anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ALFA 55 POLSKIE MENU

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
2KACZORAS
Początkujący

ALFA 55 POLSKIE MENU

Witam wszystkich goraco szukam szukam i nie moge znalesc niczego w tym temacie ...wiec pisze nowy watek: jestem szczesliwym(albo i nie) posiadaczem Sony A55 ale jest jeden wielki problem cale menu w tym aparacie jest JAPONSKIE wiec Witaja mnie jakies dziwne krzaczki ...niby jest aktualizacja wewnetrznego oprogramowania ale jest kolejny problem wyszlo oprogramowanie o symbolu 2.0 ktore sie okazuje ten aparat rowniez takowe posiada wiec jak wszystkim wiadomo program nie pozwala na zmiane tego samego symbolu na ten sam??!! wiec pytanie do wszystkich ..czy jest jakas inna mozliwosc aktualizacji oprogramowania na polskie?? za kazda podpowiedz z gory strasznie dziekuje :)



ps:

mysle ze sie ktos znajdzie ...jakas pomocna duszyczka

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Podstawowe pytanie - z jakiej dystrybucji jest aparat? Jeżeli jest spoza Europy nie ma opcji języka polskiego i nie będzie. Żadnym oprogramowaniem tego się nie zmieni. Informacja o dostępnych językach jest hardwerowa, trzeba by wymienić płytę główną.




Message was edited by: piotruso


Message was edited by: piotruso

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
2KACZORAS
Początkujący

podobno jest przywieziony z JAPONI ??!!

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

De facto nie ma znaczenie skąd jest przywieziony, ale z jakiego rynku pochodzi.

Niemniej jednak jeśli aparat pochozi z dystrybucji innej, niż europejska to nie ma możliwości włączenia lub wgrania polskiego języka.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
2KACZORAS
Początkujący

juz by bylo dobrze jakby to byl jezyk angielski przyjemniej sie na taki patrzy (przynajmniej literki sa normalne) a tam na stronie 54 menu jest tylko jezyk krzaczasty i jakis jeden podobny ale mniej krzaczasty :( jestem


zalamany

profile.country.pl_PL.title
2KACZORAS
Początkujący

a mam kolejne pytanie czy mozna naprzyklad przejsc z wersji oprogramowania 2.0 na poprzednie...i jak to zrobic ....bo troche mnie denerwuje ten jezyk ....nie wiem co gdzie jest :slight_smile: zobaczcie sami ::


http://www.sony.jp/ichigan/info2/20110620_01dl_win.html#page-top juz doszedlem nawet na druga strone swiata (mocy) by zobaczyc moze tam przynajmniej po angielsku napisza ale nic...wystarczyloby chyba jakby ten program ktory aktualizuje oprogramowanie nie kontrolowal numeru wersji tylko jechal pokoleji i sluchal wlasciciela :) moze jakis informatyk by to minal chyba ze wszyscy wyjechali do JAPONII :)

Message was edited by: 2KACZORAS

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwości przejść z oprogramowania w wersji wyższej na niższą. Przynajmniej poza serwisem. Nie słyszałem, aby ktoś coś takiego zrobił. Druga sprawa to samo oprogramowanie. Z tego co słyszałem to nie ma znaczenia czy oprogramowanie jest w wersji eu (europejskiej), us (amerykańskiej), jp (azjatyckiej). Wszystkie te oprogramowania są identyczne. Dopiero po wgraniu do aparatu hardwere aparatu (jakieś układy zamontowane na płycie głównej aparatu) ustawiają / odblokowują określone funkcje i możliwości dostępne dla poszczególnych regionów. I tu słyszałem, że ludzie nie mogąc doczekać się nowego firmewere'u europejskiego wgrywali azjatycki (japoński) i nagle krzaczki im nie wyskakiwały. Mieli wszystko dokładnie tak jak w dobrej wersji regionalnej tylko zaktualizowane.

Powtórzę pytanie - próbowałeś zmienić język w aparacie? I od razu muszę przyznać się do błędu. Wsawiłem link i opis menu aparatu A57 a nie A55.

A więc jeszcze raz - zgodnie z instrukcją dostępną pod linkiem http://www.sony.pl/support/pl/product/SLT-A55/manuals wybierasz instrukcję wersję polską. Otwierasz ją, wchodzisz na stronę 54, tam jest opis zakładek. Bierzesz aparat w ręce i wciskasz przycisk menu. Przechodzisz do zakładki z kluczykiem, pierwsza strona tej zakładki, 6 funkcja od góry. Po podświetleniu jej za pomocą strzałek wybieraka wciskasz środkowy przycisk (AF) i masz możliwość zmiany języka. Przejrzyj, jakie wersje, jakie języki masz dostępne. Może będzie angielski.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Podstawowe pytanie - z jakiej dystrybucji jest aparat? Jeżeli jest spoza Europy nie ma opcji języka polskiego i nie będzie. Żadnym oprogramowaniem tego się nie zmieni. Informacja o dostępnych językach jest hardwerowa, trzeba by wymienić płytę główną.




Message was edited by: piotruso


Message was edited by: piotruso

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

No to języka polskiego nie będzie.

Tu był błędny opis menu (został skasowany aby nie wprowadzać w błąd ewentualnych czytających) - instrukcja nie do tego modelu - poprawiony opis w kolejnym poście.

Message was edited by: piotruso

profile.country.pl_PL.title
2KACZORAS
Początkujący


nie ma jezyka angielskiego sa tylko jakies szlaczki JAPONSKIE tego typu http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=slr_review&page=1&divpage=1&select_arrange=headnum&desc=asc&no... wiec za duuuzo sie nie dowiesz ....jestem ciekawy ile by kosztowalo granie serwisowe przynajmniej jezyka angielskiego niech to bedzia jakies ludzkie znaki (a..b..c..d.. )

profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

Wydaje mi się, że nawet serwis tutaj nic nie pomoże.