anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

następca α77

profile.country.pl_PL.title
chuddy65
Nowicjusz

następca α77

mam zamiar kupić 77 ale na tej stronie fotoinformator.pl/2013/01/17/sony-a58-nex-3n-i-nastepca-a77 znalazłem informacje że ma sie ukazać następca

co o tym sądzicie?








13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

"Jak na razie są to tylko plotki, i radzę skupić się na fotografowaniu lub zakupie dostępnego sprzętu SONY który jest bardzo dobry" - cytat ze strony którą podałeś :slight_smile:


Jestem takiego samego zdania jak Autor - jeżeli coś ma się sprawdzić teraz, to będzie dobre też za rok czy dwa... nie ma sensu odkładać zakupów, tylko wybrać to co jest najodpowiedniejsze w danej chwili i fotografować.


a77 jest świetnym aparatem, który raczej nie powinien Cię w żadnen sposób ograniczać

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca


chuddy65 wrote:


mam zamiar kupić 77 ale na tej stronie fotoinformator.pl/2013/01/17/sony-a58-nex-3n-i-nastepca-a77 znalazłem informacje że ma sie ukazać następca

co o tym sądzicie?


Sprzęt, szczególnie ten elektroniczny w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej modyfikowany, unowocześniany, zmieniany. Odbywa się to dość często. Więc zawsze będzie pojawiać się informacja o jakimś następcy. Ale przecież ten sprzęt, który jest nie staje się od razu gorszy. W przypadku aparatów to mimo ukazania się następcy aparaty obecne na rynku nagle nie robią gorszych zdjęć. Więc po pierwsze: czy parametry wybranego przez Ciebie aparatu odpowiadają Ci? Czy miałeś z nim do czynienia, czy go oglądałeś, macałeś, brałeś do ręki? Jeżeli wszystko Ci odpowiada to kupuj. A co będzie jeżeli wyjdzie "następca", który jednak ma zubożone funkcje, ma inne, mniej odpowiadające Ci rozwiązania? Może się okazać, że nowego poprzedniego modelu już na rynku nie ma. I albo przyzwyczaisz się do nowości i zaakceptujesz ograniczenia albo poczekasz na następcę.

I tak w koło Macieju.

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

piotruso wrote:


...I tak w koło Macieju.

I jak zwykle, słuszna uwaga. Jako użytkownik a77 szczerze mogę polecić ten aparat, choc dzisiaj jeszcze nie umiem wykorzystywać w całości potencjału tego sprzętu. Zawsze nowości kuszą, ale, gdybym był na Twoim miejscu wolałbym już dzisiaj mieć możliwość pogłębiania warsztatu, a za zaoszczędzone pieniądze uzbierać na kolejny lub lepszy obiektyw lub dodatkowe wyposażenie.

Sam sobie odpowiedz, czy warto czekać?

Message was edited by: JagiS-----

[α77]
profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

Witam - ciekawy jestem czy autor postu zakupił ten aparat czyli A77 czy coś innego - ja tak samo jak poprzednicy polecam ten model Sony A77 - jakby nie patrzeć jest to następca świetnego modelu A700 - polecam

A77+sal18200
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

pozatym bardziej spodziewałbym się tańszej pelnej klatki czyli następcy 850 (pewnie 88), gdyż to niejako sony "wymyśliło" a teraz canon 6 i nikon 600 praktykuje



szczerze w to wątpię, żeby sony wypuszczało następce 77 troche za wcześnie, sam użytkuje 77 i jestem z niego zadowolony, poza tym nowości kosztują, lepiej poczekać z pół roku i cena spada nawet 15% a przy takiej cenie można za to kupić niezły obiektyw



Message was edited by: kris..

łączenie postów

profile.country.pl_PL.title
yonkersus
Poszukiwacz

fotoandreq - przyłączam się do opinii o modelu a77 - i faktycznie warto poczekać cena potrafi niesamowicie spaść - ale łątwo się mówi hehe - ja już nie wytzymałem i od piątku posiadam to cacko - jedyne co to niestety w fazie produkcyjnej u azjatów trochę spaskudzili paprochami matrycę - dam do czyszczenia puki można i myślę że tak jak w a700 będzie na długi czas spokój - pozdrawiam

A77+sal18200
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

widze, że ktoś mi grzebie w wypowiedziach, nie lubię jak ktoś mi zmienia moje wypowiedzi, jak juz coś sie łaczy to niech to będzie połączone a nie zmieniona kolejność, (wiem co i kiedy chce powiedzieć i nie prosze o pomoc w pisaniu moich myśli, może na tym poprzestane, bo mógłbym za dużo napisać), to trochę psuje atmosferę...

Message was edited by: fotoandreq

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

niestety ten ktoś to ja - co zresztą zaznaczyłem. Powód edycji również. Kolejność zgodna z tym, jak było. Proszę o zachowanie porządku i niepisanie post pod postem w krótkim odstępie czasu. Z góry dziękuję za zastosowanie się do mojej kolejnej już prośby w tej kwestii.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
fotoandreq
Poszukiwacz

wszystko to wiem, a kolejność była odwrotna, wiem jeszcze co pisze i kiedy, nie zaczynam zdania od poza tym, ale ok tam dzielic tu łączyć, powód sie zawsze znajdzie..

Message was edited by: fotoandreq