anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ciągła praca pierścienia dostrajania ostrości

profile.country.pl_PL.title
KoWal-----
Początkujący

ciągła praca pierścienia dostrajania ostrości

Witam. Jestem posiadaczem Alfy 300 z kitem 18-70.
Chciałbym wam przedstawić to co mnie nurtuje.
Otóż kiedy włączę aparacik w trybie OVF i spaceruję sobie mając czy to spuszczony aparat obiektywem w dół czy tez inaczej, aparat ciągle dostraja ostrość - pierścień ustawiania ostrości kreci się - pracuje. Wkurza mnie to bo nie dość słychać rych to czuć na brzuchu pracę a pewnie i prąd zużywa. Próbowałem w ustawieniach w menu pogrzebać, w nadziei że wyłączenie wspomagania AF pomoże - niestety zawiodłem się - nadal obiektyw cyka i kręci się prawdopodobnie w poszukiwaniu ostrości ( myślę że po to bo za każdym razem kiedy przejdę koło drzewa lub ludzi czuję i słyszę pracę pierścienia ustawiania ostrości.)
Problem mija kiedy
1. przełączę na obiektywie z AF na MF lub
2. kiedy przełączę z trybu OVF na LIVE VIEW.
Jako że piewszy przypadek mnie nie dziwi to drugi zastanawia. Jaka może być zależność między pierścieniem ostrości a trybem OVF lub LIVE VIEW.

Proszę o pomoc czy to normalna rzecz czy może jakoś to da się ustawić żeby obiektyw nie pracował ciągle. Jak jest u was w waszych alfach 300

Dzieki.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

witaj,

Twój problem zapewne jest to związany z włączonym systemem EyeStart

żeby wyłączyć:
wyłącz LiveView
naciśnij Menu=> 2 razy w prawo=>pierwsza pozycja "EyeStart AF" daj na wyłącz


Eye-Start to bardzo ciekawa funkcja aparatów DSLR Sony. Ma na celu automatyczne ostrzenie gdy czujnik pod wizjerem wykryje "oko". Nosząc aparat na szyi aparat nie wie czy to oko, czy brzuch - więc po prostu dostraja ostrość ;)

pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
antonzztop
Początkujący

MENU --- 3 razy w prawo i pierwsza pozycja. Nazywa się Eye-Start AF i daj na "wyłączony". Pozdrawiam

Creatoor
Początkujący

Instrukcja strona 68, funkcja Eye-Start AF - wyłącz ją po prostu

profile.country.pl_PL.title
KoWal-----
Początkujący

Bardzo dziękuje za bardzo szczegółowe odpowiedzi.
Faktycznie pomogło.
Dzieki