anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7III plus la-ea5 nie działa autofocus ze szkłami minolta 50f1.7 i 35-70f4 .

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
mawiczy
Użytkownik

A7III plus la-ea5 nie działa autofocus ze szkłami minolta 50f1.7 i 35-70f4 .

Witam. 

Jak wspomniałem w temacie, niestety nie działa autofocus z tymi szkłami, tylko manualne ostrzenie. Moje pytanie brzmi, czy to jest spowodowane tą przejściówką? Czy autofocus A7III będzie działać z innymi szkłami Minolty/Sony na śrubokręt, czy tylko z SAM 70-300G który posiadam lub innymi szkłami Sony SAM lub SSM ? Pozdrawiam. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piekielko_com
Użytkownik

Kupiłeś niewłaściwy adapter sugerując się zapewne jego minimalistycznym rozmiarem 😉

https://www.sony.com/electronics/support/lenses-mount-adaptors/la-ea4/articles/00021281

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
piekielko_com
Użytkownik

Kupiłeś niewłaściwy adapter sugerując się zapewne jego minimalistycznym rozmiarem 😉

https://www.sony.com/electronics/support/lenses-mount-adaptors/la-ea4/articles/00021281

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, aktualnie autofocus w obiektywach bez własnego silnika wspierany jest tylko w A7R IV oraz A6600.
profile.country.PL.title
mawiczy
Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź. W sumie bardziej kierowałem się nowością/datą wypuszczenia na rynek. Powinienem wziąć pod uwagę, że ten adapter nie ma wsparcia w puszkach starszego typu.

profile.country.PL.title
mawiczy
Użytkownik

dziękuję za odpowiedź. Cóż pozostaje mi tylko manualne ostrzenie i liczyć na gest ze strony Sony na update w puszkach. Pozdrawiam.

RobertZG
Nowicjusz

A możesz podpowiedzieć lub ktoś z forum się orientuję czy kupując ten adapter, będzie on działał np. z Tamronem 70-200 mm f/2.8 Di LD (IF) MACRO? 

Ma on własny napęd, ale nie jest wymieniony na stronie Sony z oczywistych względów :wink: 

Posiadam Sony A7 III, widzę, że adapter Sony LA-EA4 już nie jest nigdzie dostępny a byłby dla mnie lepszy bo mam też szkła Minolty.

Z góry dzięki za odp.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@RobertZG  napisał(a):

A możesz podpowiedzieć lub ktoś z forum się orientuję czy kupując ten adapter, będzie on działał np. z Tamronem 70-200 mm f/2.8 Di LD (IF) MACRO? 

Ma on własny napęd, ale nie jest wymieniony na stronie Sony z oczywistych względów :wink: 

Posiadam Sony A7 III, widzę, że adapter Sony LA-EA4 już nie jest nigdzie dostępny a byłby dla mnie lepszy bo mam też szkła Minolty.

Z góry dzięki za odp.


Akurat ten Tamron też ma śrubokręt (silniki wbudowane w Tamronie mają oznaczenie USD) więc sytuacja jest analogiczna jak w przypadku obiektywów z głównego wątku. Z A7m3 nie będzie AF.

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
ProjektFinka
Poszukiwacz

Ja mam inny problem z zestawem Sony a7 iii + LA-EA5. Obiektywy 16-35/2.5 ssm, 24-70/2,8 ssm, 70-200/2.8 G ssm2. Aparat i adapter nowe, problem polega na tym, że gubi ustawienia przysłony, jakby odpinał się obiektyw. Szczególnie dzieje się to po przytknięciu szkła, na pełnej dziurze nic takiego nie ma miejsca. Oczywiście firmware aparatu najnowsze. Walnięta przejściówka, czy ten typ tak ma i mam wymienić szklarnie na e (no bardzo bolesny proces, szczególnie dla portfela, ale i jakości obrazka), a tą przejściówkę oddac?

profile.country.PL.title
ProjektFinka
Poszukiwacz

Problem rozwiązany, zacięty popychacz w adapterze. Popchnąłem palcem i wszystko działa jak należy.

profile.country.PL.title
kantocholik
Użytkownik

Mam ten sam adapter z A7m4 i działa poprawnie na szkłach Minolty oraz Tamrona i Sigmy.