anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7III czy A7IV? Jakie obiektywy f2.8?

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Michal-S
Użytkownik

A7III czy A7IV? Jakie obiektywy f2.8?

Szanowni,

dawno tu nie zaglądałem, a chciałem prosić o poradę co do wyboru aparatu i obiektywów.

Obecnie używam A77m2 przede wszystkim z obiektywami DT 16-50 f2.8 oraz Sigmą 70-200 f2.8, fotografuję prawie wyłącznie portret i akt itp.

Zastanawiam się nad przejściem wreszcie na pełną klatkę, pytanie zatem, czy różnica między a7III oraz a7IV jest na tyle duża, że przy tego typu fotografii sens ma sens dołożenie do modelu IV? W a77m2 doskwiera mi przede wszystkim problem przy słabszym świetle, jakość zdjęć jest nie do zaakceptowania nawet ze statywu przy niskim ISO.

A druga część pytania, jaki analogiczny obiektyw wybrać do DT 16-50, i czy jest sens podpinać Sigmę przez przejściówkę? Niestety największym problemem przy przejściu na FF i E-mount są obiektywy 😞

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Michał, zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
http://services.sony.pl/supportmvc/pl/contact 
Pozdrawiam, Agnieszka_J

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Żeby mieć z grubsza podobnie to do FE by był zestaw 24-70/2,8 GM2 (pierwsza wersja tez by była OK ale chyba już nie jest dostępna) do tego 70-200/2,8 GM2. Celowo pisze że z grubsza, bo szkła GM to mistrzostwo świata, aczkolwiek jak miałem A77 też używałem 16-50/2,8 jako podstawowego i było OK.

Oczywiście nie musisz iść w szkła Sony. Jest dobry obiektyw Sigma 24-70/2,8 pod bagnet FE. Nie używałem osobiście ale widziałem zdjęcia z niego i robi dobre wrażenie, a znacząco tańszy.

Co do adaptera do Twojej Sigmy, to w sumie w grę wchodzi LA-EA5, ale warto sprawdzić najpierw czy wszystko będzie działać z tym konkretnie obiektywem. Inna sprawa czy warto do jednego obiektywu kupować adapter za ponad 1000 PLN. Może lepiej sprzedać obiektyw i kupić Sigme 70-200/2,8 z bagnetem E?

Co do samego korpusu, to trudna mi doradzać. Sam używam A7III i jest dla mnie OK, aczkolwiek nieco inny rodzaj fotografii mnie interesuje. 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Michał, zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
http://services.sony.pl/supportmvc/pl/contact 
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Adamj78
Nowicjusz

Witam , 

 

ale jednak fajnie by było usłyszeć opinie niekoniecznie działu technicznego i marketingowego bo wiadomo jednak że nacisk będzie na model droższy co w tym przypadku może faktycznie nie jest konieczne dlatego, dobrze by było  usłyszeć opnie użytkowników, którzy testowali lub posiadali w/w aparaty i będą mogli podzielić się opinią taką od siebie. Pomogą tym samym wielu użytkownikom oraz mi również. Rozumiem, że o to chodzi w tej społeczności. Dzięki 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Żeby mieć z grubsza podobnie to do FE by był zestaw 24-70/2,8 GM2 (pierwsza wersja tez by była OK ale chyba już nie jest dostępna) do tego 70-200/2,8 GM2. Celowo pisze że z grubsza, bo szkła GM to mistrzostwo świata, aczkolwiek jak miałem A77 też używałem 16-50/2,8 jako podstawowego i było OK.

Oczywiście nie musisz iść w szkła Sony. Jest dobry obiektyw Sigma 24-70/2,8 pod bagnet FE. Nie używałem osobiście ale widziałem zdjęcia z niego i robi dobre wrażenie, a znacząco tańszy.

Co do adaptera do Twojej Sigmy, to w sumie w grę wchodzi LA-EA5, ale warto sprawdzić najpierw czy wszystko będzie działać z tym konkretnie obiektywem. Inna sprawa czy warto do jednego obiektywu kupować adapter za ponad 1000 PLN. Może lepiej sprzedać obiektyw i kupić Sigme 70-200/2,8 z bagnetem E?

Co do samego korpusu, to trudna mi doradzać. Sam używam A7III i jest dla mnie OK, aczkolwiek nieco inny rodzaj fotografii mnie interesuje. 

 

 

profile.country.PL.title
Michal-S
Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź, już wcześniej zdecydowałem i poszedłem w A7 IV właśnie z 24-70 f2.8 GM2 :slight_smile: Na razie zostawię sobie Sigmę 70-200 założoną na A77, bo w plenerze przy dobrym świetle daje radę, a potem się zobaczy :wink: