anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Amator - Jak robic nasycone zdjęcia....

profile.country.pl_PL.title
Kowalski_1981
Początkujący

Amator - Jak robic nasycone zdjęcia....

Siemka, Panowie i Panie czy możecie mi powiedziec jak wy robicie ze np. są mocno nasycone kolory :? ?? nie znam sie na tym kompletnie a z miłą chęcia bym sie nauczył. czy Zdjęcia sa jakos specjalnie obrabiane w jakims programie czy macie jakies sposoby...
ps mam alfe 200 a ogólnie chcialem kupic nikona. Słyszałem ze nikon lepszy ale cena byla 3 x wieksza od sonego. Sprzedawca mowil ze niby jest lepsza alfa. mozecie mi pomóc??
z góry dzieki

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A co ci się w Twoich zdjęciach nie podoba?
Wrzuć jakieś dla przykładu to podyskutujemy.
A ustawienia nasycenia podano na str. 89 instrukcji.
Pokaż zdjęcia :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Kowalski_1981
Początkujący

Wiez co?! w tej chwili ciezko mi cos znalezc. Ogolnie chodzi mi o fotografowanie przyrody i moje zdjecia slubne sa takie bardzo kolorowe (mam ich okolo 700) wszystkie maja mocno nasycony kolor ( liscie drzew)nie sadze ze kobieta ktora robila te fotki (canon albo nikon) wszystkie je obrabiala w jakims programie.

profile.country.pl_PL.title
Kowalski_1981
Początkujący

podaj mi swojego meila wysle fotke z wesela. Zobaczysz o co mi chodzi...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wiez co?! w tej chwili ciezko mi cos znalezc. Ogolnie chodzi mi o fotografowanie przyrody i moje zdjecia slubne sa takie bardzo kolorowe (mam ich okolo 700) wszystkie maja mocno nasycony kolor ( liscie drzew)nie sadze ze kobieta ktora robila te fotki (canon albo nikon) wszystkie je obrabiala w jakims programie.


Zdziwiłbym się, gdyby tego NIE zrobiła.
Jak pisałem, w aparacie, masz w ustawieniach strefę twórczą. Tam możesz zwiększyć nasycenie na vivid (intensywny). A jak ci mało, trzeba użyć jakiegoś programu graficznego.
Na początek spróbuj zresetować aparat do ustawień fabrycznych. Może coś poprzestawiałeś niechcący.
A zdjęcia do dyskusji możesz spokojnie wrzucić tutaj - jako załącznik do posta (tylko musi mieć <250kB).

------------------------------
fotoamator
Tamilos
Początkujący

witam

również mam a200 od jakiegos czasu i tez moglbym powiedziec ze moje zdjecia nie sa intensywne.ale wg mnie nie chodzi o to.nie oczekuj ze twoje pierwsze zdjecia beda tak samo ladne jak zdjecia ze slubu ktore robil fotograf z dobrym sprzetem i zapewne duzym doswiadczeniem.tak wiec cykaj, cykaj i jeszcze raz cykaj fotki i czytaj duzo o fotografii.podobno trening czyni mistrza.pozdrawiam

profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

W tym miejscu natchniony przez poetę i parafrazując jego słowa mogę śmiało stwierdzić, że lustrzanka maluje prawdziwe, a kompakt prawdziwsze twarze... :rolling_eyes:

profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

ufosan napisał(a):

a kompakt prawdziwsze twarze... :rolling_eyes:

wratislavian
Początkujący

ufosan napisał(a):

a kompakt prawdziwsze twarze... :rolling_eyes:


lol. jezeli widziales kiedys profesjonalana sesje fotograficzna przy użyciu kompaktu to powinienes sie tym z nami podzielic.

profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

wratislavian napisał(a):

lol. jezeli widziales kiedys profesjonalana sesje fotograficzna przy użyciu kompaktu to powinienes sie tym z nami podzielic.



Odnosiłem się do bajki Ignacego Krasickiego "Malarze", jeżeli ma być już wprost i bez niedomówień, to:
"Dwaj portretów malarze słynęli przed laty:
Piotr dobry, a ubogi; Jan zły, a bogaty.
Piotr malował wybornie, a głód go uciskał,
Jan mało i źle robił, więcej jednak zyskał.
Dlaczegoż los tak różni mieli ci malarze?
Piotr malował podobne, Jan piękniejsze twarze."
Chyba zrozumiałe dla każdego ;)
Lustrzanka przedstawia obraz taki jakim jest, a kompakt "ubarwia" itp.