anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bracketing w a450

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Przemobp
Poszukiwacz

Bracketing w a450

Od kilku lat jestem posiadaczem alfy 450 nigdy nie miałem potrzeby używania bracketingu ekspozycji.Jako amator używałem jej tylko do fotografowania na ustawieniach automatycznych. Niestety teraz chciałem zrobić zdjęcie z przesunięciem -2 0 +2 EV i okazało się, że max można wykonać zdjęcia z przesunięciem -0,7 0 +0,7. Czy była może aktualizacja firmware-u likwidująca te ograniczenia. A jeśli nie, to jak mogę inaczej zrobić takie zdjęcia. Chciałem wykorzystać te zdjęcia do wykonania zdjęcia w technice hdr w programie Photomatix pro.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Przemobp
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. Jutro wykonam test z użyciem statywu. Dam znać czy moja próba się powiodła 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,

 

nie było takiej aktualizacji. Więc jedyne co Ci pozostaje to manualne ustawiane parametrów naświetlania (migawka). 

Takie zdjęcia najlepiej jest robić na statywie (bez względu, czy jest to bracketing, czy manualna zmiana parametrów).

Więc co powinieneś zrobić:

- aparat na statyw

- wyłącz stabilizację

- tryb M

- dopasuj iso oraz wartość przysłony do własnych potrzeb 

- dostosuj czas naświetlania tak by na drabince ekspozycji (jest w wizjerze) kreseczka znajdowała się na -2 i wykonaj zdjęcie

01.jpg

 

- jak wyżej, ale czas naświetlania na środkową kreskę 

02.jpg

 

 

- jak wyżej, ale czas naświetlania na +2

03.jpg

 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Przemobp
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. Jutro wykonam test z użyciem statywu. Dam znać czy moja próba się powiodła 🙂
profile.country.pl_PL.title
Przemobp
Poszukiwacz

Testy wypadły pomyślnie :-). Dziękuję za pomoc. Szkoda, że nie można tego zautomatyzować. Ale i tak jest super. Myślałem również o zdalnym wyzwalaniu za pomocą tableta z zainstalowanym oprogramowaniem np. DSLR Controller. Ale, nie mam pewności czy takie oprogramowanie potrafi rozszerzyć możliwości aparatu, czy jedynie jest jego zdalnym kontrolerem i mapuje wszystkie funkcje aparatu. Może ktoś wie coś na ten temat?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Fanie, że jesteś zadowolony z rady krisa :slight_smile:

 

Co do zdalnego wyzwalania to obawiam się, że DSLR Controller nie będzie działać z DSLR-A450, nie wiem czy z jakimkolwiek aparatem Sony zadziała.

 

 

profile.country.pl_PL.title
Przemobp
Poszukiwacz

Tak słyszałem, że większość takich aplikacji wspiera produkty konkurentów tj. Canon czy Nikon. Ale czy takie oprogramowanie rozszerza możliwości aparatu czy jedynie pozwala na zdalną obsługę funkcji wbudowanych w lustrzankę. Zastanawiam się nad tym bracketingiem. Jeśli a-450 nie ma możliwości zmiany EV o dowolną wartość to czy oprogramowanie podobne do DSLR Controller-a potrafiłoby to zmienić? Bo jeśli nie to czeka mnie przesiadka na a-77.