anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

fotografia komunijna Pomocy ! ! !

profile.country.en_GB.title
draco-----
Początkujący

fotografia komunijna Pomocy ! ! !

Witam wszystkich.
Chciałem zaczerpnąć waszej opinii na temat ustawień aparatu a300 i co zabrać ze sobą.
Mam : 50mm 1,7 Minolta, Kit 18-70mm, 75-300 mm Minolta 4,5 - 5,6, Sony HVL-F42AM +dyfuzor.
Miejsca fotografowane: kościół godzina około 11, plener, lokal. nie wiem jeszcze jakie światło będzie.
Główne pytanie: ustawienie balansu bieli żebym nie miał problemów z obróbka rawów.
Ustawienie Aparatu oczywiście manual ale jak dokładniej ustawić, ISO żeby nie szumiało za bardzo przy wywoływaniu.

Z góry dziękuje za pomoc. :)

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

aniaraven napisał(a):

też się wybieram na komunijne focenie, ale u mnie niestety lampa odpada, ksiądz zabrania błyskać, więc trza będzie kombinować.


Na taką uroczystość zazwyczaj zapala się wszystko, co świeci, więc da radę. Choć przydało by Ci się ciut jaśniejsze szkiełko - ot, choćby do pewniejszego ustawiania ostrości.
Szumami się nie przejmuj, w razie czego na 400ISO możesz spokojnie robić, a nawet od czasu do czasu użyć 800 - to nie boli tak bardzo :) . Ale będzie dobrze świeciło to pewnie nie będzie trzeba. Tylko balans bieli! Najlepiej robić w RAWach i WB na automacie - nie trzeba wtedy o tym myśleć w czasie focenia. A na kompie się ustawi jak trzeba.

------------------------------
fotoamator
raven-----
Początkujący

dzięki Tadeuszu, właśnie dzisiaj moja alpha wróciła z wakacji,
więc będę próbować, chyba w niedzielę wybiorę się do kościoła,
nie ma co lepiej sprawdzić zawczasu jak to wyjdzie,
tylko czy mnie wpuszczą? :smileytwisted: :slight_smile:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Z wpuszczaniem jest różnie - w polskich świątyniach panuje niemiła zasada, że są zamknięte :(
Natomiast w czasie nabożeństw zdjęć robić nie wolno - nie wypada (no, chyba, że zamówiona uroczystość...)
Ale można wejść przed nabożeństwem i zostać do po - i w tym czasie, kiedu już świeci to co ma świecić, a ksiądz jeszcze nie wyszedł/już poszedł można spróbować zrobić kilka zdjęć. Dobrze jest wiedzieć co i jak chce się zrobić, bo czasu nie będzie dużo. Można też zostać trochę dłużej i zobacyć, jak jest w nieoświetlonym kościele. Potem wyciągnąć wnioski... i do roboty ;)

------------------------------
fotoamator