anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A99 tryby nagrywania

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
siemko79
Początkujący

A99 tryby nagrywania

Witam.

Czy ktoś może mnie oświecić dla czego w a99V nie mam do wyboru trybu 60p 1080...???? W specyfikacji jest taki podany. Najwyższy jaki mam to 50p.

plus jak zrobić aktualizację firmware do tej puszki(jeśli takowa w ogóle jest)

Z góry dzięki za info.

Pozdro.

M.

Message was edited by: siemko79

A99V + 24-70 ZA
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Mało znam się na filmowaniu ale tryb 60 (czy to i czy p) kojarzy mi się z trybem NTSC. A wynika z prostej rzeczy - częstotliwości prądu występującego w sieci. Instrukcja zapewne jest instrukcją uniwersalną, nie traktuje osobno o systemie NTSC a osobno o systemie PAL więc są tam informacje dla obu systemów. Natomiast, podobnie jak z językiem, informacja o kraju przeznaczenia aparatu do dystrybucji jest na płycie głónej w jakiś chipach zakodowana lub uaktywniona i tylko takie nastawy aparat może przyjmować (to trochę tak, jak nie da się wgrać / uaktywnić języka polskiego w aparatach sprzedawanych w USA i chyba na Dalekim Wschodzie). Ale to tylko moje przypuszczenia a nie informacje od producenta, może ktoś temu zaprzeczyć.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Mało znam się na filmowaniu ale tryb 60 (czy to i czy p) kojarzy mi się z trybem NTSC. A wynika z prostej rzeczy - częstotliwości prądu występującego w sieci. Instrukcja zapewne jest instrukcją uniwersalną, nie traktuje osobno o systemie NTSC a osobno o systemie PAL więc są tam informacje dla obu systemów. Natomiast, podobnie jak z językiem, informacja o kraju przeznaczenia aparatu do dystrybucji jest na płycie głónej w jakiś chipach zakodowana lub uaktywniona i tylko takie nastawy aparat może przyjmować (to trochę tak, jak nie da się wgrać / uaktywnić języka polskiego w aparatach sprzedawanych w USA i chyba na Dalekim Wschodzie). Ale to tylko moje przypuszczenia a nie informacje od producenta, może ktoś temu zaprzeczyć.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Piotruso ma rację. Tryb 60p dostępny jest w strefie USA/Kanada.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Widzę, że niepotrzebnie odpisałem na PW, skoro uzyskałeś odp. w wątku :wink:

Jeśli chodzi o aktualizację - nie ma póki co takowej.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer