anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

co mogę doradzić kumpeli?

bikmen
Początkujący

co mogę doradzić kumpeli?

hej wczoraj kumpela ze stanów poprosiła mnie żebym pomógł jej wybrać aparat dla jej siostry do ok 800$ która zakochała się w fotografowaniu ale nie zna się kompletnie na sprzęcie, a ma to być prezent za pomoc w opiece nad dzieckiem... Otóż uchciwiła się na nikona d60 albo canona 450d lub 1000d ja sam kupując swoją alfe 300 przeczytałem pełno opinii o tych aparatach i sam wybrałem alfe 300 i nie żałuję! Próbuję ją namówić oczywiście na alfe i też 300 ale ciężko mi to idzie a głównie chodzi o akcesoria bo jak wiadomo jak jej by sie spodobało i chciała by inwestowć to np lampy sony są drogie ale na początek jej napewno lampa nie będzie potrzebna tłumaczyłem że można od minolty obiektywy kupować sam mam flintę albo sigmy albo tamrony nie koniecznie sony i nie koniecznie zeiss-y.. a jak to jest z innymi systemami? chodzi mi o to że jak sony ma stabilizator obrazu w korpusie to wydaje mi się ze obiektywy są tańsze niż np do nikona d60 co ma stabilizator w obiektywach...
Oczywiście będę przemawiał na korzyść alfy 300 i ważne że jak kupi alfę to pomógł bym w obczajeniu obsługi...
Koledzy gdybym jednak sobie nie poradził z moimi argumentami to doradźcie mi co mam jej jeszcze powiedzieć? co jeszcze na kożyść alfy? wiadomo np live view itp wydaje mi się że jednak dla amatora co dopiero będzie się uczyć to każdy sprzęt z tej pułki cenowej to i tak dużo myślałem o jakimś dobrym kompakcie dla niej ale jednak jak lubi i chciała by kiedyś inwestować to nie musiała by później kupować nowego aparatu tak że chyba lepiej alfa i niech się uczy a cenowo z niektórymi kompaktami alfa się równa...
To tyle z mojej strony jeśli możecie coś napisać by zachęcić ją do aparatu sony to proszę piszcie. w sumie wiem można wyjść z założenia niech kupi tego nikona albo canona ale po co dla nazwy alfa gorsza? ja tak nie sądzę i ze swojej jestem strasznie zadowolony a jak pisałem wcześniej to i w obsłudze bym pomógł...

27 ODPOW. 27
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

kris napisał(a):


bardziej zwróciłbym uwagę (szukając aparatu dla amatora) na LV !
a S ma odchylany LCD i najlepsze LV w lustrzankach :nauseated_face:



G1 ma (jak na cyfre tej klasy przystało. Obrotowy ekran (ale nie w każdej płaszczyźnie - tutaj bezkonkurencyjny jest Panasonic FZ50).

A to drugie zdanie... rzekłabym, że S jest nawet monopolistą i pionierem :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

karolca napisał(a):

rzekłabym, że S jest nawet monopolistą i pionierem :D


ale w odwrotnej kolejności lepiej brzmi 😜
bo wymyślili to cwaniaki niesamowicie :-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Bo to inteligentni ludzie!!

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

karolca napisał(a):

aparat hybryda. lustrzanka bez lustra,
Motocykl bez silnika zwykło się nazywać rowerem :smileytwisted: Dlaczego aparat bez lustra nazywać lustrzanką? :rolling_eyes:

I ma format 4:3 ;)


A to chyba nie zaleta?

Bo to inteligentni ludzie!!


Bo to inżynierowie z Minolty! (W większości)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Tadeusz napisał(a):

karolca napisał(a):

aparat hybryda. lustrzanka bez lustra,
Motocykl bez silnika zwykło się nazywać rowerem :smileytwisted: Dlaczego aparat bez lustra nazywać lustrzanką? :rolling_eyes:

I ma format 4:3 ;)


A to chyba nie zaleta?

Bo to inteligentni ludzie!!


