anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dslr a580 dodatki i akcesoria. proszę o pomoc

milros
Początkujący

dslr a580 dodatki i akcesoria. proszę o pomoc

Witam serdeczni wszystkich. :c10
Od niedawna jestem posiadaczem Sony Alpha 580 z ob. Sony 18-55mm. Szczerze mówiąc jestem laikiem ale zdecydowałem się od razy na aparat troszkę bardziej zaawansowany. Zamierzam zacząć od zdjęć w ruchu mianowicie sportowców, może jakieś portrety, natura i makro no i wiadomo zdjęcia rodzinne. W związku z tym chciałbym prosić wszystkich o pomoc w doborze akcesoriów. Obiektywy jakie do czego oraz czy do zdjęć na halach sportowych będzie mi potrzebna lampa?? Serdecznie wszystkich pozdrawiam i z góry dziękuję :c22

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja tylko dodam, że jeśli fotografujesz w ciemnych miejscach (a z reguły takie właśnie są hale), to 70-300/75-300 będą po prostu za ciemne, przez co mniej światła będzie wpadać na matrycę, co będzie skutkować długim czasem naświetlania (poruszone osoby itd.). Można się ratować większym iso, ale to nie to samo co jasny teleobiektyw. Niestety im obiektyw jaśniejszy (im mniejsza wartość "f"), tym obiektyw droższy, większy, cięższy.
Warto się zastanowić nad 70-200mm 2.8
Jeśli nie SONY/Minolta (ze względu na cenę, bo jakość jest najwyższa), to może SIGMA ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer