anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Siatka pomocnicza

Tomasro
Początkujący

Siatka pomocnicza

Witam Serdecznie

Jestem posiadam Sony A200, i pytanie brzmi czy istnieje możliwość zainstalowania tzw siatki pomocniczej lub linie pomocnicze. Wiem że Canony mają i to jest fajna sprawa, gdyż można zrobić poprawne zdjęcia.

Dzięki za odp :)

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

które canony to mają ?
w a200 to się raczej mija z celem - bo nie ma LV

a ta siatka by się w wizjerze miała wyświetlać ? :?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Kolega ma chyba n a myśli matówkę z siatką (kratką).
Obawiam się, że w modelach A2xx,3xx to nierealne. Wymiana matówki jest mozliwa tylko w A700 i A900.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

to jest teoria...
jak życie pokazuje, jest możliwość zainstalowania po małej przeróbce matówkę z minolty d7d...
tylko pytanie czy do 7d była taka matówka i czy koledze chodzi o matówkę czy syfrową pomoc ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tomasro
Początkujący

chodziło mi o matówkę z siatką (kratką). Np Canony 450 mają tak mi się wydaje. Bo Canony 720 IS mają (jestem również posiadaczem) ;) Muszę jakoś poradzić z tzw trójpodziałem (złoty środek) no ale dzięki za odp. wasze :P

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

no właśnie, tak myślałem, że odnosisz się do kompaktu

niestety to nie ta bajka ;)
to lustrzanka (bez LV)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

No to musisz sobie kupić szybkę AF typu "L" z Minolty D7D
:)

Tomasro
Początkujący

no ale myślałem że w wizjerze mogliby zainstalować takową funkcję 8-)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Widziałeś, żeby Leonardo miał jakąś siatkę na płótnie? To mistrza oko jest potrzebne 8-)

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Zawsze możesz sobie na matówce np igła trasować linie trójpodziału, a mocne punkty dodatkowo wybijakiem "wzmocnić", co by były lepiej widoczne.

To jest oczywiście taki mój niewygórowany żart - fortel, który nie wart jest stosowania - no chyba, że się ktoś uprze...

A tak już na serio - używając grypy zauważyłem, że baardzo przydały by się w alfach dodatkowe dwa póla pomiaru ostrości oraz pomiaru światła centralnie ważonego. Chodzi mi o to, że jakby zrobić taką matówkę - skopiować pomiar centralny AF wraz z tym okręgiem do pomiaru światła i umieścić je z prawej i lewej strony od centrum - byłoby miło.
To takie moje "co bym jeszcze zmienił w A200". Zapewne każdy ma coś takiego - swoje osobiste "chciałbym jeszcze mieć..."
Do pełni szczęścia jeszcze mogłaby występować możliwość zmiany wielkości pola pomiaru światła centralnie ważonego o +/- 1mm. Czasami fotografowany cel jest z tyłu mocno oświetlony i z danej odległości mieści się jeszcze w pomiarze pola - zmniejszenie o wspomniany 1mm załatwiało by sprawę. Zresztą pewnie wydziwiam, ale może kiedyś i w takie duperele wyposażą alphy...