Bo to inżynierowie z Minolty! (W większości)



Tak się o G1 mówi, że to lustrzanka bez lustra, tylko przytaczam słowa - nie wiem czyje :D
z tego co wiem, to format 4:3 jest rzadki, ale chyba jest to zaleta. Dodając, że ma również 3:2 i 16:9... Mój FZ50 też miał 4:3 i tylko w tym formacie robiłam zdjęcia - najbardziej podobał mi się ten format na monitorze ;) ale to moje indywidualne odczucia i "stare" przyzwyczajenia z hybrydy.

a Minolta jak wiadomo jest górą! guru? ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wiem, karolca, że tak mówią, jest to chłyt marketingowy i złości mnie to bo powoduje dezorientację. Ale to chyba signum temporis - ktoś kiedyś na gramofon zaczął mówić adapter i tak już ta bzdura została 😕
Czeka nas czas lustrzanek bez lustra, kotletów bez mięsa, i dziewic bez... Eeech :smileyevil:

A co do formatu, też mam stare przyzwyczajenia - bardzo stare. Z analoga :P
Ewentualnie może być kwadrat. Ale jak cyfrowy to z matrycą 60x60mm :nauseated_face:

BTW -4:3 nie jest rzadki - to format wszystkich kompaktów z uwagi na cenę: taniej zrobić matrycę zbliżoną do kwadratu a poza tym taniej wychodzi optyka.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

BTW -4:3 nie jest rzadki - to format wszystkich kompaktów z uwagi na cenę: taniej zrobić matrycę zbliżoną do kwadratu a poza tym taniej wychodzi optyka.


Poza tym większość monitorów kiedyś była 4:3 i łatwo się tapetki robiło....teraz przy tych panoramach nawet 3:2 trzeba ciąć :(

Edit:
Sam mam monitor 4:3 i muszę ciąć. Nie jestem na czasie :( :( :(

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

z formatem 4:3 jest problem przy odbitkach
jednak tu wypasikiem jest 3:2 :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
bikmen
Początkujący

ja osobiście nie lubiłem kwadratu w kompakcie i mogłem ustawiać na 3:2 i tak robiłem no i do odbitek 10x15 pasuje jak ulał ale nie do końca o to chodzi chociaż.. nie gadałem dziś z kumpelą pewnie w pracy była i nie było jej na gg a odesłał bym ją do sklepu i żeby obczaiła co nie co tylko zapominamy że to ma być prezent dla jej siostry czyli w tajemnicy przed nią a aparat to jest indywidualna sprawa więc jest problem dalej osoba docelowa nie podotyka nawet przed zakupem...
Racja LV to ważna sprawa dla amatora + uchylny ekran = całkiem spoko rozwiązanie dla mnie też plusem przy wyborze aparatu jak przesiadałem się z kompakta był LV ale wcale z niego nie korzystam teraz no może kilka fotek przy jego pomocy zrobiłem bo się nauczyłem w wizjerek zerkać ;-) zobaczymy jak alfa się spodoba to ją weźnie pewnie a jak nie to będziemy myśleć... Tematu jeszcze nie zamykam cieszą mnie Wasze odpowiedzi i dziękuję szczególnie podobała mi się wypowiedź Tadeusza
"Czeka nas czas lustrzanek bez lustra, kotletów bez mięsa, i dziewic bez... Eeech"
macie Ludzie pomysły!!!
p.s.
swoją drogą sam bym chciał taki prezent dostać no ale jaka to radość była gdy po 3 miesięcznej pracy sezonowej we francji dzień w dzień myślałem o aparacie w szczególności alfa 350 potem dopiero alfa 300 i się doczekałem i cieszyłem się jak dziecko gdy przyszła mi alfa z allegro... Bezcenne chwile!!! za wszystko inne można zapłacić kartą maestro...
Dzięki będę na dniach pisał co wymyśliliśmy

Alf300
Początkujący

Bikmen jest jeszcze jeden atut :D Nie wiele się o nim mówi ale przydaje się i nawet nie jest zły :shock: .... Uwaga ....

... Inteligentny TeleObiektyw czyli cyfrowy zoom ;) :)