anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zasilanie / ładowanie w SONY NEX5, bateria NP-FW50 krótko trzyma

PiotrPL
Użytkownik

Zasilanie / ładowanie w SONY NEX5, bateria NP-FW50 krótko trzyma

Witam,

 

Cieszę się że znalazłem to forum, mam nadzieję że znajdę tu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :slight_smile:

 

Ktoś w SONY wpadł na pomysł aby zrobić ładowarkę 5V do aparatu, wszystko OK, mamy niskie napięcie ładowania i długi czas ok 5godzin więc docelowo bateria powinna mieć dłuższe życie, nie trzeba baterii wyjmować do ładowania i można ładować z portu USB komputera. Super.

 

Problem pojawia się gdy chcę jednak szybciej niż w 5 godzin podładować baterię, albo pracować z zasilacza. W innym, starszym urządzeniu Sony które mam brakuje wprawdzie ładowania z portu USB kompa, ale transformator z zestawu działa zarówno jako zasilacz jak i ładowarka, w zależności od pozycji przełącznika ON/OFF.

 

NEX podłączony do zasilania sieciowego w pozycji OFF ładuje baterię, a w pozycji ON chce się z czymś łączyć w trybie USB... chyba z moją elektrownią, bo bezskutecznie.

 

Sony osiągnął korzyści - mały, tani transformator skutecznie obciął koszty zestawu, a z obowiązkowych dwóch urządzeń Sony ma zyski. 

 

Żeby pracować z zasilania sieciowego potrzeba AC-PW20 za 394,45 zł

http://www.sony.pl/product/akcesoria-nex/ac-pw20

 

Żeby szybciej naładować baterię potrzeba BC-VW1 za 259 zł

http://www.sony.pl/product/dsa-batteries---chargers/bc-vw1

 

Obowiązkowy też jest drugi akumulator (319 zł), bo NP-FW50 krótko trzyma, szczególnie jak się chce bawić w ustawienia czy wyświetlać z aparatu na TV. Niektóre TV mają port USB, nie sprawdzałem, ale prawdopodobnie podłączenie przez HDMI do TV i jednoczesne USB do TV nie będzie skutkowało jednoczesnym odtwarzaniem i ładowaniem.

 

Obawiam się tanich zamienników z ebay, niejeden noname akumulatorek mi padł, często też nie mają pojemności takiej jaką zapewniają sprzedawcy, zasilacz raz mi eksplodował.

 

Czy ktoś używa zamienników NP-FW50, AC-PW20 i BC-VW1 jest coś sprawdzonego?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

________________

manage favorites

0 ODPOWIEDZI 0