anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 a hss

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

A300 a hss

Witam. Mam pytanie: czy a300 obsluguje tryb hss? Tzn. czy przy podlaczeniu lampu z hss (42 sonego), bedzie mozliwa synchronizacja z niskimi czasami?

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sqarpi napisał(a):

Witam. Mam pytanie: czy a300 obsluguje tryb hss? Tzn. czy przy podlaczeniu lampu z hss (42 sonego), bedzie mozliwa synchronizacja z niskimi czasami?


Jak najbardziej TAK :smileyexclaim:

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Dzieki wielkie, musialem pominac to, zdawalo mi sie ze na kazdym trybie blysku nie byly w ogole dostepne czasy krotkie. Dzieki wielkie, temat do zamkniecia.

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Jeszcze jedno pytanie, w sumie bardziej o hss niz o wspolprace lampy z aparatem. Czy w innych lampach (w domysle wyzszych od 42) sonego hss dziala z obroconym palnikiem?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sqarpi napisał(a):

Jeszcze jedno pytanie, w sumie bardziej o hss niz o wspolprace lampy z aparatem. Czy w innych lampach (w domysle wyzszych od 42) sonego hss dziala z obroconym palnikiem?


Nie. HSS działa tylko z palnikiem ustawionym na wprost, niezależnie od modelu lampy Sony.

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Szkoda. Dzieki za odpowiedz.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sqarpi napisał(a):

Szkoda. Dzieki za odpowiedz.



Ewentualnie możesz kombinować z HSS w trybie WL (bo tak działa!), tylko trzeba pamiętać, że zasięg takiego błysku to duży nie jest. :)

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

W sumie mozna, bo robilem nawet tak. Bardziej chodzilo mi o lazenie z aparatem i odbijanie blusku gdzies po scianach, przy czasach krotszych niz 1/160.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No, tryb HSS raczej do błysku bezpośredniego jest.
A w zasadzie gdzie można by zastosować, i po co, taki sposób fotografowania? Żeby po ścianach i z szybką migawką konieczne?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Szybka, jak szybka, szybsza niz 1/160 by sie przydala. Czyms w granicach 1/320 bym nie pogardzil. Czasem jest tak ze cienie chcemy tylko lekko musnac czyms odbitym a calosc jest w miare dobrze doswietlona.