anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

autofocus czy manualfocus ?

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

autofocus czy manualfocus ?

Pytanie wydaje się banalne. Oczywiście wiem, że tam gdzie nie ma czasu na ostrzenie - nie ma szans na manual. Ale jak to wyglada od technicznej strony? Zainteresowalem sie tematem bo musialem uporać sie z BF - w swoich Sigmach. Przy tej okazji i robieniu róznych testów dochodze do wniosku że w statecznych obrazach jestem w stanie ostrośc ustwic lepiej manulanie niz robi to aparat. Widac to w duuuuzych powiększeniach detali zdjecia. Czy to normalne? Czy granice błedu autofocusa - są widoczne , czy oko jest bardziej sprawne od automatu. Mówimy o porównaniach w ktorych powiekszenie detalu dotyczy fragmenty np. 5 mm2 - powiekszone do rozmiaru 5 cm2 ...wtedy widac lepsze ostrzenie manualne /
Jak to jest , powiedzcie ?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Generalnie AF powinien trafiać w punkt. I teraz tak naprawdę nie wiadomo czy problem tkwi w body czy w obiektywie.

Zastanawia mnie czy te wadliwe Sigmy to masz na gwarancji?
Bo Sigma w okresie gwarancji za darmo kalibruje obiektywy pod dane body. Jest tylko jeden problem...na czas kalibracji musisz pozbyć się body. :|

Ewentualnie zawsze możesz wysłać korpus Sony na regulację. Nawet bez obiektywu. Będzie ono sprawdzone i skalibrowane do tzw. wzorcowego obiektywu. :)

O szczegóły dot. naprawy aparatu odsyłam do Centrum CSI ( www.e-csi.pl) - to oficjalny serwis Sony. Tam na pewno uzyskasz więcej dokładnych informacji

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Dzięki za odpowiedź ...Sigmy mam po kalibracji. Serwis spisuje się dobrze. W środe Kurier odebrał przesyłke z moim sprzętem a w poniedziałek dostarczył skalibrowane. Licząc jeden dzień drogi sprzetu z Katowic do Gdyni i z powrotem oraz weekend- spisali sie super. Ja mówie o kwestii ogladania zdjec pod bardzo duzym powiekszeniem - z detalu na zdjeciu o powierzchni 5mm - robie powiekszenie do 5 cm kwadratowych ...i wtedy widze ze to , co wyostrze sam - jest minimalnie lepsze. moge dołaczyć zdjecia dla porównania . Czy próbowales takich porównań na swoim sprzecie ? Naprawde AF - jest taki wyostrzony do zylety ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

To faktycznie wstaw zdjęcia, będę wiedział dokładnie o czym mówisz bo na razie się moge tylko domyślać :)