anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

co mogę doradzić kumpeli?

bikmen
Początkujący

co mogę doradzić kumpeli?

hej wczoraj kumpela ze stanów poprosiła mnie żebym pomógł jej wybrać aparat dla jej siostry do ok 800$ która zakochała się w fotografowaniu ale nie zna się kompletnie na sprzęcie, a ma to być prezent za pomoc w opiece nad dzieckiem... Otóż uchciwiła się na nikona d60 albo canona 450d lub 1000d ja sam kupując swoją alfe 300 przeczytałem pełno opinii o tych aparatach i sam wybrałem alfe 300 i nie żałuję! Próbuję ją namówić oczywiście na alfe i też 300 ale ciężko mi to idzie a głównie chodzi o akcesoria bo jak wiadomo jak jej by sie spodobało i chciała by inwestowć to np lampy sony są drogie ale na początek jej napewno lampa nie będzie potrzebna tłumaczyłem że można od minolty obiektywy kupować sam mam flintę albo sigmy albo tamrony nie koniecznie sony i nie koniecznie zeiss-y.. a jak to jest z innymi systemami? chodzi mi o to że jak sony ma stabilizator obrazu w korpusie to wydaje mi się ze obiektywy są tańsze niż np do nikona d60 co ma stabilizator w obiektywach...
Oczywiście będę przemawiał na korzyść alfy 300 i ważne że jak kupi alfę to pomógł bym w obczajeniu obsługi...
Koledzy gdybym jednak sobie nie poradził z moimi argumentami to doradźcie mi co mam jej jeszcze powiedzieć? co jeszcze na kożyść alfy? wiadomo np live view itp wydaje mi się że jednak dla amatora co dopiero będzie się uczyć to każdy sprzęt z tej pułki cenowej to i tak dużo myślałem o jakimś dobrym kompakcie dla niej ale jednak jak lubi i chciała by kiedyś inwestować to nie musiała by później kupować nowego aparatu tak że chyba lepiej alfa i niech się uczy a cenowo z niektórymi kompaktami alfa się równa...
To tyle z mojej strony jeśli możecie coś napisać by zachęcić ją do aparatu sony to proszę piszcie. w sumie wiem można wyjść z założenia niech kupi tego nikona albo canona ale po co dla nazwy alfa gorsza? ja tak nie sądzę i ze swojej jestem strasznie zadowolony a jak pisałem wcześniej to i w obsłudze bym pomógł...

27 ODPOW. 27
profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Witaj. Nie jestem za ideą jedynej słusznej marki. Wybór jest zawsze subiektywny.
Jak jednak miał bym namawiać, to ponieważ Amerykanie są leniwi i niezbyt rozgarnięci , może przemawiał bym za prostotą obsługi alfy. TO JEST ICH NIEWĄTPLIWĄ zaletą.
Jan

bikmen
Początkujący

dobra podpowiedz masz racje zgodze sie z latwa obsluga alfy ale je nie dotykalem nawet innych lustrzanek to nie wiem jak jest u innych producentow..

Alf300
Początkujący

hej Bikmen .... Wiesz co ja bym nie cudował ;) Jeżeli kumpela Ci się radzi ,to wyraź opinie o aparacie który masz i koniec ... Nie ma co zbytnio podejmować się doradzaniu jak się samemu nie ma porównania.

Zresztą aparat musi przede wszystkim leżeć w dłoni mi Alfa pasuje ale mojej żonie za cholerę NIE! z trudem robi fotki na LV i gdyby moja żona oparła się tylko na opiniach innych po prostu miała by aparat dla niej prawie bezużyteczny

bikmen
Początkujący

no tak ale nie sadze że dziewczynie będzie każda inna lustrzanka dobrze leżeć w ręce bo żeby to aparat spełniał to chyba tylko kompakt.. cóż właśnie masz racje wyrażę tylko opinie o alfie no bo rzeczywiście nie mam obeznania u innych producentów..
a czy droższe są obiektywy do nikonów? chodzi mi o ten stabilizator w obiektywie bo wydaje mi się że są droższe przez to

wratislavian
Początkujący

w sumie nikon d60 i alfa 300 sa podobne. chociaz na korzysc alfy zdaje sie przmawiac stabilizacja, Lwiev no i silnik w body. z tego co wiem to ani d40 ani d60 nie ma silnika wkorpusie i kupujac obiektyw musisz wybrac taki ktory ma motorek. nie orioentuje sie dokladnie jak to sie przeklada na cene ale pewnie takie cuda sa drozsze. jednakze za 800 dolarow to mozna miec nikona d80. ktory z kolei nie pokazuje tak fajnie stanu akumulatora jak alfy. na poczatek wszystkie te aparaty bedą dobre. najlepiej wziac do lapy i wybrac to co dobrze lezy.

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

dobrze w ręce leżą olympusy. Są dużo mniejsze i dużo lżejsze.
ewentualnie Lumix G1 - mały aparat hybryda. lustrzanka bez lustra, wymienne obiektywy. Miałam okazję się trochę pobawić w sklepie. Aparat wygląda niepozornie, ale jest to coś ciekawego. I ma format 4:3 ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

karolca napisał(a):

Aparat wygląda niepozornie, ale jest to coś ciekawego. I ma format 4:3 ;)


i ma do wybóru trzy kolory (czarny,niebieski, czerwony) foto

fajna aparacik - w sam raz dla wymagającej kobiety :)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Jako wymagająca kobieta wybrałam A300 :D
Chociaż nie ma co, G1 to bardzo interesują pozycja na rynku. A aparat zmieści się w średniej wielkości torebce!!

I wcale nie będę nikogo namawiała na alfę jak jej nie chce ;) Bo niestety, to nie mały kompakt, który zawsze leży ;) Nikony, Canony są porównywalne, bo to ta sama półka. A300 prowadzi wg mnie stabilizacją w korpusie. Na razie niedoceniony atut :)
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

karolca napisał(a):

A300 prowadzi wg mnie stabilizacją w korpusie. Na razie niedoceniony atut :)


bardziej zwróciłbym uwagę (szukając aparatu dla amatora) na LV !
a S ma odchylany LCD i najlepsze LV w lustrzankach :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer