anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

fotografia komunijna Pomocy ! ! !

profile.country.en_GB.title
draco-----
Początkujący

fotografia komunijna Pomocy ! ! !

Witam wszystkich.
Chciałem zaczerpnąć waszej opinii na temat ustawień aparatu a300 i co zabrać ze sobą.
Mam : 50mm 1,7 Minolta, Kit 18-70mm, 75-300 mm Minolta 4,5 - 5,6, Sony HVL-F42AM +dyfuzor.
Miejsca fotografowane: kościół godzina około 11, plener, lokal. nie wiem jeszcze jakie światło będzie.
Główne pytanie: ustawienie balansu bieli żebym nie miał problemów z obróbka rawów.
Ustawienie Aparatu oczywiście manual ale jak dokładniej ustawić, ISO żeby nie szumiało za bardzo przy wywoływaniu.

Z góry dziękuje za pomoc. :)

12 ODPOW. 12
profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

te parametry o których piszesz ustawia się do światła zastanego. szklaną kulę wyłączyłem bo jest sobota :)
jakie będzie światło w kościele? :slight_smile:

OsiRis-----
Początkujący

Witam wszystkich.
Ustawienie Aparatu oczywiście manual ale jak dokładniej ustawić, ISO żeby nie szumiało za bardzo przy wywoływaniu.

Z góry dziękuje za pomoc. :)


Witaj
1. nie sądzę byś miał czas na "manual"
2. większość far ma swoich fotografów (chyba ze to ty masz je robić :smileyquestion: )
3. sprzęt ci w zupełności wystarczy
a co do ustawień aparatu wg mnie - ja- wykorzystuję taką funkcje jak automat, lampa+dyfuzor na bliskie - dalekie bez dyfuzora.
i tak będą jaja gdyż wszyscy są na biało/czarno.
polecam pkt pomiar światła ;)
tu też nasuwa sie pytanie na ile znasz mozliwości swojego aparatu?
czasem warto kilka dni wcześniej iść na taką próbę i pstryknąć kilka fotek "by się sprawdzić"
plener też warto odwiedzić...
nie ma patentu na ustawnienie aparatu (może tego nie wiem) są różne kościoły ja kiedyś robiłem foto w brązowym- drewnianym- ze złotymi ornamentami był super jednak światło nie rozchodziło sie tak jak w białym :| dobrze że miałem dwa aparaty :smileytwisted:

ale ja sie na niczym nie znam i jestem tu zupełnie przypadkowo :smileymrgreen:

pozdro

profile.country.en_GB.title
draco-----
Początkujący

dziękuje :)
to moja galeria : http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=32&t=1743&p=18504#p18504
myślę że coś tam z obsługi wiem, ale nigdy nie robiłem zdjęć w takich pomieszczeniach wiem też że nie będzie czasu na próby wole manualna bo wychodzi to co chce, a jednak na automacie aparat trochę głupieje szumi itd.

Creatoor
Początkujący

Witam serdecznie.
Powiem szczerze, że odpowiedź nie jest łatwa.
Przede wszystkim, z doświadczenia podpowiem, że najlepiej jakbyś miał dwa aparaty. Nie sądzę żebyś miał czas na zmienianie obiektywów. Poza tym bywają awaryjne sytuacje.
Z zestawu, które podałeś poza kitem brałbym wszystko. Lampa z dyfuzorem podstawa.
Jeśli chodzi o zdjęcia w kościele to nie wyobrażam sobie robić zdjęcia na żywioł. Koniecznie rekonesans dużo wcześniej. Na plener nie masz wpływu bo nie wiadomo jaka będzie pogoda.

draco85 napisał(a):

Główne pytanie: ustawienie balansu bieli żebym nie miał problemów z obróbka rawów.


Ustaw na auto, a RAW to podstawa w tej sytuacji!

draco85 napisał(a):

Ustawienie Aparatu oczywiście manual ale jak dokładniej ustawić, ISO żeby nie szumiało za bardzo przy wywoływaniu.


Manual? Masz aż takie doświadczenie? Polecam program P - to nie to samo co Auto! Nic ci nie będzie szumieć!. Ustaw priorytet na regulację przysłony, będziesz miał więcej swobody w decydowaniu o głębi.
Nie bój się tego ISO! To nie gryzie. Spokojnie możesz zejść nawet do 400. Przy odbitkach do A4 nie zobaczysz nic niepokojącego.

Co jeszcze? Karty pamięci, zapasowe akumulatory. Rób jak najwięcej zdjęć! Bracketing ekspozycji. I powodzenia.

profile.country.en_GB.title
draco-----
Początkujący

dziękuje serdecznie "Creatoor" za pomoc faktycznie zmiana na P i ustawienie priorytetu przysłony sporo pomogła przy testowaniu jak na razie w domu, jedynie pytanie o Bracketing, jaką opcje wybrać i ilość
- Bracketing ekspozycji
- Bracketing ostrości
- Bracketing balasu bieli

Creatoor
Początkujący

Bracketing ekspozycji, koniecznie seryjny C, skok 0,7

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

przy RAWach nie ma sensu braketing WB, bo WB ustawiasz i tak post factum. Dobry WB ma tylko to znaczenie, że łatwiej się później edytuje te zdjęcia, jak suwaków jest mniej do suwania.

dynaxx7
Początkujący

:D ...draco...nic nie piszesz z jakiej pozycji będziesz focił...z tłumu, czy od strony ołtarza...jeżeli to drugie to nie widzę problemów, natomiast jeśli z tyłu, to warto mieć coś dluższego i proponuję przyjść znacznie wcześniej bo nie dopchasz się do strefy ,,,buforowej ,,przy ołtarzu...pomyśl też o ujęciach z chóru...balans bieli w trzysetkach dobrze się spisuje, można też przełączyć na światło żarowe - fotki będą troszkę ,,chłodniejsze,, :D

raven-----
Początkujący

też się wybieram na komunijne focenie, ale u mnie niestety lampa odpada, ksiądz zabrania błyskać, więc trza będzie kombinować.