anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co do 580 dokupić?

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Co do 580 dokupić?

Witam :c37
Od niedawna jestem psiadaczem :c56 580 z DT 18-55 SAM. Mam jeszcze lampę Minolta 3600 HSSD. Jest to moja pierwsza :c56 wcześniej miałem Minoltę Z2.
Moje pytania o to co (jakiej firmy)kupić, czy warto i czy to jest napewno potrzebne:
- osłona przeciwsłoneczna
-filtr UV
- obiektyw (mam zamiar 55-200 SAM) czy jakiś inny

Mam instrukcję w pdf jeśli by komuś była potrzebna.
:)

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

EDO napisał(a):

Witam :c37
Moje pytania o to co (jakiej firmy)kupić, czy warto i czy to jest napewno potrzebne:
- osłona przeciwsłoneczna
-filtr UV
- obiektyw (mam zamiar 55-200 SAM) czy jakiś inny

Mam instrukcję w pdf jeśli by komuś była potrzebna.
:)


Witaj.
- nie ma potrzeby
- absolutnie zbędne
- zależy jaki i do czego potrzebujesz, Jeśli 18-55 Cie ogranicza i czegoś w nim Ci brakuje, to kup taki, aby te luki wypełnił.

------------------------------
fotoamator
profile.country.GB.title
Pit-----
Nowicjusz

Tak jak Tadeusz mówi - ma rację. Tymbardziej, że napisałeś "od niedawna" - a więc ruszaj w świat i fotografując odkryjesz dalsze potrzeby.
Oczywiście można powiedzieć: dokup Grip, dokup filtry, obiektywy (i to najróżniejsze), ale nikt tak na prawdę nie zna Twoich "foto preferencji" mam kolegę który spełniony jest mając korpus A200+CZ16-80.

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Pewnie niedlugo dokupię obiektyw 55-200 i drugie aku. A reszta przyjdzie z czasem.
Kolega mnie pytal czy w :c56 jest licznik zdjęć. W instrukcji znalazlem tylko ile można jeszcze zrobić(zapisać na karcie), a nic na temat ile zrobiono aparatem od pierwszego włączenia.
:)

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

EDO napisał(a):

Kolega mnie pytal czy w :c56 jest licznik zdjęć. W instrukcji znalazlem tylko ile można jeszcze zrobić(zapisać na karcie), a nic na temat ile zrobiono aparatem od pierwszego włączenia.

Wiele razy ten temat był poruszany na forum. Odpowiedź brzmi nie ma licznika. Liczbę klapnięć może sprawdzić tylko CSI.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

EDO napisał(a):

Witam :c37
Od niedawna jestem psiadaczem :c56 580 z DT 18-55 SAM. Mam jeszcze lampę Minolta 3600 HSSD. Jest to moja pierwsza :c56 wcześniej miałem Minoltę Z2.
Moje pytania o to co (jakiej firmy)kupić, czy warto i czy to jest napewno potrzebne:
- osłona przeciwsłoneczna
-filtr UV
- obiektyw (mam zamiar 55-200 SAM) czy jakiś inny



Witaj.
Jeżeli chodzi o osłonę p/słoneczną (czy jak woli jeden z naszych kolegów :c20 przeciwświetlną) to jest nie tylko potrzebne ale wręcz (oczywiście według mnie) obowiązkowe. Osłona jak najgłębsza, jak najbardziej dopasowana do obiektywu, do jego kąta widzenia powinna być zawsze założona na obiektyw w sposób "roboczy" czyli powinna wystawać przed obiektyw (ja nawet specjalnie dobierając torbę szukam większej aby zmieścił się tam obiektyw z osłoną założoną do pracy. Oczywiście kupując obiektyw (szczególnie nowy) dostałeś osłonę w zestawie. Niestety, ta osłona do najlepszych nie należy ale przy tak szerokim kącie ciężko jest dopasować jakąś większą. Co do filtra UV to zdania są podzielone (właściwie na dwie grupy). Jedni twierdzą, że filtr UV jest / może służyć jako filtr ochronny i powinien być założony zawsze i wszędzie, inni, że filtr UV tylko pogarsza właściwości optyczne obiektywu i należy z niego zrezygnować, ewentualnie zakładać na obiektyw prawdziwy filtr ochronny wtedy, gdy to jest konieczne (podczas fotografowania w bardzo trudnych "okolicznościach przyrody"). Jeżeli skłaniasz się do opcji pierwszej i już musisz zastosować filtr to kup jak najlepszy. Obiektyw - tutaj nikt Ci nie odpowie czy akurat taki Tobie będzie pasował, czy takie są Twoje preferencje co do właściwości obiektywu (ogniskowa, światło, skala odwzorowania), co Ty lubisz fotografować. Jest wiele obiektywów o podobnym zakresie ogniskowych, jeżeli wszystkie parametry techniczne obiektywu Tobie odpowiadają to jest to chyba jeden z lepszych wyborów (stosunek jakości tego obiektywu do ceny jest naprawdę dobry). Nie gniewaj się, że kilka słów napisałem grubszym drukiem ale to Ty powinieneś podjąć decyzję, a przynajmniej z grubsza określić czy fotografujesz makro, krajobraz, portret, czy lubisz dłuższe ogniskowe czy krótsze, których częściej używałeś. Napisałeś, że miałeś wcześniej już aparat więc wiesz mniej więcej co Cię bardziej pociąga w fotografii.
No i to chyba na tyle. Mam nadzieję, że Cię nie zanudziłem ani, co gorsza, nie zniechęciłem do fotografii :c20 .

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

piotruso napisał(a):


Jeżeli chodzi o osłonę p/słoneczną (czy jak woli jeden z naszych kolegów :c20 przeciwświetlną) to jest nie tylko potrzebne ale wręcz (oczywiście według mnie) obowiązkowe. Osłona jak najgłębsza, jak najbardziej dopasowana do obiektywu, do jego kąta widzenia powinna być zawsze założona na obiektyw w sposób "roboczy" czyli powinna wystawać przed obiektyw (ja nawet specjalnie dobierając torbę szukam większej aby zmieścił się tam obiektyw z osłoną założoną do pracy. Oczywiście kupując obiektyw (szczególnie nowy) dostałeś osłonę w zestawie.


Małe sprostowanie, żeby Kolega EDO nie biegł do sklepu nie potrzebnie - do obiektywu SAL 1855 NIE JEST dodawana osłona przeciwsłoneczna. :smileyexclaim:
Była dodawana do SAL1870, ale że i tak nikt jej nie używał to przyoszczędzono ;)

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Dzięki za rady.
Kupiłem zestaw aparat + obiektyw w Fotojokerze i osłony nie było.
Pewnie jak kupię 55 200 to w nim jest.
A co do tematyki zdjeć to mogę powiedzieć że wszysto. Dzieciaki mniejsze i większe (fotkograf amator w rodzinie) , portrety, makro bo interesuję się też modelarstwem kartonowym, a tam sa ciekawe tematy.

brzoza
Początkujący

sadam napisał(a):

do obiektywu SAL 1855 NIE JEST dodawana osłona przeciwsłoneczna. :flushed:
Była dodawana do SAL1870, ale że i tak nikt jej nie używał to przyoszczędzono ;)



sądzę że nie z tego powodu przyoszczędzono :c34

przemopzm
Początkujący

sadam napisał(a):

Małe sprostowanie, żeby Kolega EDO nie biegł do sklepu nie potrzebnie - do obiektywu SAL 1855 NIE JEST dodawana osłona przeciwsłoneczna. :flushed:
Była dodawana do SAL1870, ale że i tak nikt jej nie używał to przyoszczędzono ;)


To ja jakiś dziwny bo korzystam :smileyrolleyes:
A w kwestii tego co dokupić, to po prostu rób zdjęcia i sam zobaczysz co potrzebne, co również napisali koledzy powyżej. Tu jest prosta zależność: nie robisz zdjęć - nie wiesz czego trzeba. Robisz zdjęcia - i zaczyna coś świtać ;) Może nie zawsze trafne będa te wybory, ale cóż poradzić - każdy decyzję podejmuje sam ;)