anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dziwny dzwięk

profile.country.pl_PL.title
Piko89
Poszukiwacz

Dziwny dzwięk

Witam

Wczoraj upadł mi aparat na ziemie z czego był w pokrowcu, a znowu on był w plecaku po tym włączając aparat wydaje dziwny dzwięk takie niby "burczenie" trwa to sekunde wcześniej tak nie miał, to nie wina obiektywów bo sprawdzałem gdzieś w środku aparatu....poza tym "burczeniem" z aparatem nic sie nie dzieje działa normalnie, tylko teraz czy to coś poważnego czy nie ma sie co martwić??

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Piko89 napisał(a):

Witam

Wczoraj upadł mi aparat na ziemie z czego był w pokrowcu, a znowu on był w plecaku po tym włączając aparat wydaje dziwny dzwięk takie niby "burczenie" trwa to sekunde wcześniej tak nie miał, to nie wina obiektywów bo sprawdzałem gdzieś w środku aparatu....poza tym "burczeniem" z aparatem nic sie nie dzieje działa normalnie, tylko teraz czy to coś poważnego czy nie ma sie co martwić??


Po tym opisie trudno zdiagnozować co tak naprawdę "burczy".
Czy jest to czyszczenie matrycy, czy może początki końca układu SSS... tego nie wiemy.

Niemniej dopóki działa, proponuję się nie przejmować choć dla pewności sprawdziłbym czy układ stabilizacji działa poprawnie. :)

profile.country.pl_PL.title
Piko89
Poszukiwacz

A o co chodzi z tym układem??
Stabilizacja działa, a czy to czyszczenie mogło by tak od siebie chodzić??
Nie wiem jak opisać ten dźwięk to takie jakbym "brrrr" i przestaje, ale wcześniej tego nie było...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Piko89 napisał(a):

A o co chodzi z tym układem??
Stabilizacja działa, a czy to czyszczenie mogło by tak od siebie chodzić??
Nie wiem jak opisać ten dźwięk to takie jakbym "brrrr" i przestaje, ale wcześniej tego nie było...



skoro aparat Ci upadł, to niestety podejrzewam usterkę techniczną układu stabilizacji.
Nie mniej jednak jak już Lajam zaznaczył - póki wszystko działa, nie ma się co problemem przejmować ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Czy jak wyłączysz Super Steady Shot też tak jest przy włączaniu i wyłączaniu?

profile.country.pl_PL.title
Piko89
Poszukiwacz

A no nie skojarzyłem skrótu...tak po wyłączeniu go też jest ten dźwięk

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Piko89 napisał(a):

A no nie skojarzyłem skrótu...tak po wyłączeniu go też jest ten dźwięk


Przykro mi, to ja nie jestem CI w stanie więcej pomóc bo niestety nie pracuję w serwisie i nie mam możliwości zweryfikowania usterki po dźwięku, szczególnie że jak piszesz, wszystko działa poprawnie.

Pozostaje się przyzwyczaić i skupić na zdjęciach, a nie na nieistotnych dźwiękach. Bo to jest najważniejsze w fotografii :)

profile.country.pl_PL.title
Piko89
Poszukiwacz

Ale i tak dzięki za chęci do pomocy mam nadzieje że to tylko dźwięk nieistotny jak mówiłeś ;)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

a obiektyw ostrzy poprawnie? Może zębatka AFu przeskoczyła i buczy.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Panowie daję sobie jaja uciąć, że jest to układ stabilizacji. Wcześniej w minolcie też miałem delikatny upadek w pokrowcu i nawaliła stabilizacja - w hybrydzie Z3 taka sama historia, więc myślę, że i u Ciebie to będzie stabilizacja.

Byłbym zapomniał. Z3 świeciła wtedy stabilizacja na czerwono, w Alfach niestety nie jest sygnalizowana awaria tegoż systemu...