anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A77 - połączenie z komputerem

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
juelej
Początkujący

A77 - połączenie z komputerem

Mam pytanie - od 2 dni posiadam A77 i ani sprzedawca w sklepie ani instrukcja nie udzieliła mi informacji co do podglądu zdjęć na żywo w komputerze (przy użyciu Lightrooma, Capture One itp). Chodzi o podłączenie aparatu kablem usb do komputera i fotografowania bez użycia karty pamięci (np. w studio), również z poziomu komputera.

Skoro nigdzie nie ma takiej informacji to zapewne taka opcja nie istnieje, ale dziwi mnie to, ponieważ czytałam, że została wprowadzona od A700. Przeszkadzało mi to w A300, z zazdrością patrzyłam na posiadaczy Nikonów i Canonów, gdzie takie udogodnienie jest już chyba w każdym modelu - i w A77 nie ma?

Jeśli ktoś się orientuje to proszę o pomoc :wink:

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

To coś nazywa się tethering i niestety A77 tego nie posiada.

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

To coś nazywa się tethering i niestety A77 tego nie posiada.

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.pl_PL.title
juelej
Początkujący

Dzięki za odpowiedź;)

A czy to kwestia techniki aparatu czy oprogramowania? Jest możliwe, że to wprowadzą?

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

Polecam kartę SD z WiFi. Kiedyś było tylko Eye-Fi, z tego co wiem jest jakaś alternatywa. Zdjęcia są wysyłane z aparatu bezpośrednio na komputer/tablet albo serwer.

 

Jest małe opóźnienie nim zdjęcie pojawi się na monitorze ale da sie z tym żyć i nie trzeba ciągle wyciągać karty albo podłączać kabelek USB.

 

 

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Tutaj raczej mówimy o możliwości sterowania aparatem z PC, a nie natychmiastowym odczycie wykonanego zdjęcia. Może taka funkcja zostanie uzupełniona w następnym firmware, chociaż, moim zdaniem Sony już nie wyda kolejnej wersji firmware.

[α77]