anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dziwny dzwięk

profile.country.pl_PL.title
Piko89
Poszukiwacz

Dziwny dzwięk

Witam

Wczoraj upadł mi aparat na ziemie z czego był w pokrowcu, a znowu on był w plecaku po tym włączając aparat wydaje dziwny dzwięk takie niby "burczenie" trwa to sekunde wcześniej tak nie miał, to nie wina obiektywów bo sprawdzałem gdzieś w środku aparatu....poza tym "burczeniem" z aparatem nic sie nie dzieje działa normalnie, tylko teraz czy to coś poważnego czy nie ma sie co martwić??

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
Piko89
Poszukiwacz

Dzisiaj robiłem zdjęcia i wszystko było dobrze żadnych zmian więc nie wiem co to może być... :cry:

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Jeżeli to stabilizacja, to zdjęcia będą wychodziły tak długo dobrze dopóty czas na to będzie pozwalał. Możesz spróbować zrobić dwie takie same ekspozycje z ręki z czasami 1/40. Jedna z włączoną stabilizacją a druga z wyłączoną. Zobaczysz wtedy jak to wyszło i wnioski wyciągniesz sam...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Deviant napisał(a):

Możesz spróbować zrobić dwie takie same ekspozycje z ręki z czasami 1/40. Jedna z włączoną stabilizacją a druga z wyłączoną. Zobaczysz wtedy jak to wyszło i wnioski wyciągniesz sam...


Wypadałoby jeszcze ogniskową podać bo 1/40 to nie jest jakiś problem utrzymać, szczególnie na szerokim kącie ;)

Nie feruj wyroków o usterkach jeśli nie masz 100% pewności.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Masz rację Lajam, ale tyle razy przechodziłem już ten problem, że pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie stabilizacja - zwyczajnie minolty były w tej materii bardzo wyczulone...
Co do ogniskowej to jak najdłuższa oczywiście...