiarze na komputerze. Miałem nadzieję, że ocierając się o źródła wiecie jaki jest limit wielkości czytanych kart. Wiedziałbym wtedy w jakim kierunku działać dalej - próbować innych formatów, kopiować pliki startowe z innych poprawnie widzianych kart czy od razu przeformatować na mniejszą pojemność. Zwrotu nie planuję - rozmiar ma też wiele zalet.. A w dzisiejszych czasach chyba się trzeba mocno postarać żeby tak zajechać kartę żeby się jej nie dało naprawić albo przynajmniej odzyskać danych.