anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Baterie się rozładowują a6300 , a6400

profile.country.PL.title
sisimon17
Poszukiwacz

Baterie się rozładowują a6300 , a6400

Wcześniej przez lata używałem Canona. Bateria mogła w nim być włożona i po kilku miesiącach była nadal naładowana i można było od razu fotkę zrobić. Kupiłem a6300. Bateria była naładowana prawie na 100%. Po dwóch dniach chciałem włączyć aparat a on ani drgnie. Bateria rozładowana. Zrobiłem kilka testów i faktycznie aparat jakimś cudem rozładowuje akumulatory w ekspresowym tempie. Kupiłem a6400. Jest znacznie lepiej. Akumulator na drugi dzień obniża swoją pojemność , ale jest w miarę naładowany. Dopiero po kilku dniach jego pojemność spada do zera. W czym jest problem ? może jakieś ustawienia w aparacie drenują baterie ? W Canonach nigdy nie miałem takiej sytuacji. To jest wkurzające, że muszę pamiętać o tym aby wyciągać po każdej sesji z body baterie. Miesiąc temu kupiliśmy nowy zestaw do zakładu pracy a6400. W piątek robiłem zdjęcia. Po uroczystości szkolnej bateria miała około 70%. Dziś jest wtorek, aparat się nie uruchomił, bateria padła. Jak to rozwiązać ?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Używam A7RII a wcześniej A7 i jeszcze wcześniej kilku modeli bezlusterkowców od NEX5 po A6000 i szczerze mówiąc nie zauważyłem takiego zjawiska. Owszem, bateria nie powala pojemnością, ale nie na tyle żeby z dnia na dzień sama z siebie sie rozładowania. Rozumiem, ze nowy aparat wyjęty z pudełka sam z siebie tak sie zachowuje? 

profile.country.PL.title
sisimon17
Poszukiwacz

Posiadam a6300 (który drenuje baterie bardzo szybko, w sumie na drugi dzień pojemność zerowa). Kupiłem a6400 używany (jest znacznie lepiej, pojemność spada ale wolno). Do szkoły kupiliśmy nówkę a6400 i tak jak pisałem, w piątek miała bateria 70% zaś dziś chcieliśmy zrobić rano fotkę a aparat nie odpalił, bateria rozładowana. Więc to nie jest problem jakiegoś egzemplarza ale cała seria ma z tym problem.

profile.country.PL.title
sisimon17
Poszukiwacz

znalazłem na forum taki komentarz "Zresztą ta seria aparatów Sony bazuje pod spodem na odpowiednio skrojonym systemie android, jak jest wyłączony, to i tak jest na czuwaniu, wiec jak dlugo nie używasz, wyjmij baterię całkiem, lub chociaż wyjmij i włóż, ale nie włączaj aparatu do czasu gdy bedzie potrzebny".

Spróbuję tak zrobić ... naładuję baterię na full, wyjmę i włożę z powrotem bez uruchamiania aparatu. Zobaczę co będzie za 3 dni :slight_smile:

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Z A6300 A6400 nie mam doświadczenia. Może to i prawda, ale jest to jakaś metoda z tym wyjmowaniem baterii na chwilę.

profile.country.PL.title
andrzej27
Nowicjusz

Mój a6500 zaczął drenować baterię. Diagnoza- płyta główna do wymiany ok 1850 zł