anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

czyszczenie matrycy POMOCY!!

robert3029
Początkujący

czyszczenie matrycy POMOCY!!

Witam ....powiedzcie mi jak wyczyscic matryce w A200 bo mam plamki na zdjeciach i zapewne to matryca bo obiektyw jest czysciutki bez zadnego pylku...czytalem w instrukcji aparatu ale kurde jest to jakos dziwnie opisane...czyli mam rozumiec ze bateria ma byc bnaladowana...wlaczyc z menu czyszczenie sciagnac obiektyw i wyczyscic matryce???

39 ODPOW. 39
Creatoor
Początkujący

http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=38&t=2184

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Na początek możesz sprobować włączyć czyszczenie z menu bez zdejmowania obiektywu, jak nie pomoże to wtedy powtarzasz czynność i używasz gruszki do przedmuchania matrycy (oczywiscie aparat skierowany w dół) i wyłączasz aparat. Jak i to nie pomoże to zostaje mycie na mokro można do tego użyć np. lenspen sensorklear.

robert3029
Początkujący

dziekuje za pomoc i przepraszam za powtórzenie tematu...Pozdrawiam

robert3029
Początkujący

zawsze sie tego balem...mam od zimy ten aparat i do tej pory nie czyscilem bo nie bylo wymagane ale teraz piojawily sie plamki po zrobieniu zdjecia...przy przyslonie 18...bo robie zdjecia makro...bylem dzisiaj mimo wiatryu udalo mi sie zrobic fajne zdjecia Biedronki ale te plamki i dupa nikomu nie pokaze zdjec bo wstyd;p z takimi plamami;p

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na początek możesz sprobować włączyć czyszczenie z menu bez zdejmowania obiektywu, ...


W jakim celu? :shock:
Czyszczenie (strząsanie pyłków) następuje przy każdym wyłączeniu aparatu (bez użycia menu).
Włączanie czyszczenia z menu ma sens tylko wtedy, gdy chcesz sam wyczyścić matrycę (przedmuchać lub na mokro) - polega to na podniesieniu lustra i otwarciu migawki, więc tylko "udostępnienie miejsca pracy).

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Ja mam wrażenie (tez chyba gdzies przeczytalem) że wtedy aparat trzęsie bardziej, a spróbowac nie zaszkodzi

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ja mam wrażenie (tez chyba gdzies przeczytalem) gdzie? że wtedy aparat trzęsie bardziej, a spróbowac nie zaszkodzi


Ale, sorry, o czym Ty piszesz? bo już się pogubiłem.


1. Wyłączenie aparatu włącza na chwilę funkcję otrząsania z pyłków.

2. Opcja czyszczenia włącza na chwilę tę samą funkcję otrząsania z pyłków, a dodatkowo podnosi lustro, otwiera migawkę i udostępnia matrycę do przedmuchania względnie przemycia. Po wyłączeniu aparatu migawka się zamyka i lustro opada.

Chętnie poznam źródło, gdzie jest napisane, że jest inaczej, mocniej itp.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

słychać, że mocniej otrząsa :-)

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Tadeusz napisał(a):

Ja mam wrażenie (tez chyba gdzies przeczytalem) gdzie? że wtedy aparat trzęsie bardziej, a spróbowac nie zaszkodzi


Ale, sorry, o czym Ty piszesz? bo już się pogubiłem.


1. Wyłączenie aparatu włącza na chwilę funkcję otrząsania z pyłków.

2. Opcja czyszczenia włącza na chwilę tę samą funkcję otrząsania z pyłków, a dodatkowo podnosi lustro, otwiera migawkę i udostępnia matrycę do przedmuchania względnie przemycia. Po wyłączeniu aparatu migawka się zamyka i lustro opada.

Chętnie poznam źródło, gdzie jest napisane, że jest inaczej, mocniej itp.


Tadeuszu mówisz masz link
jak dla mnie zdanie "... można uruchomić dokładne czyszczenie, wybierając funkcję czyszczenia w menu aparatu." mówi wlasnie o mocniejszym trzesieniu ;)