anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7III + 16-35/4 + 70-200/4 czyli zestaw prawie idealny...

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

A7III + 16-35/4 + 70-200/4 czyli zestaw prawie idealny...

Miałem przez weekend okazję sprawdzić na własnej skórze możliwości zaawansowanego bezlusterkowca jakim jest a7III wraz z dwoma zoomami szerokokątnym i tele. W tytule napisałem, że zestaw prawie idealny, prawie bo brakowało mi jeszcze luki między obiektywami, czyli 24-70/4 :slight_smile:

 

_DSC9826x.jpg

 

Jak zwykle nie będę pisał o specyfikacji technicznej, klawiszologii, nie będzie też zdjęć zestawu, będzie za to moja subiektywna opinia na jego temat.

 

_DSC9697x.jpg

 

Zacznijmy od aparatu, który wg. mnie jest w zasadzie idealny. Wygodnie trzyma się go w ręku nawet z większymi obiektywami, jest stabilizacja, która działa lepiej niż w a77, jest matryca przy której mogłem spokojnie ustawić auto iso do 6400 i nie przejmować się jakością obrazka (nie jestem szumofobem :wink: ) i jest genialny system AF oraz możliwość ustawienia jego czułości, robiąc zdjęcia wiewiórek ustawiłem AF w tryb “zablokowana” dzięki temu pomimo biegania wiewiórek pomiędzy gałęziami AF cały czas trzymał się zwierzaków i nie przechodził na bliższe elementy jakimi były gałęzie. W trybie seryjnym śledzenie też działa bardzo dobrze, na załączonych zdjęciach jest autko które na moje oko jechała około 80 km/h, a i tak seria na 200 mm miała wszystkie zdjęcia trafione.

 

_DSC9705x.jpg

 

_DSC9706x.jpg

 

_DSC9707x.jpg

 

_DSC9708x.jpg

 

Do wad mogę zaliczyć dotykowy ekran, który przestawiał mi punkt ostrości po dotknięciu ekranu policzkiem, ale może to moja wina, bo patrzę przez wizjer lewym okiem :upside_down:

 

_DSC9674x.jpg

 

Jak już pisałem miałem raptem weekend na dodatek pogoda nie rozpieszczała i pewnie gdybym miał więcej czasu miałbym możliwość lepszego przetestowania możliwości aparatu, ale nawet po tak krótkim czasie stwierdzam, że na tą chwilę nie ma lepszego pełnoklatkowego bezlusterkowca w “rozsądnej cenie”.

 

_DSC9680x.jpg

 

To teraz obiektywy. Zacznę od tego, że zarówno 16-35/470-200/4 jak i 24-70/4, którego nie miałem okazji sprawdzić są w porównaniu do ich odpowiedników o świetle 2,8 wręcz kompaktowe. Cały zestaw mieści się bez problemu do niewielkiej torby i po całym dniu chodzenia z torbą na ramieniu nie czułem się jak po ciężkim treningu na siłowni.

 

_DSC9687x.jpg

 

16-35 - ten obiektyw ma wszystko to czego mi brakuje w moim samyangu 10 mm, jest ostry od rogu do rogu na pełnej dziurze, ma AF :yahoo:, daje sobie doskonale radę z ostrym światłem, bardzo dobrze kontroluje bliki i flary. Inżynierowie projektując ten obiektyw dali popis swoich możliwości.

 

_DSC9694x.jpg

 

70-200 - jak używałem a-77 miałem tzw. flintę , czyli minoltę 70-210/4, był to fajny kompaktowy obiektyw, którego brakowało w systemie A. O ile 70-200/2,8 wraz z a99 było całkiem zgrabnym zestawem o tyle tak jasny i duży obiektyw jest wg. mnie bardzo kiepskim wyborem do małych i stosunkowo lekkich bezlusterkowców. Dlatego właśnie bardzo chciałem przetestować mniejszego i ciemniejszego brata. I nie zawiodłem się, obiektyw jest mały, lekki, ostry od rogu do rogu i w zestawieniu z a7III fajnie leży w rękach (dużo łatwiej jest mi tym zestawem zrobić ostre zdjęcie na długich czasach z ręki niż z jaśniejszą wersją, jest to związane ze środkiem ciężkości całego zestawu).

 

_DSC9735x.jpg

 

_DSC9749x.jpg

 

_DSC9768x.jpg

 

_DSC9781x.jpg

 

_DSC9786x.jpg

 

_DSC9837x.jpg

 

_DSC9839x.jpg

 

_DSC9840x.jpg

 

_DSC9794x.jpg

 

_DSC9795x.jpg

 

_DSC9692x.jpg

 

_DSC9695x.jpg

 

_DSC9716x.jpg

 

_DSC9720x.jpg

 

_DSC9831x.jpg

 

I to tyle, gdybym miał wolne kilkadziesiąt tysięcy złotych zakupiłbym a7III z trio zoomów o świetle 4.

Jeśli ktoś z was stoi przed wyborem zakupu obiektów w tym zakresie i nie jest mu potrzebne światło 2,8 dla małej GO (światło 4 przy możliwości nowych matryc w zupełności wystarcza nawet do robienia zdjęć w nocy z ręki), to powinien się zastanowić nad tymi zoomami.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za super recenzję! :ok_hand::flash:

profile.country.PL.title
roniski
Użytkownik

Właśnie jestem przed zakupem a7III . Na dzień dzisiejszy posiadam dwa obiektywy 24-70f4 oraz Sony G70-300 mm ze zmiennym światłem które używam z Sony a6500 Poza tym mam jeszcze apsc 10-18 f4 i chcę się jego pozbyć właśnie na rzecz 16-35 f4  Mam takie pytanie - używam kart sandisc extreme pro 64gb u3 cl10 95MB/s i po włożeniu do slotu 1 wyskoczył komunikat że karta nie może być użyta -nie wiem dlaczego,dopiero po przełożeniu do slotu 2 zadziałało.

profile.country.PL.title
ukatylek
Nowicjusz

Jest problem z uzyciem kart sandisc extreme , wczoraj o tym  pisali w sieci. Podobno Sony pracuje nad aktualizacja ...

profile.country.PL.title
roniski
Użytkownik

Czytałem o tym że to dotyczy kart 128gb a tu użyłem 64gb  karty